آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: آموزش تحلیل نقشه های شماتیک بردهای الکترونیکی

pedi

کاربر
2007-04-02
160
1,055
با درود خدمت اساتید انجمن
این درخواست را چه در فضای مجازی و چه در دنیای واقعی بسیار مطرح کرده ام. اما هنوز به آن جوابی که میخواستم نرسیده ام.آخرین امیدم هم بعد از پروردگار به این سایت است چون اکثرا افرادی که در این بازه باهاشون صحبت کرده ام یا اطلاعات خوبی بهم ندادن یا میان اصول عملکرد قطعات رو برام توضیح میدن... برای اطلاع اساتیدی که قصد کمک دارن عرض میکنم بنده دپیلم فوق دیپلم و لیسانسم الکترونیک میباشد با عملکرد قطعات به خوبی آشنایی دارم. علائم شماتیکی آنها را میدانم.روش استفاده از فایلهای PDF و پیدا کردن قطعات.مسیر یابی و... را میدانم.هدفم فقط یادگیری تحلیل مدارات است.میخواهم کاربردهای قطعات را بدانم.به طور مثال عرض میکنم.مثلا یک کاربرد خازن ***** فرکانسی است کاربرد دیگرش خازن صافی است یا دیده ام که با دو سر کلیدها خازن را موازی میکنند و از آن با عنوان جرقه گیر نام میبرند یا با دیودها موازی میکنند و با آن ضربه گیر میگویند.منظور من هم از کاربرد همین است که مثلا خازن در مدارات چه نقشی بازی میکنداما دوستانی که معمولا قصد پاسخ دارند سریعا در مورد ساختمان خازن که دو جوشن دارد و... صخبت میکنند. خازن راغ به عنوان مثال عرض کردم منظورم یادیگیری نقش هر قطعه ای در مدار است. دلم میخواهد هر نقشه ای که به دستم رسید براحتی بتوانم کل نقشه را تحلیل کنم...ببخشید که طولانی شد.با سپاس از محبت همه دوستان با تجربه ای که علم خود را در اختیار من بیسواد قرار میدهند.

pedi

کاربر
2007-04-02
160
1,055
از راهنمایی های همه دوستان سپاسگذارم.خیلی کمک کردید.ممنون

بالا