آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن و خاموش شدن سریع مادربرد گیگا H55M-D2H

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
با سلام
دوستان مادربرد به تنهایی بدون اینکه هیچ قطعه ای روش باشه وقتی سوئیچ می کنیم روشن می شه و بعد از 2 ثانیه خاموش میشه ودوباره خودش توی یه سیکل منظم روشن میشه و باز خاموش میشه وهمینطور ادامه پیدا میکنه .
لازم به توضیح هست که وضعیت در حالتی که 4پین تغذیه سی پی یو رو قطع یا وصل کنیم تغییری نمیکنه
مشخصات:
مدل دقیق :GIGABYTE H55M-D2H
سوکت سی پی یو :1156
باس رم :1333
ورژن : rev1.4
تعداد آی سی بایوس :دوال بایوس

اقدامات :
تست با قطعات مختلف و پاور و ...
کلیر سیموس
تعویض باطری
گردگیری و تمیزکردن پایه های io اسلات رم
چک کردن اتصال پایه های سوکت سی پی یو (مشکلی ندارد)
اندکی فشار روی چیپ هنگام سوئیچ کردن

در مجموع اقدامات اولیه انجام شده و با توجه به اینکه دوال بایوس هست اقدامی جهت بایوس انجام ندادم . اگر هم اقدامی از قلم افتاده بفرمایید .
دوستان گرامی منتظر راهنمایی هاتون هستم
با تشکر

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
سلام دوست عزیز
ممنون
در اسرع وقت کد دیباگر روبررسی می کنم و اطلاع میدم (بعد از ظهر میرم مغازه )
اما در مورد بایوس تا جایی که بنده اطلاع دارم تا زمانی که بایوس اصلی سالم باشه از روی اون سیستم بوت میشه و وقتی که ایراد پیدا کرد از روی بایوس بکاپ سیستم بوت میشه . حالا به نظر شما یعنی هردو تا بایوس مشکل دارند ؟ اگه بخوام پروگرم کنم باید هردو تا رو پروگرم کنم یا فقط یکیشون رو ؟ کدوم رو ؟

shams.iran

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-28
850
8,145
ايران
دوست گرامي .اول با يك cpu سالم امتحان كن. چون من هم همين مشكل رو داشتم كه با تعويض cpu فول مشكل حل شد. اگ جواب نداد. رگالاتور ها و ماسفتهاي مين برد رو برسي كن. همچنين ديود و ترانزيستورهاي كنار سوكت fpanel. گاهي براي خودم پيش آمده كه با تست اهمتر رگلاتور سالم نشون ميداد اما بعد از تعويض با رگلاتور نوع مشكل حل ميشد. در ضمن يك عكس از مين برد بزاريد و كد ديباگر هم اعلام كنيد.

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
سلام دوست عزیز . عرض کردم اصلا بدون سی پی یو هم روشن نمیشه . ضمنا با دو تا سی پی یو بررسی کردم . خود مادربرد معیوب هست .در حالی که از لحاظ ظاهری به هیچ عنوان مشکلی نداره .هیچ قطعه ای هم داغ نمیکنه . در مورد ماسفت ها هم روی برد چک کردم چون در اوردن اون همه ماسفت برای تست خیلی مشکله ضمن این که این مشکل به خیلی از اونها مربوط نیست . در مورد smdهای اطراف سوئیچ اشاره خیلی خوبی داشتید حتما بررسی می کنم . دیباگرو عکس هم به روی چشم
ممنون

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
با سلام و تشکر
دوال بایوس هست .
کدوم آی سی رو پروگرم کنم؟
منظورتون از سلامت قطعات دقیقا کدوم قطعات هست
ممنون

بایوس اصلی رو پروگرام کنید .
از چه رسمی استفاده میکنی ؟

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
من بدون رم و کلا بدون قطععه روی مادربرد با این مشکل مواجه هستم .
با قطعات هم تست کردم فرقی نکرده

بالا