آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نداشتن صدا No detecte sound و عدم کارایی پورت usb در لپتاپ toshba satellite l505d-gs6000

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
با عرض سلام و خسته نباشی خدمت تمامی همکاران
لپتاپ مدل فوق با مشکلات ذکر شده به دستم رسیده و اقدامات ذیل بعمل آمده:
1: نصب ویندوز جدید 7 نسخه 32بیت
2: دانلود درایورهای اصلی آن و نصب آنها که متأسفانه نه کارت صدا و نه پورت usb هیچکدام کار نمی کنند و در ویندوز کارت صدا detect نشده و درایور آن نصب هستش ولی باز detect نشده و کار نمی کند ، همچنین پورتهای usb
3: لپتاپ را باز کردم خازنها و مدارهای اطراف Ic codec را چک کردم مشکلی ندیدم حتی قسمت ic amp را هم چک کردم همه سالم بودند
4: پورتهای Usb این لپتاپ از طریق کابل اتصالی به مادربرد وصل می باشند آنها را چک کردم مشکلی در آنها مشاهده نکردم و مدار اطراف آن هم سالم هستش.
سوال و نظریات این حقیر از شما همکاران این است؟
1: آیا امکان دارد چیپ جنوبی مشکل پیدا کرده باشد؟
2: قبل از اینکه چیپ جنوبی را عوض یا ریبال کنم امکان دارد مشکل از IC I/O باشد؟
ممنونم از نظریات و همکاری شما...

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
2: دانلود درایورهای اصلی آن و نصب آنها که متأسفانه نه کارت صدا و نه پورت usb هیچکدام کار نمی کنند و در ویندوز کارت صدا detect نشده و درایور آن نصب هستش ولی باز detect نشده و کار نمی کند ، همچنین پورتهای usb
3: لپتاپ را باز کردم خازنها و مدارهای اطراف Ic codec را چک کردم مشکلی ندیدم حتی قسمت ic amp را هم چک کردم همه سالم بودند
4: پورتهای Usb این لپتاپ از طریق کابل اتصالی به مادربرد وصل می باشند آنها را چک کردم مشکلی در آنها مشاهده نکردم و مدار اطراف آن هم سالم هستش.

[hide] [/hide][hide]دوست عزیز ابتدا پایه های سوکتهای یو اس بی لب تاب چک شود که 5 ولت را داشته باشد در ضمن ایسی I/O را چک کنید که 5 ولت و 3.3 ولت را داشته باشد اگر مشکلی نبود چیپ جنوبی را ریسولد کنید و نتیجه را اعلام کنید [/hide]

با تشکر

V_Notebook09

کاربر
2014-03-09
171
229
34
ایران-مازندران
سلام
به نظر من اول بایوس اپدیت کن و بعد دوباره درایو نصب کن ببین چی میشه
پیروز باشید

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
سلام
به نظر من اول بایوس اپدیت کن و بعد دوباره درایو نصب کن ببین چی میشه
پیروز باشید

سلام ممنونم اتفاقا بایوس زدم و دوباره درایورها را هم نصب کردم تأثیری نداشت ، فعلا طبق فرمایش دوستمون jaxtor پیش بروم ببینم وضعیت پایه های usb و i/o را هم چک کنم ببینم به چه صورت هستش تا نتیجه را بعد اعلام می کنم

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
فیوزها و قطعات SMD مربوط به پورت های USB و همچنین خروجی صدا رو چک کنید .از این قسمت ها ولتاژگیری کنید .وقتی می تونید ویندوز نصب کنید و متعاقبا سیستم بالا میاد ،پس دلیلی برای معیوب بودن پل جنوبی نیست ،مگر اینکه پل دچار دیسکانکتی شده باشد( البته باز احتمالش ضعیفه ) که می تونید با فشار آوردن روی پل تست کنید .
موفق باشید .

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سلام و خسته نباشید به همه دوستان
مشکل ذکر شده مربوط به چیپ پل جنوبی بوده و چیپ را تعویض کردم و درست شد.

دوست خوبم
اگه مقدور هست در مورد نحوه عیب یابی و علتی که باعث شد به این نتیجه برسید هم توضیح مختصری بدید تا در شرایط مشابه ،بتوان سریع تر به نتیجه رسید .
بازم ممنون از اطلاع رسانیتون .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
دوست خوبم
اگه مقدور هست در مورد نحوه عیب یابی و علتی که باعث شد به این نتیجه برسید هم توضیح مختصری بدید تا در شرایط مشابه ،بتوان سریع تر به نتیجه رسید .
بازم ممنون از اطلاع رسانیتون .

سلام ، از آنجایی که usb و ic codec همه زیر نظر پل جنوبی مدیریت و کار می کنند بعد از ولتاژ گیریهای مختلف از مدارهای اطراف آن و حتی تست سالم بودن مدارهای اطراف آنها شکم رفت روی خود چیپ جنوبی ، اگه در تایپیک اولم بخونید اشاره کردم به چیپ جنوبی ، خلاصه قبل از تعویض چیپ جنوبی اومدم i/o را عوض کردم و دیدم پورت usb تغییر نکرد ، بعد اومدم ic codec را هم عوض کردم دیدم هیچ تغییری در فعال شدن صدا ندیدم ، خلاصه با اجازه شما اومدم یک چیپ جنوبی خریداری کردم و با تعویضش درست شد ، هم پورتهای usb کار کردند و هم Ic codec فعال شد. راستی دقیقا همین نوع لپتاپ در تایپیک یه سایت خارجی به این مشکل برخورد کرده بود و اون هم رفت چیپش را عوض کرد و درست شد. می تونی نوع لپتاپ مذکور به انگلیسی سرچ کنی و توضیحاتش را ببینی.
موفق باشید...

بالا