آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اخبار: باتری نیم قلمی قابل شارژ پاناسونیک بدلی

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

عکس زیر شاهکار یکی از هموطنانمان که از با استفاده از باتری های نامرغوب باچسباندن یک برچسب نقره ای رنگ و درج مشخصات آن بصورت شکیل تبدیل به باتری با برند پاناسونیک نموده و سه عددی مخصوص تلفن در یک بسته بندی عالی بصورت انبوه روانه بازار کرده است.

bat1.jpg

واقعا مایه تاسف است امان از دست این سودجویان!!!!

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

مشخص است چینی ها این کار را نمی کنند وقتی شما به تاپیک مشکل تعمیر مبدل 12 به 220 ولت مال یک هفته پیش مطالعه میکنی که بعنوان نمونه اینورتر 1000 واتی بود جعبه و برچسبش عین هم بود ولی مدار داخلی آن 3 نوع بود که 4 عدد ماسفت را با فرز شماره رویش را پاک کرده بود و روی فیبر IGBT زده بود من باتلاش زیاد و بررسی دقیق قطعه مورد نظر آنرا کشف کرده و اعلام کردم البته یکی از آنها را من داشتم و عملا نتیجه گرفتم
[hide]برادر چینی احتیاج به این پاک کردنها و یا تعویض برچسب باتری ندارد دائم تحقیق و مطالعه میکنند و زحمت میکشند وشما دستگاههای چینی همه قطعات را باشماره فنی خودش میزند اگر بخواهد فناوری آن مخفی باشد دیتاشیت آنرا ارائه نمیدهد ما عادت کردیم که همه چیز را بدون زحمت بدست بیاوریم
شما در دانشگاهها دقت کنی تعدادی از دانشجویان به خودشان زحمت نمیدهند مقالات و تحقیق خودشان را از طریق کپی از تحقیق دیگران بدست میاورند و ....
البته همه اینطور نیستند تعدادی فرصت طلب و زیرک بقول خودشان این کار را میکنند
[/hide]

آخرین ویرایش:

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,037
5,385
باسلام

مشخص است چینی ها این کار را نمی کنند وقتی شما به تاپیک مشکل تعمیر مبدل 12 به 220 ولت مال یک هفته پیش مطالعه میکنی که بعنوان نمونه اینورتر 1000 واتی بود جعبه و برچسبش عین هم بود ولی مدار داخلی آن 3 نوع بود که 4 عدد ماسفت را با فرز شماره رویش را پاک کرده بود و روی فیبر IGBT زده بود من باتلاش زیاد و بررسی دقیق قطعه مورد نظر آنرا کشف کرده و اعلام کردم البته یکی از آنها را من داشتم و عملا نتیجه گرفتم
hidden content may not be quoted
سلام
من همچنان اعتقاد دارم که این دستگاه های جعلی مثل اینورتر و باتری که اشاره کردید چینی هستند.چون خودم در بندر و دوستان در بانه به وفور این دستگاه ها را مشاهده و خرید کرده اند.
از طرف دیگر قیمت تمام شده قطعات هم در ایران برای ساخت اینورتر به قیمت 60 تومان به صرفه نیست.
همچنین برد اینورتر های 1000 واتی که بحث شد smd بوده و فکر نمی کنم برای تولید کننده ایرانی صرف داشته باشد که تجهیزات نصب smd را نصب کند برای این دله دزدی ها.
ایرانی جماعت اگه این قدر ذهن و هوش و پشتکار داشته باشه که بخواد از این کارها بکنه, ترجیح می ده بره اختلاس کنه که سودش هم بیشتره.....

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

همین هیتر گرداک 952 را که چین تولید میکند و همه نسبت به قیمت آن راضی هستند
همین را ایران شبیه آن زده و در پاساژ امجد حتی یک مغازه مدارش را نشان داده است
حتی کارتنش را زده و بروشورش را بفارسی ترجمه کردند و تبلیغات زیادی کردند که تولید داخل بهتر از چین
البته شاید تعدادی از ایران رفته چین و در آنجا کارگاه تولید لوازم الکترونیک زدند و از کارگرهای چینی استخدام کردند در همانجا تولید و ارسال میکنند

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
این تصاویر دلیل محکمی برای قضاوت کردن راجع به یک تولید کننده یا وارد کننده نمیتونه باشه
برای حرفم دلیل دارم
هستن شرکت هائی که توان راه اندازی تولید یک محصول رو ندارن و با مراجعه به یک شرکت مادر لوازم و فطعات رو سفارش میدن و خودشون فقط مونتاژ و عرضه میکنن و این مورد هم یارو باطری رو به صورت انبوه خریده و برای جنس خودش لیبل زده اما نکته ی بحث برانگیز اینه که بنده خودم هم متنفرم از این کار سواستفاده از عدم آگاهی مردم و توهین به شعور اونهاست که تو این مورد طرف اومده باطری رو لیبل معروف پاناسونیک زده!

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

از دلایل آن زود خراب شدن در زمان کم و با ولتاژ م ع ک و س و شارژ مجدد راه نیفتادن و بالاخره نشتی مواد آن به بیرون و .... میباشد
توهین نیست واقعیت محض است

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD
بالا