آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تبلت ایسوس مدل me172v روشن نمیشه و با وصل کردن به شارژر فقط آرم asus میاد

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
تبلت ایسوس مدل me172v که روشن نمیشه و با وارد کردن سوکت شارژر آرم asus میاد و ثابت میمونه بعد از چند دقیقه آرم سوکت خاموش و روشن میشه . دکمه پاور را بزنی تغییری نمیکنه . شاید شارژ نداشته باشه . از روی شکل روی کدوم سیم ها ولتاژ بدم و اینکه چند ولت بدم ( با منبع تغذیه ) جریان هم چند آمپر باشه؟ کارهای لازم را هم باید انجام بدم را راهنمایی کنید با تشکر.

تصویر0199.jpgتصویر0200.jpg

hamiiid62

کاربر vip
vip
کاربر
2012-08-22
210
878
تهران- جمهوری
سلام. سوکت باطری رو در بیار ... به سیم قرمز مثبت و مشکی منفی با ولتاژ 3.7 تا 4 وصل کن... ببین چندتا جریان میکشه و یا اصلا پاور میکنه؟ اگر وقتی پاور میکنی یه لحظه 8میلی جریان بکشه بوتش پریده. موفق باشید.

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
با وصل منبع تغذیه جریان کشی نداره . با زدن کلید پاور جریان 0.21 نشان میده و بعد بین 0.15 تا 0.30 بالا پایین میشه و روی صفحه آرم ایسوس خاموش روشن میشه با تشکر

masood789

کاربر
2012-02-09
251
620
باطری رو از بورد جدا کنید و با منبع تغذیه شارژ کنید همون ولتاژ 4 ولت کافیه . بعد وصل کنید روشن کنید ببینید تبلت وارد ریکاوری مود میشه یا خیر . ریست فکتوری کنید نتیجه رو اطلاع بدید

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
شارژ باطری با منبع تغذیه . تبلت روشن شد . بعد که شارژر را وصل کردم اول تا نیم ساعت صفر درصد بود بعد شارژر را عوض کردم الان کامل شارژ شده . میخواستم با نگه داشتن دکمه پاور و صدای بالا ریست فکتوری کنم . به قسمت ریست نمیره . آیا روش خاصی داره . اگه ممکنه در این مورد راهنمایی کنید . راستی اون حالتی که اول با وصل شارژر خاموش روشن میشد . بعد با شارژ به بوسیله منبع تغذیه . الان به صورت عادی شارژ میشه توجیح علمی داره ؟ با تشکر فراوان

masood789

کاربر
2012-02-09
251
620
درود . الان که میفرمایید روشن میشه ? اندروید بوت نمیشه ? تا کجا میاد بالا ? ولوم بالا و پاور میزنید چی میاد ? ولوم پایین رو هم تست کنید .
در مورد سوال دوم . همونطور که میدونید به این کاری که انجام دادید اصطلاحا شوک دادن به باطری گفته میشه . وقتی سطح باطری به صفر برسه در برخی مدار های شارژ ، آی سی شارژ توان شارژ باطری رو نداره و با این کار ولتاژ باطری کمی بالا میاد تا بتونه در مدار شارژ قرار بگیره . این مشکل در تبلت های چینی بیشتر شایع هست .

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام
شارژ باطری با منبع تغذیه . تبلت روشن شد . بعد که شارژر را وصل کردم اول تا نیم ساعت صفر درصد بود بعد شارژر را عوض کردم الان کامل شارژ شده . میخواستم با نگه داشتن دکمه پاور و صدای بالا ریست فکتوری کنم . به قسمت ریست نمیره . آیا روش خاصی داره . اگه ممکنه در این مورد راهنمایی کنید . راستی اون حالتی که اول با وصل شارژر خاموش روشن میشد . بعد با شارژ به بوسیله منبع تغذیه . الان به صورت عادی شارژ میشه توجیح علمی داره ؟ با تشکر فراوان

[hide] دوست عزیز امکان داشته در درجه اول شارژر و سوکت شارژ خراب شده باشند و در درجه دوم باطری عمرش به پایان رسیده باشد که باید هرکدام جداگانه بررسی شوند [/hide]

با تشکر

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
درود . الان که میفرمایید روشن میشه ? اندروید بوت نمیشه ? تا کجا میاد بالا ? ولوم بالا و پاور میزنید چی میاد ? ولوم پایین رو هم تست کنید .
در مورد سوال دوم . همونطور که میدونید به این کاری که انجام دادید اصطلاحا شوک دادن به باطری گفته میشه . وقتی سطح باطری به صفر برسه در برخی مدار های شارژ ، آی سی شارژ توان شارژ باطری رو نداره و با این کار ولتاژ باطری کمی بالا میاد تا بتونه در مدار شارژ قرار بگیره . این مشکل در تبلت های چینی بیشتر شایع هست .

شاید درست ننوشته باشم . الان مشکلی نیست روشن میشه . فقط میخواستم یه ریست فکتوری کنم تا تنظیمات به حالت کارخانه برگرده . اونم به نگه داشتن دکمه ها . چند بار با نگه داشتن دکمه صدا بالا و پاور . تبلت به صورت عادی روشن میشه . وبا نگه داشتن دکمه پایین و پاور پیغام میده که usb وصل نیست . انگار به کامپیوتر باید وصل کرد . با تشکر

بالا