آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: ساخت ترموستات حساس به دما و رطوبت

sayres

کاربر
2014-10-17
4
2
درود بر اساتید.
من میخوام یک کارگاه قارچ راه اندازی کنم و برای ثبات دما و رطوبت از ترموستات استفاده کنم.
کارگاهم در حد یک کار خانگیه و انتظار درامد بالایی ازش ندارم.(بی کاریه دیگه که خودتون در جریانید):dispirited:

چطور میتونم که یه همچین چیزی بسازم؟
راستی میخوام از بخاری گازی استفاده کنم.

من لیسانس کامپیوتر دارم که یه ۸ سالی از فارغ التحصیلیم میگذره.
ممنون میشم که یه کمکی به من بکنید و یا حداقل راهنماییم کنید.

سپاسگذارم.

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
درود بر اساتید.
من میخوام یک کارگاه قارچ راه اندازی کنم و برای ثبات دما و رطوبت از ترموستات استفاده کنم.
کارگاهم در حد یک کار خانگیه و انتظار درامد بالایی ازش ندارم.(بی کاریه دیگه که خودتون در جریانید):dispirited:

چطور میتونم که یه همچین چیزی بسازم؟
راستی میخوام از بخاری گازی استفاده کنم.

من لیسانس کامپیوتر دارم که یه ۸ سالی از فارغ التحصیلیم میگذره.
ممنون میشم که یه کمکی به من بکنید و یا حداقل راهنماییم کنید.

سپاسگذارم.
سلام دوست عزیز
اگه تحصیلاتتون کامپیوتره طبعا برنامه نویسی کار کرده اید. میتونید با برنامه نویسی AVR و سنسور SHT11 که هم دما وهم رطوبت رو می تونه سنس
کنه .
[hide]و براحتی با کنترل شیر برقی گاز رو کم و زیاد کنید.[/hide]

موفق باشید

sayres

کاربر
2014-10-17
4
2
خیلی ممنون.
آیا آموزشی برای ساختش وجود داره؟
چطور بسازمش؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jfrras

sayres

کاربر
2014-10-17
4
2
من کلا راجب اینچیزا خیلی اطلاعات ندارم بجز دوتا یک واحدی در دانشگاه بنام آزمایشگاه مدترهای الکتریکی و فکنم الکترونیک.الان کلا چیزی یادم نیست .
برای شروع چیکار کنم؟
باید دوره های plc شروع کنم؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali10784

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام
این هم مدار مورد نیاز شما با میکرو سی نوشته شده و اگر بتونید تغییراتی در برنامه ایجاد کنید که با ترایاک شیر برقی را به کار بیاندازد.
مشکلتون مرتفع می شود.

DHT11_PIC16F.jpg

78.jpg

سورس به زبان میکرو سی و فایل های مورد نیاز

[hide]مشاهده فایل‌پیوست 101278[/hide]

توضیحات کاملتر در سایت اصلی
[hide]Measurement of temperature and relative humidity using DHT11 sensor and PIC microcontroller | Embedded Lab[/hide]

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران

sayres

کاربر
2014-10-17
4
2
با سپاس فراوان.
من چطور میتونم راجب مبانی ایم نوع کارها اطلاعات بدست میارم ؟یعنی چی باید بخونم که بتونم از این نوع کارها خودم انجام بدم؟
الان من راجب این کت و سنسورهای متصل به اون و روش نصبشون و اینکه چطور برنامهی نوشته شده رو ایمپرت کنم نمیدونم .در کل مبانی نمیدونم.
آیا کتابی یا کلاسی یا ویدیو آموزشی براش موجوده؟
سپاسگذار میشم جواب واضح بدید تا من هم متوجه بشم.

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
با سپاس فراوان.
من چطور میتونم راجب مبانی ایم نوع کارها اطلاعات بدست میارم ؟یعنی چی باید بخونم که بتونم از این نوع کارها خودم انجام بدم؟
الان من راجب این کت و سنسورهای متصل به اون و روش نصبشون و اینکه چطور برنامهی نوشته شده رو ایمپرت کنم نمیدونم .در کل مبانی نمیدونم.
آیا کتابی یا کلاسی یا ویدیو آموزشی براش موجوده؟
سپاسگذار میشم جواب واضح بدید تا من هم متوجه بشم.
سلام دوست عزیز
اطلاعات عمومی و حرفه ای تنها با خواندن کتاب بدست نمیاد . قسمت آموزش الکترونیک سایت پر از اطلاعات جامع وکامل اساتید است
می تونید با مراجعه به این قسمت بهره مند شود.
[hide]
این سنسور ها به RFID مشهورند. و نمونه اولیه که بنده دیدم داخل سویچ پراید باز یک ای سی شانه ای
بدون پایه است . خوب چند سال پیش تازه اومده بود روش تحقیق دیدم RFID اطلاعات با روش الکترومغناطیسی بوسیله دوتا سیم
پیچ خونده میشه .بدین ترتیب که گیرنده در از ولتاژ مورد نیازش رو از از میدان الکترومغناطیس فرستنده میگیره و همچنین اطلاعات هم با همون میدان
رد و بدل میشه .
[/hide]

بالا