آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تعمیر لپتاپ-----> compaq

conversant

کاربر
2009-11-06
134
708
سلام.

من قبلا این تاپیک رو ایجاد کرده بودم
(مشکل این بود که لپتاپ تصویری نمیداد جز نوار ها و خط های قهوه ای و زرد
و موقعی که فلت lcd که به برد وصل میشه رو بازی میدادیم تصویر میومد...)

حالا رفتم فلت رو تهیه کنم گفتند 45 هزارتومن :confused: در حال سکته مغزی بودم که محل را ترک کرده و گریختم)

دوباره کابل را جهت تعمیر برسی کرده و با اهمتر تمامی لاین ها رو از نظر قطعی چک کردم که مشکلی نبود .!!!

اما حالا که دوباره که همین کابل رو بازی میدم ,بر خلاف گذشته ,اصلا تصویر نمیاد.

میخواستم بدونم مشکل از کجا میتونه باشه ,ایا خرابی این کابل ها نوع خاصی از ایراد ها رو در بر میگیره و بهترین راه به نظر شما چیست؟

آخرین ویرایش:

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,512
شوش شهر دانیال نبی (ع)
اگر شما کابل را از لحاظ قطعی چک کردید و جواب داده پس مشکل از کابل نیست و اون موقع که شما کابل رو تکان میدادید و تصویر میامد ، با آن تکان ها برد تحریک میشده ،پس شما باید اول خود سوکت را از لحاظ لحیم مردگی چک کنید ، سپس برد رو چک کنید.

focusspring

کاربر
2009-02-26
1
0
با سلام خدمت دوست عزیز
باب تجربه همیشه نمیتونه ایراد از فلت باشه. قبل از هر چیز پایه هایی که روی برد (کانکتورها) محل اتصال فلت میشه رو چک کنید احتمال داره که دچار قلع مردگی یا عدم اتضال باشه.

N.H.H

Banned
2010-05-03
25
80
سلام.

من قبلا این تاپیک رو ایجاد کرده بودم
(مشکل این بود که لپتاپ تصویری نمیداد جز نوار ها و خط های قهوه ای و زرد
و موقعی که فلت lcd که به برد وصل میشه رو بازی میدادیم تصویر میومد...)

حالا رفتم فلت رو تهیه کنم گفتند 45 هزارتومن :confused: در حال سکته مغزی بودم که محل را ترک کرده و گریختم)

دوباره کابل را جهت تعمیر برسی کرده و با اهمتر تمامی لاین ها رو از نظر قطعی چک کردم که مشکلی نبود .!!!

اما حالا که دوباره که همین کابل رو بازی میدم ,بر خلاف گذشته ,اصلا تصویر نمیاد.

میخواستم بدونم مشکل از کجا میتونه باشه ,ایا خرابی این کابل ها نوع خاصی از ایراد ها رو در بر میگیره و بهترین راه به نظر شما چیست؟
هوالعلیم
باسلام اشکال قبلی نوت بوک شما اصلا ربطی به کابل فلت و کانکتور روی مادربرد تان نداره لطفا توضیح کامل بفرمایید تا بتوانم کمکتان کنم1- اول بفرمایید پس از روشن شدن نوت بوک دقیقا چه تصویری داشتید؟ 2- مدل دقیق نوت بوک را ذکر کنید 3- آیا از خروجی آنالوگ نوت بوک هم تست تصویر گرفتید، اگر گرفتید وضعیت چگونه است 4- کارهای انجام شده توسط خودتان چه بوده است.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: salar210

Rayan_servic

کاربر
2010-08-18
3
6
با سلام
من یک مدل Acer Aspireone Mini دارم که روشن میشه اما تصویر نداریم
Black Screen
خروجی از پورت VGA هم گرفتم تصویر سیاه است
یهنی طوری که سیگنال به مانیتور فرستاده میشه ، مانیتور روشن میشه اما سیاه میمونه !
تمام قطعات هم تست کردم سالمن.
پروگرام هم کردم بازم وضعیت همینه !
جالب اینجاست که وقتی روشن میشه نوت بوک حتی میشه درجه ی نور نمایشگر رو هم باهاش کم و زیاد کرد که کاملا محسوس و مشخصه .
اگه کسی به چنین مشکلی برخورده درخواست راهنمایی دارم.
فوری

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
چيپ گرافيك يا همون GPU خرابه.اگه ميتوني و بلدي درش بيار شابلون بزن و برد رو تميزز كن و جا بزن نتيجه ميگيري.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mmelecom
بالا