آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در نصب ویندوز xp

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
سلام یه کامپیوتری رومیزی خیلی قدیمی به دستم رسیده میخوام ویندوز xp نصب کنم هر کاری میکنم نصب نمیشه با این وجود که قبلا ویندوز xp نصب بوده.کامپیوتر سیستمش ide هست یعنی اینکه sata نداره.عکس مادربورد و عکس ارور ضمیمه کردم.مشکل به اینصورت هستش که وقتی سی دی ویندوز میذارم بعد حدود یک الی دو دقیقه همون اروری که گذاشتم ظاهر میشه.
کارهایی که انجام شده:تمام قطعات رم،گرافیک و اتصلات برد هارد با تینر شستشو دادم.جالب این هست که وقتی هارد رو به سیستم دیگه ای وصل میکنم بدون هیچ مشکلی میتونم ویندوز روی اون هارد نصب کنم.همکاران و دوستان عزیز منتظر کمک و راهنمای شما عزیزان هستم
g4bjlw19k8t7msz0zssc.jpg

xfs2g99a2jgkycaxr9sm.jpg

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,723
7,471
دامغان
کلیر سیموس انجام دادید ؟
ذکر نکردید توی کدوم مرحله این ارور داده میشه ؟
موفق باشید

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
آره کلیر سیموس هم انجام دادم اصلا به مرحله نمیرسه گفتم که وقتی سی دی ویندوز میذارم بعد از حدود 1 ال2 دقیقه بعدش این ارور ظاهر میشه.رم سیستم هم تست کردم باز هم مشکل حل نشد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
419
1,636
با سلام
دوست عزیز لطفا مقادیر ram, hdd, cpu و گرافیک را بفرمایید.

A_Salimi62

کاربر
2014-11-26
154
378
با سلام خدمت شما

به نظر من شما از طریق CD ویندوز بوت کن و در مرحله ای که ویندوز قبلی شما رو در هنگام نصب شناسایی میکنه ، شما REPAIR THE EXISTING INSTALLATION رو انتخاب کن.یعنی ویندوزتون رو ترمیم کنید فکر کنم درست میشه.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
لطفا این کار رو انجام بدید و نتیجه را اعلام کنید:
ابتدا تمام دیوایسهای آنبرد مادربرد را disable کنید سپس تست کنید. اگر مجدد همان ارور را گرفتین این مراحل را تست کنید:

1. [*=right]کامپیوتر خودتون رو ری استارت کنید و با cd ویندوز XP سیستم را بوت کنید.
    [*=right]هنگامی که Welcome to Setup را دیدین کلید R را بزنید تا به ریکاوری مد وارد بشه
    [*=right]کلید C را بزنید تا Recovery Console باز شود
    [*=right]ویندوزی که می خواین تعمیر کنید را انتخاب کنید
    [*=right]پسورد اکانت administrator را بزنید و اوکی کنید
    [*=right]تایپ کنید chkdsk /r سپس ENTER بزنید
    [*=right]تایپ کنیدcd .. و مجدد ENTER بزنید.
    [*=right]تایپ کنید ren ntldr ntldr.old و ENTER بزنید.
    [*=right]تایپ کنید copy CD-ROMDrive:\i386\ntldr HardDisk:\ntldr سپس ENTER بزنید ، دقت کنید به جای CD-ROMDrive و HardDisk هم پارتیشن مربوط به ویندوز را وارد کنید.
    [*=right]تایپ کنید exit و برای اخرین بار ENTER بزنید.

حالا چک کنید ببینید مشکل برطرف شده یا خیر؟ این مشکل معمولا به دلیل مشکل ntldr پیش میاد ولی دلایل مختلف دیگری هم داره که گاهی به تنظیمات بایوس بر میگرده گاهی به مسائل دیگر! ولی دلیل قانع کننده ای غیر از اینها نیست و فقط با آزمون و خطا میشه فهمید. اگر مراحل بالا جواب نداد شما یک هارد دیگر را روی همین سیستم بگذارید ببینید روی اان نصب میشه؟ اگر نصب شد فقط ایراد از پارتیشن هارد هست.
در غیر این صورت رم ها را با رم دیگر عوض کنید و مجدد تست کنید
کابل IDE را عوض کنید و ....
این مراحل را انجام بدید به احتمال زیاد ایراد را پیدا می کنید.
موفق باشید
موفق باشید

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
سلام
لطفا این کار رو انجام بدید و نتیجه را اعلام کنید:
ابتدا تمام دیوایسهای آنبرد مادربرد را disable کنید سپس تست کنید. اگر مجدد همان ارور را گرفتین این مراحل را تست کنید:

1. [*=right]کامپیوتر خودتون رو ری استارت کنید و با cd ویندوز XP سیستم را بوت کنید.
    [*=right]هنگامی که Welcome to Setup را دیدین کلید R را بزنید تا به ریکاوری مد وارد بشه
    [*=right]کلید C را بزنید تا Recovery Console باز شود
    [*=right]ویندوزی که می خواین تعمیر کنید را انتخاب کنید
    [*=right]پسورد اکانت administrator را بزنید و اوکی کنید
    [*=right]تایپ کنید chkdsk /r سپس ENTER بزنید
    [*=right]تایپ کنیدcd .. و مجدد ENTER بزنید.
    [*=right]تایپ کنید ren ntldr ntldr.old و ENTER بزنید.
    [*=right]تایپ کنید copy CD-ROMDrive:\i386\ntldr HardDisk:\ntldr سپس ENTER بزنید ، دقت کنید به جای CD-ROMDrive و HardDisk هم پارتیشن مربوط به ویندوز را وارد کنید.
    [*=right]تایپ کنید exit و برای اخرین بار ENTER بزنید.

حالا چک کنید ببینید مشکل برطرف شده یا خیر؟ این مشکل معمولا به دلیل مشکل ntldr پیش میاد ولی دلایل مختلف دیگری هم داره که گاهی به تنظیمات بایوس بر میگرده گاهی به مسائل دیگر! ولی دلیل قانع کننده ای غیر از اینها نیست و فقط با آزمون و خطا میشه فهمید. اگر مراحل بالا جواب نداد شما یک هارد دیگر را روی همین سیستم بگذارید ببینید روی اان نصب میشه؟ اگر نصب شد فقط ایراد از پارتیشن هارد هست.
در غیر این صورت رم ها را با رم دیگر عوض کنید و مجدد تست کنید
کابل IDE را عوض کنید و ....
این مراحل را انجام بدید به احتمال زیاد ایراد را پیدا می کنید.
موفق باشید
موفق باشید

سلام مجدد خدمت شما.هیچ قطعی نیست که بخوام آنبرد اون رو disable کنم.الان روی هارد هیچ ویندوزی نیست و خدمتتون عرض کردم که به محض اینکه سی دی ویندوز رو میذارم داخل cd-rom حدود 1الی2 دقیقه دیگه این ارور ظاهر میشه اصلا به مرحله نمیرسه که بگم کدوم مرحله اتفاق می افته

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
240
417
با سلام .سی دی رام را تعویض و تست کنید.همچنین خود سی دی ویندوز رو هم عوض کنید و با سی دی دیگه تست کنید.دقت کنید در تنظیمات بایوس ترتیب مستر اسلیو هارد و سی دی رام درست باشد.یکی مستر دیگری اسلیو.فلاپی را نیز در بایوس دیس ایبل کنید.موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kiyanmz
بالا