آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: ویروس یابی حرفه ای

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
سلام به همکاران گرامی
از همکاران و دوستان میخوام هر کسی درمورد ویروس یابی حرفه ای، اطلاعاتی یا ترفندی و روش خاصی دارن مطرح کنند ممنون میشم

alikhiri1365

کاربر
2013-12-11
36
69
بهترین را برای ویروس یابی کامپیوتر ویروس یابی در حالت safe mode ویندوز می باشد ویروس یاب من nod32 هست که به این طریق عمل میکنم:
-قبل از بلا امدن ویندوز دکمه f8 رو میزنم بعد گزینه safe mode رو انتخاب میکنم تا ویندوز در حالت safe mode بیاد بالا بعد میرم سراغ آنتی ویروس و اجراش میکنم
یک صفحه داس میاد و شروع به اسکن میکنه ....

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
بهترین روش که ابتدا باید ویندوز تعویض شود و چون ویروس از ریشه تکثیر می یابد تو سیستم و باعث اعمال مختلفی در سیستم میشود ویندوز تعویض میکنم چون ریشه ویروس در در درایورc(پارتیشن ویندوز)اجرا و تکثیر میشه که با فرمت، ویروس ریشه غیرفعال شده و در آن هنگام بدون هیچ گونه کلیکی تو ویندوز کلیه درایوها رابا آنتی ویروس مثل کاسپر و نود32 اسکن میکنیم
بدون تعویض ویندوز :
یه سری کرم های کامپیوتری یا تروجان که را میشه نابودشون کرد،در قسمت run--msconfig---stat up---dissable all میکنیم و بعدش ریستارت میکنیم و من به شخصا از کاسپر که به صورت پرتابل میباشد اسکن میکنم که تو سایت softpedia موجود می باشد(اگه همین عمل را به صورت بوت مثل برنامه های داخل هایرن انجام بدهیم روش مناسبتری است
http://www.softpedia.com/get/Antivirus/

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
ممنون از پارسخ همگی.همکاران، بعضی از دوستان میگن ما ویروس کشی دستی انجام میدیم اون به چه صورت هستش از همکاران کسی هست توضیحی در این مورد بده.تشکر

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 2028

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
این روش که شما میگید . اصولی و علمی نیست . هر کاری راهکار درست و استاندارد دارد . در مورد ویروس یابی هم استفاده از آنتی ویروس هست .

• Like

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
بهترین را برای ویروس یابی کامپیوتر ویروس یابی در حالت safe mode ویندوز می باشد ویروس یاب من nod32 هست که به این طریق عمل میکنم:
-قبل از بلا امدن ویندوز دکمه f8 رو میزنم بعد گزینه safe mode رو انتخاب میکنم تا ویندوز در حالت safe mode بیاد بالا بعد میرم سراغ آنتی ویروس و اجراش میکنم
یک صفحه داس میاد و شروع به اسکن میکنه ....

سلام

مهندس همچين كاري هيج وقت انجام ندي ، در حالت Safe Mode درايورهاي مربوط به آنتي ويروس لود نميشه و كلا برنامه آنتي ويروس به درستي نميتونه كار خودشو انجام بده .....

بهترين كار غير فعال كردن System Restore و اسكن سيستم هست نه ورود به حالت Safe Mode

يا حق

mahmod31

کاربر vip
vip
کاربر
2008-03-25
216
1,675
با سلام
ویروس یابی دستی مراحل و روشهای مخصوص خودش رو داره که بحث کاملا مفصلی هست ویروسها انواع مختلفی دارند و هر نوع کار به خصوصی انجام میدن و بسته به دستور ویروس نویس عملیاتی رو انجام میدن «Trojan»، «Worm»، «Malware»، «Rootkit»، «Spyeware

aliali113

کاربر
2015-10-19
12
10
سلام خدمت دوستان-اول ازهمه یک انتی ویروس بادیتابیس اپدیت نصب کن وکل سیست روچک کن چون ممکنه ویروسی داخل درایوهای دیگه هم باشه(سیستمی که هنوزویندوزعوض نشه والوده است) بعدنظردوستمون غفور-به نظرمن این بهترین روشه وازطریق بوت حتی اگه اپدیت باشه نمیتونی 100مثله داخله ویندوزویروس یابی کنی

• Like
بالا