آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در بالا امدن ویندوز xp در لپ تاپ ماشین e725

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
اینطور که من خوندم از مشکلتون شما ویندوز 7 داشتید و خواستید xp نصب کنید. بنابراین اولین اتفاقی که باید میفتاده پریدن بوت ویندوز 7 شما بوده که البته ظاهرا این اتفاق برای شما نیفتاده! و نمیدونم چطوری نصب شده که بوت ویندوز 7 نپریده.
مورد دوم اینکه ویندوز xp روی خیلی از لپ تاپ های جدید نصب نمیشه و اگرم نصب بشه درایورهاشون نیست و 100 جور مشکل پیش میاد. نمیدونم دقیق لپ تاپ شما مربوط به چه زمانی هست ولی احتمالا با ویندوز xp سازگاری نداره که بعد از نصب چنین پیامی میده. اما اگر ویندوزی که نصب کردید سرویس پک 2 نبوده با سرویس پک 2 که درایور هاردهای جدید به اونها اضافه شده هم تست کنید ممکنه مشکلتون حل بشه. گرچه اونهایی که درایور هاردشون جدید هست سرویس پک یک همون اول نصب شروع نمیکنه و اینطور نیست که هارد رو بشناسه و نصب بشه اما بعدش وارد نشه.

h.l.a

مدیر تعميرات خودرو
مدیر تالار
2011-03-26
423
1,666
درسته وقتی xp رو نصب کردم تو درایو دیگه به جز c سون بالا نیومد با ریپر کردن با ویندوز7 رفتم داخل ویندوز و با نرم افزار easybcd بوت xp رو اضافه کردم ولی خوب بقیه ماجرا رو که دیگه میدونید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
درسته وقتی xp رو نصب کردم تو درایو دیگه به جز c سون بالا نیومد با ریپر کردن با ویندوز7 رفتم داخل ویندوز و با نرم افزار easybcd بوت xp رو اضافه کردم ولی خوب بقیه ماجرا رو که دیگه میدونید

ویندوز xp سرویس پک 2 رو تست کردید ؟
از پارتشینی که ویندوز xp نصب کردید . اسکن دیسک گرفتید ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: h.l.a

h.l.a

مدیر تعميرات خودرو
مدیر تالار
2011-03-26
423
1,666
نه متاسفانه اینترنت قطع وصل میشد نتونستم . با هزار بدبختی 2 رو پیدا کردم انوم 64 بیت همه اش 3 بود

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
نه متاسفانه اینترنت قطع وصل میشد نتونستم . با هزار بدبختی 2 رو پیدا کردم انوم 64 بیت همه اش 3 بود

شما درایوی که xp نصب میکنید scandisk کنید . بصورت ntfs داخل ویندوز سون فرمت کنید . دوباره نصب کنید .

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
با نظر AMD.POWER موافقم کارهایی گفتند رو انجام بدید. و البته سرویس پک 3 اگر نصب نشه سرویس پک 2 هم نباید نصب بشه. شما ویندوز اولی نصب کردید سرویس پک 1 بود یا 3؟؟
سرویس پک 3 البته توصیه نمیکنم نصب کنید. اولین ویندوزی هست که به سمت ویستا رفته خصوصا در مورد درایورها و مشکلات زیادی داره. حتی با یک سری برنامه های دات نت هم مشکل داره.

h.l.a

مدیر تعميرات خودرو
مدیر تالار
2011-03-26
423
1,666
شما درایوی که xp نصب میکنید scandisk کنید . بصورت ntfs داخل ویندوز سون فرمت کنید . دوباره نصب کنید .

نه اون کارو نکردم الان درایو فرمت کردم . دوباره نصب کنم ببینم چی میشه

h.l.a

مدیر تعميرات خودرو
مدیر تالار
2011-03-26
423
1,666
با نظر AMD.POWER موافقم کارهایی گفتند رو انجام بدید. و البته سرویس پک 3 اگر نصب نشه سرویس پک 2 هم نباید نصب بشه. شما ویندوز اولی نصب کردید سرویس پک 1 بود یا 3؟؟
سرویس پک 3 البته توصیه نمیکنم نصب کنید. اولین ویندوزی هست که به سمت ویستا رفته خصوصا در مورد درایورها و مشکلات زیادی داره. حتی با یک سری برنامه های دات نت هم مشکل داره.

اونی که نصب کردم 3 بود . خواستم 1 رو دانلود کنم گیر نیومد حالا 2 رو گیر اوردم ببینم چی جواب میده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز بنظر من اگر هارد لپ تاب در حالت ahci باشه فکر نکنم شما بتونید XP نصب کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee
بالا