آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: نشناختن ram در لپ تاپ سونی vaio pcg 3a1m

cna25i

کاربر
2014-11-13
20
7
تهران
www.behraya.ir
با سلام. یه لپ تاپ سونی مدل pcg 3a1m بعد از تعمیر روشن شد و تصویر هم داد و چند ساعت کار کرد. اما امروز واسه تست نهایی که روشنش کردم بوق رم میزنه اونها رو نمیشناسه. رم ها رو عوض کردم بازم همون مشکله. بوقش هم 1------1-1 هستش یعنی یه دونه ممتد دو تا تک. مشکل دستگاه هم گرافیکش بود. اولش صفحه آبی میداد یکی از رم ها رو در آوردم درست شد و کار کرد اما الان دستگاه سوییچ میشه ولی بوق میزنه و بالا نمیاد

ajamin.ali

کاربر
2010-06-07
95
240
اگه گرافیکش ati هستش شما مشکل برطرف نکردید تصادفی با جابه جایی رم مشکل یه لحظه برطرف شده لطف کنید نوع پردازنده گرافیک رو مشخص کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cna25i

ajamin.ali

کاربر
2010-06-07
95
240
باطری بایوس رو بکشید clr-cmos کنید. باطری لپ تاپ هم جدا کنید

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز من مورد داشتم که یکی از خود اسلت های رم مورد داشته .برای شروع شما از اسلت ها تک تک و از هر دو رم استفاده کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

cna25i

کاربر
2014-11-13
20
7
تهران
www.behraya.ir
clr-cmos جواب نداد. رم هارو تک تک هم تست کردم بازم همون مشکل هستش من خودم فکر میکنم که اسلات رم مشکل داره شستشو دادم بازم نشد. اسلات های رم قابل تعویض هست؟ تا حالا نه دیدم نه شنیدم که تعویض بشن ولی شما دوستان حتما تجربه بیشتری دارین و بهتر می دونین که امکانپذیر هست یا نه؟

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز
هدسینک چیپ ها خصوصا چیپ گرافیک را در بیار و و چیپ را فشار بده و پاور کن ببین باز مشکل پابرجاست؟
باطری بکاپ را تعویض کنید؟
کابل فلت از سمت مادربرد بکشید و خروجی تصویر از vga بگیرید؟
ولتاژ های رم اعلام فرمایید تا دوستان راهنمایی کنند./.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز بایاس رو پروگرام کنید این ایراد از بایاس هم میتونه باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غفور
بالا