آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: مشکل ipconflict

مینا مهوند

کاربر
2014-10-06
43
52
سلام دوستان

من برای اداره شبکه یک مجموعه که همگی از ادرس ipهای دستی و ثابت استفاده میکنند دچار مشکل شده ام به این صورت که با اختصاص هر ip به سیستم دچار ipconflictl میشه حالا سوالی که من دارم اینکه چطور قبل از اختصاص به فرض ای پی192.168.28.22 میشه فهمید این ip برروی سیستم دیگری استفاده شده یا نه؟

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
سلام دوستان

من برای اداره شبکه یک مجموعه که همگی از ادرس ipهای دستی و ثابت استفاده میکنند دچار مشکل شده ام به این صورت که با اختصاص هر ip به سیستم دچار ipconflictl میشه حالا سوالی که من دارم اینکه چطور قبل از اختصاص به فرض ای پی192.168.28.22 میشه فهمید این ip برروی سیستم دیگری استفاده شده یا نه؟
ببین همکار عزیز
شما چند تا سیستم تو شبکه دارید
پرینتر و هر چیزی که بهش ip می دید
قبلا شبکه شما درست کار می کرده و الان اینجوری شده؟
یا تازه دارید نصب می کنید
توضیحات کامل بدید
یک سری نرم افزار هم داریم که به اسکنر آی پی معروف هستند که می تونید در گوگل سرچ و دانلود کنید
این دستور هم می تونه مفید باشه
arp -a

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,512
شوش شهر دانیال نبی (ع)
بهتره به کاری که آقا یعقوب گفته عمل کنید چون اگر دستی ای پی بدید فقط اون دسته از ای پی های فعال رو چک میکنه اما ممکنه یک سیستم همون ای پی رو داشته باشه اما توی اون زمان تست ای پی خاموش باشه و بعدا که روشن شد با مشکل بر بخورید اما نرم افزار ها یک چیز کامل رو برای شما جستجو میکنند مثلا کل ای پی ها و مدت استفاده و...

مینا مهوند

کاربر
2014-10-06
43
52
باید request time out نشون بده تا بدونم اون ای پی جایی استفاده نشده؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

A_Salimi62

کاربر
2014-11-26
154
378
آیا در سیستم های اداره از ویندوز سرور استفاده شده ؟

در بحث اکتیو دایرکتوری خود سرور آی پی ها را به سیستم ها اختصاص می دهد.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
باید request time out نشون بده تا بدونم اون ای پی جایی استفاده نشده؟
سلام وقتی IP رو ping میکنید اگر در اون لحظه روی سیستمی که در شبکه فعال هست ست شده باشه شما نباید ری***ت تایم اوت بگیرید. یعنی اینکه این IP توسط سیستم دیگری اشغال شده و آزاد نیست. ولی اگر request time out داد یعنی آزاد هست می توانید آن را ست کنید.

اگر از نرم افزار تست کنید مثل نرم افزار spy network به شما IP هاو مشخصات تمام سیستم های داخل شبکه را میدهد ولی خب روشی طولانی هست و برای کارهای خاص تر توصیه میشه

بالا