آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در بالا امدن ویندوز xp در لپ تاپ ماشین e725

h.l.a

مدیر تعميرات خودرو
مدیر تالار
2011-03-26
423
1,666
باسلام . دوستانی مشکلی پیش اومده که من رو لپ تاپ ویندوز 7 دارم کنارش خواستم xp نصب کنم تو درایو دیگه همه چیز اوکی شد نصب و بوت هرکدام جداگانه ولی الان وقتی میخوام تو ویندوز xp برم این صفحه میاد و هرکدامو میزنم ارم ویندوز xp میاد و رستار میشه و وارد نمیشه دوستان میتونن کمک کنن

پیوست‌ها

• 166.9 کیلوبایت بازدیدها: 73
آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
پاسخ : مشکل در بالا امدن ویندوز xp

مدل لپتاپ هم تو عنوان مینوشتید .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
پاسخ : مشکل در بالا امدن ویندوز xp

ابتدا یک دیسک ویندوز تهیه نمایید و از دیسک ویندوز سیستم خود را بوت کنید.
سپس روی گزینه Repair your computer کلیک کنید.
حالا باید نگارش صحیح نصب‌ شده روی سیستم خود را انتخاب کنید و گزینه Next را بزنید.
سپس به صفحه System Recover Options می‌روید که می‌توانید از آنجا به خط ‌فرمان دسترسی داشته باشید.
اکنون اگر بخواهید MBR را از نو بسازید، می‌توانید دستور زیر را وارد کنید:‌
bootrec /fixmbr

همچنین می‌توان یک سکتور بوت جدید در پارتیشن سیستم ایجاد کرد (که اغلب مفیدتر است):

bootrec /fixboot

همچنین با زدن دستور ?/ bootrec می‌توان گزینه‌های دیگر را هم دید.
نکته: اگر هنگام بوت ویندوز7 یا ویستا، با پیغام BOOTMGR is missing روبه‌رو شدید، همین کار را انجام دهید.
نکته: اگر روی سیستمی که ویندوز7 دارد، ویندوز اکس‌پی ریختید، متوجه خواهید شد که اجرای ویندوز7 ناممکن خواهد شد.
بنابراین با کمک این دستور می‌توان بوت‌لودر ویندوز7 را بازگرداند:

bootsect /nt60 all

بسته به پارتیشنی که ویندوز روی آن نصب است، احتمالا باید گزینه drive letter را به‌جای all، دقیقا وارد کنید.
پس از این‌که وارد ویندوز7 شدید، اگر مایل به حفظ ویندوز اکس‌پی بودید، در ویندوز کامند عبارت زیر را وارد کنید:

bcdedit /create {ntldr} -d “Windows XP

h.l.a

مدیر تعميرات خودرو
مدیر تالار
2011-03-26
423
1,666
کمی بیشتر توضیح میدادی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soltan54

h.l.a

مدیر تعميرات خودرو
مدیر تالار
2011-03-26
423
1,666
با تشکر . من الان بدون مشکل وارد ویندوز 7 میشم تو بوت وبندوز اسم هردو ویندوز رو دارم ولی وقتی xp رو انتخاب میکنم اون صفحه که عکسشو گذاشتم میاد . xp رو تو درایو دیگه نصب کردم . سی دی ویندوز xp رو میزارم برای ریپر کردن دوباره میره برای نصب و گزینه تعمیر نداره

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
با تشکر . من الان بدون مشکل وارد ویندوز 7 میشم تو بوت وبندوز اسم هردو ویندوز رو دارم ولی وقتی xp رو انتخاب میکنم اون صفحه که عکسشو گذاشتم میاد . xp رو تو درایو دیگه نصب کردم . سی دی ویندوز xp رو میزارم برای ریپر کردن دوباره میره برای نصب و گزینه تعمیر نداره

ببینید با انتخاب last good config میتونید وارد xp بشید .

h.l.a

مدیر تعميرات خودرو
مدیر تالار
2011-03-26
423
1,666
با اون گزینه لوگوی ویندوز xp میاد بعد در حد یک ثانیه یه صفحه ابی میاد و دوباره ریستار میشه و اون صفحه میاد

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
با اون گزینه لوگوی ویندوز xp میاد بعد در حد یک ثانیه یه صفحه ابی میاد و دوباره ریستار میشه و اون صفحه میاد

پیشنهاد میکنم . دوباره نصب کنید . حتی المکان از ویندوز xp سرویس پک 3 استفاده کنید . نسخه های اپدیت شده سایت های ایرانی مثل سافت 98 مناسب هستند .

بالا