آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تصویر ندادن مادربرد گیگا GA-8I945PL-G

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
پاسخ : Re: تصویر ندادن مادربرد گیگا GA-8I945PL-G

نه از اول همینجوری بوده
قبل از شروع کار مادربرد رو بررسی کنید که همه قطعات روی برد باشند .
خوب این برد الان فاقد ایسی بایوس هست . دو تا بایوس ها از روش برداشته شدند .

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
کد FF و روشن بودن چراغ ریست نشان از دیتکت نشدن CPU داره .اگر لطف کنید و توضیحات رو جامع تر بنویسید ،موضوع قابل درک تر خواهد شد .چه در پست اول فرمودید با جدا کردن 4 پین ،مادربرد روشن می شود و در پست شماره 8 فرمودید که یک لحظه روشن و خاموش می شود .ولتاژ قسمتهای مختلف رو اعلام کنید .پایه های قطعات مخصوصا I/O رو از نظر سولفاته بودن بررسی و رفع نمائید .
در مقایسه با عکس سایت سازنده ،طبق فرمایش جناب AMD POWER آی سی بایوس وجود ندارد ولی از طرفی در عکس ارسالی شما زیر پل جنوبی یک آی سی 8 پین که روش علامت رنگی خورده وجود داره که در عکس سایت سازنده وجود نداره و احتمالا آی سی بایوس باید باشه .شماره این آی سی رو اعلام کنید و یا عکس با کیفیت از اون قسمت قرار دهید تا فعلا مشکل وجود داشتن یا نداشتن آی سی بایوس رفع بشه .
موفق باشید .

mojtabashaye

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
620
816
اصفهان
دوست خوبم
کد FF و روشن بودن چراغ ریست نشان از دیتکت نشدن CPU داره .اگر لطف کنید و توضیحات رو جامع تر بنویسید ،موضوع قابل درک تر خواهد شد .چه در پست اول فرمودید با جدا کردن 4 پین ،مادربرد روشن می شود و در پست شماره 8 فرمودید که یک لحظه روشن و خاموش می شود .ولتاژ قسمتهای مختلف رو اعلام کنید .پایه های قطعات مخصوصا I/O رو از نظر سولفاته بودن بررسی و رفع نمائید .
در مقایسه با عکس سایت سازنده ،طبق فرمایش جناب AMD POWER آی سی بایوس وجود ندارد ولی از طرفی در عکس ارسالی شما زیر پل جنوبی یک آی سی 8 پین که روش علامت رنگی خورده وجود داره که در عکس سایت سازنده وجود نداره و احتمالا آی سی بایوس باید باشه .شماره این آی سی رو اعلام کنید و یا عکس با کیفیت از اون قسمت قرار دهید تا فعلا مشکل وجود داشتن یا نداشتن آی سی بایوس رفع بشه .
موفق باشید .
دوستان خیلی اتفاقی انگشتم روی سوکت سی پی یو رفت و احساس کردم چند از خارهای که با سی پی یو اتصال برقرار میکنند کج شده بودند و سرجاشون نبودند . با مشتری تماس گرفتم و تایید کرد که پسرش فن و سی پی یو رو درآورده و دوباره جا زده که اول اشتباه جا زده بود و این حالت پیش اومده بود . با درست کردن و صاف کردن این خارها سی پی یو رو جازدم مین بوت شد و مثل ساعت کار میکنه . در مورد فرمایش جنابعالی اون آی سی بایوس که فرمودید که رنگی داره بله آی سی بایوس هست . خودم هم تعجب کردم از اینکه دو تا جای خالی بایوس داره حتی فکردم قبل از من دادن به ی تعمیرکار دیگه که تکذیب کردند . علی الحساب سیستم درست شده و کار میکنه . از تک تک دوستان کمال تشکر رو دارم و افتخار میکنم اساتیدی مانند شما دارم .
با تشکر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا