آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: روشن نشدن لپ تاپ packard bell مدل ms2285

fortex

کاربر
2014-10-28
52
76
سلام دوستان.
لپ تاپی هست بدون باتری روشن نمیشه. باتری هم که میگذارم روش دکمه پاور رو که میزنم پیغام low battery میده و روشن نمیشه. باتریش هم شارژ نمیشه. باتری و هم شارژ هم عوض کردم نشد . برد رو باز کردم و قطعه زیر داغ میکنه.اسم لپ تاپ packard bell
65.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farah676

fortex

کاربر
2014-10-28
52
76
پاسخ : روشن نشدن لپ تاپ

model:ms2285
packard bell
البته به منبع تغذیه که میزنم داغ میکنه . با شارژر نه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farah676

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
پاسخ : روشن نشدن لپ تاپ

model:ms2285
packard bell
البته به منبع تغذیه که میزنم داغ میکنه . با شارژر نه
با درود
همکار گرامی ، عنوان شما ویرایش شد - برای بهتر استفاده کردن از انجمن ، بهتر است بخش قوانین را مطالعه فرمایید
قطعه ای که داغ میکند را بیرون از مدار تست کنید در صورت خرابی یا مشکوک بودن تعویض کنید و سپس نتیجه را اعلام فرمایید
موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
بدون دیود نه روشن میشه نه شارژ .حتی بدون باتری
با بازر تست کردم. از هر دو طرف بوق میزنه. با سلکتور دیودی و اهم هم تست کردم از هر دوطرف یک عدد ناچیز 0.0007 نشون میده(دیود)
با درود
یک نکته ای خدمت شما و همکاران عرض کنم
خواهشا وقتی قطعه ای از روی برد جدا میکنید تست نکنید در بعضی از موارد خسارات جبران ناپذیری وارد میکند منظورم فقط این تاپیک نیست در کل عرض میکنم . این یکی از عادات بد است بعضی از همکاران دارند . بعضی ها هم فت را برمیدارند و برد را استارت میزنند و تست میکنند
البته این مورد در بعضی از مدارات مثل تغذیه کاربرد دارد اون هم در بعضی از قسمت ها برای شناسایی منطقه که بفهمیم شورتی از کجاست یا تا کجاست یا موارد خاص دیگر ... . البته در کل این کار علمی نیست
اگر تاپیک ها را بررسی کنید به تاپیک هایی بر میخورید که همکاران این حرکت را زدند و برد کلا از رده خارج شد
شما هم در وحله اول تعویض کنید و تست بگیرید به احتمال زیاد حل میشود
نتیجه را هم اعلام فرمایید
موفق باشید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
حرف های استاد گرامی جناب امجدی تایید میشه . وقتی یک قطعه رو بیرون از مدار تست کردید . به هیچ عنوان بدون اون قطعه دستگاه رو روشن نکنید . قطعه رو جایگزین و تست کنید . برای تست دقیق قطعات بیرون از مدار تستر جناب رسولی رو تهیه کنید . خیلی به شما کمک میکنه در تشخیص قطعه سالم و خراب

fortex

کاربر
2014-10-28
52
76
سلام دوستان لپ تاپ با تعویض دیود روشن میشود . اما تصویر نمیده اصلا. وقتی مانیتور بهش crt بهش وصل میکنم پیغام no signal میده. مشکل از کجاست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mavaramat
بالا