آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: در یک دستگاه الکترونیکی غیر سلفی، که حداکثر جریان مصرفی یک آمپر است، مقدار دقیق فیوز باید چقدر باشد؟

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,165
تهران- تهران پارس
بنام خدا:
با سلام خدمت شما کاربران گرامی، هدف از ایجاد این موضوع، در این تاپیک، بالا بردن سطح علمی کاربران، آشنایی با روش های طراحی، قطعات به کاررفته در مدارات الکترونیک و انتخاب یک فیوز مناسب، با جریان و ولتاژ بکار رفته در آن مدار می باشد. من مقدار دقیق آن را می دانم، اما می خواهم با این روش مشخص کنم واقعا چند نفر از کاربران مقدار دقیق عددی آن را می دانند. نام کاربرانی که پاسخ درست را اعلام کنند، در این تاپیک اعلام خواهد شد. (فقط مقدار دقیق آمپر نوشته شود بحث ولتاژ جداست).

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,165
تهران- تهران پارس
بنام خدا:
با سلام خدمت شما کاربران گرامی، هدف از ایجاد این موضوع، در این تاپیک، بالا بردن سطح علمی کاربران، آشنایی با روش های طراحی، قطعات به کاررفته در مدارات الکترونیک و انتخاب یک فیوز مناسب، با جریان و ولتاژ بکار رفته در آن مدار می باشد. من مقدار دقیق آن را می دانم، اما می خواهم با این روش مشخص کنم واقعا چند نفر از کاربران مقدار دقیق عددی آن را می دانند. نام کاربرانی که پاسخ درست را اعلام کنند، در این تاپیک اعلام خواهد شد. (فقط مقدار دقیق آمپر نوشته شود بحث ولتاژ جداست).

با سلام خدمت شما کاربران گرامی:
آیا تا کنون به چنین مواردی فکر نکرده اید؟ پس زمانی که یک دستگاه را طراحی می کنید، مقدار آمپر فیوز آن را طبق چه اصولی تعین می کنید؟. یا اگر یک دستگاه برقی داشته باشید، که فیوز آن سوخته، و مقدار آمپر فیوز روی آن که بصورت چاپی بوده پاک شود فیوز جایگزین را چگونه انتخاب می کنید. و...

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,165
تهران- تهران پارس
سلام خدمت جناب تحیری
سوال چی هست؟
متن سوال کامل رویت نمیشه.
با تشکر

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
متن سوال با توضیح در نقشه این است که در یک دستگاه الکترونیکی، که حداکثر جریان مصرفی ما یک آمپر یا 1000 میلی آمپر است، مقدار دقیق، آمپر فیوز مورد نظر باید چقدر باشد.
FUSE.PNG

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
419
1,638
با اطلاع از اینکه این مدار یک مدار اهمی است و نیاز به یک فیوز تندکار دارد که مقدار جریان قطع فیوز باید 2/5 برابر جریان نامی مدار طراحی شود.
یعنی جریان قطع فیوز باید 2/5 آمپر باشد.

باتشکر از تاپیک مفید شما

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
881
5,244
شیراز
با سلام
در مدارهای اهمی چون جریان تغییر نمیکندبا جریان مصرفی 1 امپر و با توجه
به اینکه در بازار معمولا فیوز تند سوز موجود است قائدتا فیوز 2 امپر میگذارند
ولی در مدارهای سلفی و خازنی بعلت جریان لحظه ای اول باید چند برابر
جریان واقعی گذاشت

mmelecom

کاربر
2014-11-07
153
435
اراک
باسلام.اول واقعاتشکرازطرح موضوع فنی,زیراباعث بالابردن سطح دانش وکیفیت کارمون ودرکل اطلاعات میشه.تجربأبیشترب جواب دوستان بالارسیدم.ولی درموردفیوزهاونوع آنهابیشتر راهنمایی فرماید.مثلامدارمطرح یک آمپرجریان میکشه,و۱۲اهم مقاومت داخلی هست,باتناسب جریان اولیه حدود دوبرابرجریان نامی,فیوز استفاده میشود.بازهم تشکر

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,165
تهران- تهران پارس
بنام خدا:

متاسفانه تا کنون هیچ کاربری نتوانسته است جواب درست را بدهد. منتظر جواب مقدار دقیق نه حدودی!

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,165
تهران- تهران پارس
متاسفانه تا کنون هیچ کاربری نتوانسته است جواب درست را بدهد. منتظر جواب مقدار دقیق نه حدودی!

با سلام خدمت کاربران گرامی:
جواب درست 1.25 آمپر می باشد. در طراحی مدارات الکترونیک غیر سلفی حداکثر جریان عبوری را محاسبه یا با آمپر متر اندازه گیری می کنیم و مقدار 25 درصد یا 1/4 آمپر حداکثر به جریان آن اضافه می کنیم. (منبع کتاب MARTIN MARIETTA کارخانه سازنده قطعات الکترونیک کشور آمریکا).

بالا