آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل no boot در لپ تاپ asus k53

mjtb_sar

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-21
482
903
خراسان رضوی
با سلام خدمت استاد عزیز:
یه لپ تاپ k53 برام اومده که روشن میشه ولی تصویر نمیده کارایی که کردم خروجی تصویر رو با مانیتور گرفتم که نمیداد باتری بکاپ رو ولتاژ گیری کردم و تعویض کردم کلیر سیموس کردم اول که روشن میکردم اصلا فن نمیچرخید ولی الان بعد چند دقیقه شروع به چرخیدن میکنه و هوای گرم میده.نکته دیگه اینه که به محض اتصال شارژر دستگاه روشن میشه .لطفا راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
بایوس بزن اقا بایوس با پروگرامر یادت نره قبلش بک اپ بگیرید اگه یه بار زدی نشد دوباره فایلت رو عوض کن بازم بزن، شده که من برای فایل چهارم که زدم دستگاه راه افتاده.

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با سلام خدمت استاد عزیز:
یه لپ تاپ k53 برام اومده که روشن میشه ولی تصویر نمیده کارایی که کردم خروجی تصویر رو با مانیتور گرفتم که نمیداد باتری بکاپ رو ولتاژ گیری کردم و تعویض کردم کلیر سیموس کردم اول که روشن میکردم اصلا فن نمیچرخید ولی الان بعد چند دقیقه شروع به چرخیدن میکنه و هوای گرم میده.نکته دیگه اینه که به محض اتصال شارژر دستگاه روشن میشه .لطفا راهنمایی کنید

با سلام.
دوست من این سری لپ تاپ های Asus اکثرا مشکل بایوس پیدا میکنن.
1. به هیچ وجه فعلا به GPU دست نزن.
2. طبق فرمایش دوست خوبمون با کاربری
ardalans بایوس بزن، به احتمال %99 جواب میگیری.
پس فعلا بایوس بزن نتیجه رو اعلام کن.

فایل رو اینجا میتونی پیدا کنی فقط مدل دقیقش رو رو قاب پشتش ببین که اشتباهی بایوس نزنی، بک آپ گرفتن هم فراموش نکن.

http://www.irantk.ir/irantk28513/

آخرین ویرایش:

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
باسلام

دوست عزیز نکات دوستان رو بکار ببند در مورد نچرخیدن فن سی پی چون کلیر سیموس کردی تنظیمات رو دیفالت فکتوریه و بعد از گرم شدن کار میکنه ولی چون میفرمایید تا فیش اداپتور میزنم احتمال نود و نه در صد رگلاتور مشکل پیدا کرده انشالله با راهنمایی های دوستان حل بشه چنانچه نتیجه نگرفتی اعلام بفرماییدتا مشکلو عرض کنم پر توان باشید.

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
همکار بزرگوار فعلا تحت هیچ شرایطی به بایوس دست نزنید اگر هم میخواهید بزنید حتما بکاپ بگیرید
این مدل سری های مختلفی دارند گرفتار میشوید
مدل دقیق را اعلام کنید آخر k53 چیست ؟ اگر روی برد مشخصات یا مدلی نوشته آن را هم اعلام کنید ؟
سوال دیگر اینکه آیا پروگرامر دارید ؟
اگر امکان دارد چند عکس با کیفیت قرار دهید تا همکاران راحتتر بتوانند راهنمایی کنند
ولتاژ های استاندارد را بررسی کنید
فعلا هم طبق فرمایش دوستان به چیپ ها دست نزنید
موفق باشید

mjtb_sar

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-21
482
903
خراسان رضوی
با درود
همکار بزرگوار فعلا تحت هیچ شرایطی به بایوس دست نزنید اگر هم میخواهید بزنید حتما بکاپ بگیرید
این مدل سری های مختلفی دارند گرفتار میشوید
مدل دقیق را اعلام کنید آخر k53 چیست ؟ اگر روی برد مشخصات یا مدلی نوشته آن را هم اعلام کنید ؟
سوال دیگر اینکه آیا پروگرامر دارید ؟
اگر امکان دارد چند عکس با کیفیت قرار دهید تا همکاران راحتتر بتوانند راهنمایی کنند
ولتاژ های استاندارد را بررسی کنید
فعلا هم طبق فرمایش دوستان به چیپ ها دست نزنید
موفق باشید

سلام استاد عزیز و بزگوار:
مدل دقیق دستگاه asus k53s , mb ver : k53sd
متاسفانه پروگرمر ندارم ولتاژهایی هم که گرفتم کلید پاور 3.3 ،IO=3.3 پایه باتری 3.3 , فت های رم 0.8 اگه چیز دیگه ای هم لازم هست بفرمایید تا بگیرم.ممنون از لطف شما و سایر اساتید.عکس هم بزودی اینشالله آپ میکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

navid.hekmat

کاربر
2012-09-20
27
43
با عرض سلام و احترام.
برای بایوس زدن دستگاههای ایسوس ، یه لیبل سبز رنگ روی اسلات رم چسبیده که بهتره اون مدل رو بزنیم.
و اما در مورد ولتاژگیری باید به عرض شما برسونم که در فتهای رم چیزی با مقدار 0/8 نداریم . در فتهای رم ، یکی از فتها ورودی 19 و خروجی 1.5 و فت دوم هم که درین همان 1.5 و سورس به گراند.
VTT=1/2 Vram
که میشه 0.75 ولت
لطفا نتیجه رو اعلام کنید.
البته اگر منبع تغذیه داشتید بهتر میشد راهنمایی کرد.
لطفا خازنهای روی جی پی یو هم با تست دیود تست شود در صورت مشاهده ی حتی یک خازن اتصال ، لطفا اطلاع دهید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova
بالا