آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ asus x101ch

setam

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-05-28
392
683
بندرلنگه
سلام لپ تاپ ضربه خورده و صفحه ال سی دی مشکل پیدا کرده لپ تاپ روشن میشده تصویر میداده ولی برده پیش یکی از همکاران که صفحه ال سی دی رو تعویض کنه صفحه ال سی دی تعویض میکنه لپ تاپ روشن نمیشه من نمیدونم چکار کرده ولی وقتی دکمه پاور رو فشار میدم یه لحظه چراغ پاور روشن میشه و خاموش لپ تاپ رو باز کردم اتصالی تو برد بود یه فت اول بعد از ورودی سوکت آداپتور سوخته بود بیرون آوردم یه قسمت از شورتی بورد رفع شد ولی هنوز اتصالی هست توی عکس گذاشتم که کجاها شورتی داره
این فت ها و خازن ها رو بیرون از برد تست کردم سالمن ولی تعداد اندکی از خازن دور بر چیپ و سی پی یو اتصالی داشت که اینا رو بیرون نیاوردم
با تشکر
IMG_0759.jpgIMG_0762.jpg

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
آی سی I/O رو از نظر حرارت غیر طبیعی بررسی و ولتاژ پایه های I/O رو اندازه گیری و اعلام بفرمائید .
موفق باشید .

setam

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-05-28
392
683
بندرلنگه
سلام الان یکی از فتها سوخته جایگزن هم ندارم بدون فت مشه IO رو تست کرد یا نه بخوام تهیه کنم میره تا بعد از تعطیلات

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بهتره مرحله به مرحله بریم جلو.وقتی از سوختن فت مطمئن هستید ،پس باید تعویض بشه تا بتونید روی بقیه مدار کار کنید .شاید هم با تعویض فت مشکل حل بشه .فعلا تا تهیه این فت و جایگزین کردنش صبر کنید .
موفق باشید .

rahkar

کاربر
2014-12-06
105
208
یزد
با سلام و درود خدمت دوستان عزیزشما میتونی جای اون فت یه مشابه بندازی حتما نیاز نیست که عین خودشو بندازیاگه برد اوراق داری دیتا شیت فت اولای اونارو با مال خودت مقایسه کن و یه دونه مشابه جایگزین کن اما قبل از اینکه روشن کنی دستگاهو یا شارژر بزنی از اتصال کوتاه نبودن جاهای دیگم مطمین شواحتمال داره مکس پاور هم مشکل پیدا کرده باشه اونم تست کن و کاملا مدار محافظتو پله پله چک کنموفق و پیروز باشید

بالا