آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مدار فلزياب DBP2010 فلزياب پر قدرت PI

behroozgsm

کاربر vip
کاربر
2009-09-11
43
109
شناخت یک مدار و کارایی ان

دوستان عزیز
من کمی از الکترونیک سررشته دارم البته به صورت اماتور
در مورد شناخت مدار ها باید یه توضیح کلی بدم که شاید بتونه راه گشا باشه
اول
ای سی هایی که به عنوان تقویت کننده استفاده میشه
این ای سی ها باید دارای سرعت بالا باشن
باید دارای امپدانس وودی بالا باشن
این ای سی ها باید با یه طراحی خوب مورد استفاده قرار گرفته باشن
چون این ای سی ها به نویز حساس هستند و بعضی هاشون خودشون نویز ایجاد میکنن و به عنوان یک ای سی ارزان برای استفاده های خیلی عادی ساخته شدن
مثلا در منابع تغذیه خطی برای کنترل جریان و امپر و اخطار اتصال کوتاه و از این دست
لازم به ذکره که منابع تغذیه خوب و کاملا حرفه ای رقم های ملیونی دارن و شما با سرچ توی گوگل متوجه میشید که چه منابعی با چه قیمت هایی وجود داره
شما میتونید datasheetقطعه مورد نظر رو سرچ کنید و ببینید که چه کارایی داره خوبه یا بده
میتونید به جای ساخت لیست قطعات رو با یه مهندس وارد مشاوره کنید و به جای صرف وقت و هزینه زیاد یه مبلغی برای مشاوره بدید و خیالتون رو راحت کنید
دوم
قسمت ایجاد پالس
ای سی های به کار رفته در این قسمت باید حتما از نوعی باشه که قابل اطمینان باشه
مثلا ای سی 555 یه ای سی تایمر و تقریبا همه کاره هستش
من میتونم با این ای سی بالاتر از 20 نوع مدار ایجاد کنم البته حد اقل
اونم با کاربرد های کاملا متفاوت
مقایسه کننده
لچ کننده
مبدل انالوگ به دیجیتال
تایمر
منبع تغذیه سوچینگ
و خیلی کاربردهای دیگه که باورتون نشه ولی هیچ کدوم رو نمیتونید در مدارهای حساس استفاده کنید
حالا در مورد این ای سی صحبت کنیم
اشخاص وارد در مورد این ای سی میگن یه اچار فرانسه برای الکترونیک ولی با سطح اطمینان پایین
به عبارتی شما نمیتونید هر چیزی رو در هر جایی استفاده کنید
یه مثال براتون میارم شما یه نرم افزار کپی سی دی رو نصب میکنید ولی شاید نتونه
دی وی دی رو رایت کنه
قفل سی رو بشکنه
سی دی خش دار رو کپی کنه
نتونه ایمیج از سی دی بگیره و خیلی کارهای دیگه رو نتونه انجام بده یا ایمیج رو ببره روی سی دی و کپی کنه
حالا بماند که قیمتش که در ایران اصلا مهم نیست باید در جاهایی که کپی رایت حکومت میکنه در نظر گرفت
امیدوارم متوجه شده باشید که هر قطعه الکترونیکی رو نمیشه برای هر کاری در نظر گرفت
مشکل دوم اینه که شما با فرکانس های پایین کار میکنی و این فرکانس ها که در محدوده صوتی کار میکنن میتونن دچار مشکل بشن
جمع بندی
اول
مولد سیگنال رو در نظر بگیرید مثلا 555 یه ای سی که در هر مداری به کار رفته باشه باید از فکر ساخت اون بیای بیرون به جز اینکه در قسمت اخطار صوتی باشه که اونجا خیلی خوب کار میکنه
دوم
opampرو نظر بگیرید
741 یه ای سی مزخرف هستش که توی این کار اصلا به کار نمیاد
به جز اینکه مثلا در قسمت تست ولتاژ باطری به کار رفته باشه
تا اونجا که میشد از به کار بردن کلمات فنی خودداری کردم که کسانی که با الکترونیک اشنایی زیاد ندارن بتونن متوجه منظور بنده بشن
و در اخر هم خدمتتون عرض کنم از ساخت مدارهایی که میکرو در اون به کار رفته جدا خودداری کنید
چون به هیچ جایی نمیرسید
موفق باشید و شاد
امیر

xl150

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-10-01
1,393
13,754
USD
دوست عزیزحرف شما درسته اما اینو قبول کنید که ما ایرانی ها یکم خسیسیم چه طور الان توزیع میدم من تمام سایت های روسی گرفته تا ترکی و غیره رو گشتم تو تمتمشون اومدن یک فلزیاب رو مورد برسسی قرار دادن و یک هر کس یه نظر داده ویک فلزیاب حرفه ای درست کردن ولی ما اگه چیزی بلدیم اگه کسی هم سوالی ازمون کنه راه کج رو نشونشون میدیم البته توهین به کسی نشه این مختص افراد خاصه ما توئ این سایت کسانی رو داریم اگه اکه حمت کنن ودست به کار بشن موفق میشم ولی افسوس

SYBOT

کاربر
2009-09-21
225
342
سلام
با عرض پوزش خدمت دوستان این حرفها کمی مبالغه است توی هیچکدام از سایتهای خارجی ندیدم کسی از یک pi خوب تمجید کنه حال آنکه خاک اکثر کشورها خصوصا اروپایی مثل خاک کشورمان پر از املاح و کانی نیست.تمام این فلزیابها بیشتر از اینکه فلز را تشخیص بده تغییرات موج ارسالی را که ناشی از خاک است را نشان میده

behroozgsm

کاربر vip
کاربر
2009-09-11
43
109
سلام دوستان
با همه اینکه فرهنگ در هر چیزی تاثیر داره ولی میشه کاری کرد فقط یکم همت میخواد

behroozgsm

کاربر vip
کاربر
2009-09-11