آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سفید بودن صفحه نمایش لپ تاپ سونی مدلvpc-cw

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
با سلام. این لپ تاپ از مشتریه اول که اورد وقتی روشن کردم صفحه نمایش کامل و یکدست سفید میشد مثل برگه سفید. بعد که باز کردم و فلت رو در اوردم و دوباره جا زدم وقتی روشن میکنی ارم وایو میاد ولی نور نداره و خیلی باید دقت کنی تا متوجه آرم بشی.فکر کردم فلتش خراب شده که یه نو انداختم ولی همانطوره. با یه ال ای دی نو هم امتحان کردم بازم صفحه تیره هست.وقتی هم به مانیتور ال سی دی وصل میکنم و روشن میکنم روی مانیتور تصویر ندارم. برد هم از لحاظ ظاهری چک شد موردی دیده نشد

♦Nosrat♦

مدیر بخش فکس و پرینتر
ناظم انجمن
مدیر تالار
2009-05-19
1,007
5,210
سلام
دوست عزیز یه عکس میتونین بزارین؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cifzs

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا تنظیمات بایوس رو به حالت دیفالت درآورده و تست کنید .کلیه اتصالات مربوط به ال سی دی رو از مادربرد جدا کرده و از طریق پورت VGA با مانیتور دیگه تست کنید .باتری بکاپ رو هم از نظر افت ولتاژ چک کرده و در صورت نیاز تعویض کنید .با توجه به اینکه با ال ای دی نو هم تست کرده اید پس می شه نتیجه گرفت ایراد مربوط به مادربرد هست .قطعات SMD اطراف فلت رو بررسی کنید .داخل سوکت ها رو هم با دقت و حوصله تمیز کنید .
موفق باشید .

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
یعنی نور ندادن ال سی دی مربوط به بایوس و باطری میشه؟
با فلت و ال سی دی نو هم نشد برد هم از لحاظ ظاهری مشکل نداره.مشکل الان اینه که نور بک لایت ندارم. همین. میتونه از گرافیک باشه؟

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز با توجه به گفته های شما بیشتر برمیگرده به gpu
ولی بنا به تجربه یکی از همکارها در سری سونی مشکل با ریبال چیپ جنوبی برطرف شده
ناگفته نماند شما آی رو هم از نظر ولتاژی و سولفاته شدن بررسی نمایید برای این کار شما به خمیر فلکسی مرغوب هیت بگیرید ولتاژها رو اعلام نمایید تا د.ستان بهتره راهنمایی کنند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cifzs

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
یعنی نور ندادن ال سی دی مربوط به بایوس و باطری میشه؟
با فلت و ال سی دی نو هم نشد برد هم از لحاظ ظاهری مشکل نداره.مشکل الان اینه که نور بک لایت ندارم. همین. میتونه از گرافیک باشه؟

دوست خوبم
وقتی آرم میاد یعنی خروجی تصویر دارید .نداشتن نور می تونه از بکلایت ها یا فلت و قطعات اطراف آن( فیوزها ) و یا تنظیمات بایوس باشه .منتهی شما جواب پست ها رو نمی دید و سوال بنده رو با سوال پاسخ می دید ،در ضمن مورد چک کردن باتری بیشتر بخاطر دیفالت شدن تنظیمات هست نه اینکه علت نور ندادن ال سی دی مستقیما به باتری بکاپ مربوط می شه.همکاران نیز توجه داشته باشند که لپ تاپ تصویر داره ولی به زحمت دیده می شه ،پس مشکل مربوط به بکلایت ها یا فلت هست نه خروجی تصویر .در ضمن مشخص نکردید که حین تعویض فلت باتری و شارژر به سیستم وصل بودند یا خیر.قطعات رو تست کردید یا خیر؟بعد از جدا کردن اتصالات ال سی دی از پورت VGA تصویر دارید یا خیر؟

آخرین ویرایش:

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
سلام خدمت دوستان ممنون از جواباتون همونطور که دوست خوبمون گفتن تصویر به زحمت دیده میشه و امکان خرابی gpu کم میشه چون اگه گرافیک مشکل داشت یا تصویر نمیداد یا تو تصویر مشکل داشت.ولی الان ارم وایو میاد ولی واضح نیست. فلت رو که جدا کردم و به مانیتور وصل کردم باز هم تصویر نداشتم.موقع تعویض فلت هم باطری و هم شارژر جدا بودن.البته گفتم قبل از تعویض فلا روشن که میکردم صفحه سفید میشد و نور هم بود ولی حالا نور ندارم

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
مقادیر روی برد تغذیه مربوط به ال سی دی رو چک کن ببین چه ولتاژهایی رو داری .اصلا بکلایت ها روشن می شن ؟سر دیگه فلت که وصل می شه به برد آدرس رو هم چک کن .احتمال شل شدن یا درست جا نرفتن هم وجود داره .البته با توجه به اینکه فرمودین با ال سی دی دیگه ای هم تست کردین و مشکل پاربرجا بوده،پس روی وجود ولتاژها متمرکز بشید تا عیب محدود تر بشه .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

bh06

کاربر vip
vip
کاربر
2012-10-25
45
81
کردستان
سلام دوست عزیز به احتمال زیاد در خروجی اکسترنال باید تصویر کامل داشته باشی اگر اینچنین باشد و از سلامت smdهای اطراف کانکتور مطمئن هستی یه بایوس بزن چند وقت پیش مورد مشابه داشتم ال ای دی وفلات عوض کردم جواب نداد یه نسخه از اپدیت بایوس های سایت سونی گرفتم(فایل exe باگرفتن تصویر از مانیتور اکسترنال اجرا کردم درست شد)دست اخر هم برو سراغ آی سی آی او

بالا