آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: مدار شارژر برای باتری ماشین

yopexstar

کاربر
2008-10-26
13
36
سلام من یه منبع تغذیه ۱۶ولت ۴آمپر دارم وبراش یه مدار میخوام که باتری ماشین و باتریهای یو پی اس رو بصورت اتوماتیک شارژ کنم در ضمن تو سایت گشتم چیزی نبود و یه مورد هم که برای دوستمون گذاشتین لینکش اعتبارش تموم شده بود و قرار بود براشون بزارید که خبری نشد.با تشکر از استاد عزیز

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

hajiazizy

کاربر
2015-12-16
4
4
با سلام خدمت استادان گرامی.
میخواستم بدونم با چ وسیله ای میتونم برقac رو به برقdc تبدیل کنم.من تازه دارم باتری سازیه خودرو رو یاد میگیرم میخوام بعضی از وسایل مثل لامپ خودرو رو در منزل آزمایش کنم

Sent from my HTC One X using Tapatalk

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

majid..

کاربر
2013-04-05
237
320
با سلام شما باید متناسب با ولتاژ و جریان مورد نیاز تون یک ترانس تهیه کنید و برای DC کردن از یک دیود پل استفاده کنید و یک خازن هم سر راه مثبت و منفی قرار دهید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
سلام من یه منبع تغذیه ۱۶ولت ۴آمپر دارم وبراش یه مدار میخوام که باتری ماشین و باتریهای یو پی اس رو بصورت اتوماتیک شارژ کنم در ضمن تو سایت گشتم چیزی نبود و یه مورد هم که برای دوستمون گذاشتین لینکش اعتبارش تموم شده بود و قرار بود براشون بزارید که خبری نشد.با تشکر از استاد عزیز
با سلام :
خب معلومه انجمن را خوب نگشتین !!!
مدار زیر {تکراری از پست موجود } را ببندید و دو سیم منبع خود را به دو سیم که با قرمز + و ابی - مشخص کرده ام وصل کرده و بجای یک شارژر اتوماتیک 12 ولت 4 امپر استفاده کنید .{ کادرسبز رنگ همون بجای ترانس و دیود های موجود منبع شماست }
دانلود کنید : [hide] Car- Baterias 12 V.PNGمشاهده فایل‌پیوست Car Baterias 12 V.rar[/hide]
موفق باشید .

re-asadi

کاربر vip
کاربر
2011-05-09
6
5
ضمن تشکر از استاد عزیز آقای رجبی
مدار زیر مدار شارژ اتوماتیک باتری 24 ولت و قابل تبدیل به 12 است که من بعد از پیاده کردن این مدار به مشکلی خوردم که ممنون میشم راهنمایی فرمائید.
وقتی باتری وصل شد از درین هیچ لودی انجام نشد ولی با عوض کردن جای سورس و درین (سورس به منفی باتری دادم) عملیات شارژ شروع ولی با حدود 300 تا 400 میلی آمپر بعد از چند ساعت قطع نشد با وجود اینکه باتری 28 ولت شارژ شده بود...
باتری 2 تا 12 ولت 12 آمپر سری شده است..
من در این زمینه وارد نیستم آیا مدار صحت دارد و از دوستان ممنون میشم راهنمایی کنند.
FL6IW97GYN92ENH.LARGE.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mekabiz43
بالا