آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ ایسوس مدل F83se

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
باسلام . خسته نباشید
یک لپ تاپ با مشخصات فوق بدستم رسیده که وقتی روشنش میکنیم چراغ های num lock و caps lock روشن میشن و سیستم بالال نمیاد
رم و هارد رو عوض کردم ولی همچنان مشکل پا برجاس. میخواستم بایوس پروگرم کنم که فایلش تو سایت موجود نبود و خود سایت ایسوس فایل آپ دیت داده که اون فایل رو پروگرام کردم ولی جواب نداد
اساتید محترم کسی فایل بایوس این مدل رو داره؟ یا اگه کاره دیگری در جهت تست این مدار باید بکنم رو اگه بگید ممنون میشم
با تشکر از همگی

مشخصات مادربورد:
F81Se main board
REV: 2.2
E89382 94V-0

شماره آی سی:
SST25VF080B
Size: 1KB

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
اول بایوس مطمئن رو رایت کن دوم کلیر سیموس کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soh3il

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
راستی اتصال پرت های یو اس بی رو چک کن جک ورودی ولتاژ رو هم حتما با ولت متر درست چک کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soh3il

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
باسلام

دوست عزیز یه مورد بود که بخاطر ریختن اب این مشکل بوجود امد از این لحاظ چک بفرمایید شوره نزده باشه در حالتی که این دو ال ای دی روشنه و سیس بالا نمیاد لطف کنید مسیر ولتاژ 19 رو از سلف و حتما in putای سی بایوسو چک کنید ببینید ایا ولت 3.3 رو دارید یا ولت +5 رو حتما تست کنید نتیجه اعلام فرمایید موفق باشید.

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
باسلام

دوست عزیز یه مورد بود که بخاطر ریختن اب این مشکل بوجود امد از این لحاظ چک بفرمایید شوره نزده باشه در حالتی که این دو ال ای دی روشنه و سیس بالا نمیاد لطف کنید مسیر ولتاژ 19 رو از سلف و حتما in putای سی بایوسو چک کنید ببینید ایا ولت 3.3 رو دارید یا ولت +5 رو حتما تست کنید نتیجه اعلام فرمایید موفق باشید.

با تشکر از راهنماییتون
از نظر ابخوردگی موردی نداره
لپ تاپ دوستمه گفت شب خاموش کردم صبح دیگه روشن نشد
فردا صبح ولتاژ گیری میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم
با تشکر

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز اول توسایت خود ایسوس با توجه به وضعیت چراغ های مدل فوق سرچ کنید یه نتیجه گیرتون میاد جدولی که وضعیت کدهای چراغ با توجه به تعدادشون وجود دارد

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
point.jpg
با سلام مجدد
این آی سی که تو تصویر مشخص کردم بشدت داغ میکنه، شماره آی سی : 4914B
کار این ای سی چیه؟
فعلا آی سی رو جدا کردم ببینم میتونم پیدا کنم.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
قطعه فوق Dual N-Channel 30-V (D-S) MOSFET with Schottky Diode هست و احتمال زیاد تغذیه همون چیپ کناریش باشه.در ضمن فایل اصلی بایوس رو که حتما ازش بکاپ گرفتی دوباره برگردونید چون اون فایلی که شما ریختید فایل اپدیته که کاربرد نداره.

آخرین ویرایش:
بالا