آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشگل یکسره روشن بودن المنت هیتریاکسون 702

sam21

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-10-06
1,373
12,601
World eye
www.rasa-shop.blogfa.com

بنام خدا

سلام

موضوع: مشگل یکسره روشن بودن المنت هیتریاکسون 702

خدمت اساتید و همکارن عرض کنم که هیتر ذکر شده یکسال پیش هنگام کار کردن باهاش المنتش سوخت بعد از تهیه المنت نوع وتعویض آن متوجه کار نکردن ولوم هوای گرم هیتر موندن درجه در صفر و شدت گرمای بیشتر المنت مواجه شدم به المنت شک کرده و دوباره تهیه وتعویض کردم امادرست نشد اقدام به تعویض آیسی های اوپ امپ 324 و تریاکها کرد ولی بازم درست نشد

در تایپکی که جناب غزال زحمت کشیده اند توضیح در باره جردک داده اند مطالعه کردن ونتیجه ای حاصل نکردم چون مدار با یاکسون فرق میکند در ضمن پایه وردودی کوپلر وصل کردم المنت هیتر خاموش میشه

لطفا" راهنمایی فرمایید

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام

برای راهنمایی راحت و بیشتر عکسهای واضح و با کیفیت از زیر وروی برد مدار چاپی آن قرار بده قطعات مهم و حساس را روی عکس علامتگذاری یا شماره گذاری کرده و در متن بطور کامل شماره فنی قطعه را قید کن اگر شماتیکی هم داری آنهم قرار بده و کارهایی که کردی روی عکسش علامتگذاری کن.

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
کنترل المنت متناسب با دمای ارسالی از سنسور دماست اگه مدار تغذیه المنت سالم باشه باید مسیر سنسور دما رو چک کنی

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام آیا المنت نوی که گرفتی و تعویض کردی فابریک بود چون اهمشان فرق میکند حتی سنسورشان نیز مشابه هم نیستند
البته وقتی المنت میسوزد همانند فیوز ولتاژ و جریان زیادی کشیده میشود و موجب سوختن آن میشود لذا با عوض کردن فیوز یا المنت دوباره خواهد سوخت شما باید در مدار مسیر المنت و سنسور مربوطه تمام قطعات چک شود حتی قطعه خیلی ساده و ....

sam21

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-10-06
1,373
12,601
World eye
www.rasa-shop.blogfa.com
باسلام

این هیتر ساخت کجاست نام و مدلش را بصورت انگلیسی بنویس تا ببینم میتوانم نقشه اش را سرچ کنم

سلام

سپاس گذارم که وقت میزارید استاد
DSC_0137.jpg
DSC_0138.jpgDSC_0136.jpg
DSC_0140.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

بنام خدا

سلام

موضوع: مشگل یکسره روشن بودن المنت هیتریاکسون 702

خدمت اساتید و همکارن عرض کنم که هیتر ذکر شده یکسال پیش هنگام کار کردن باهاش المنتش سوخت بعد از تهیه المنت نوع وتعویض آن متوجه کار نکردن ولوم هوای گرم هیتر موندن درجه در صفر و شدت گرمای بیشتر المنت مواجه شدم به المنت شک کرده و دوباره تهیه وتعویض کردم امادرست نشد اقدام به تعویض آیسی های اوپ امپ 324 و تریاکها کرد ولی بازم درست نشد

در تایپکی که جناب غزال زحمت کشیده اند توضیح در باره جردک داده اند مطالعه کردن ونتیجه ای حاصل نکردم چون مدار با یاکسون فرق میکند در ضمن پایه وردودی کوپلر وصل کردم المنت هیتر خاموش میشه

لطفا" راهنمایی فرمایید

سلام

شماره آی سی ها را ذکر کنید و تصویر واضحی از پشت و روی برد تهیه و لااقل چند قطعه مسیر سنسور تا آی سی را پشت برد مشخص کنید و ارسال کنید

ضمنا چشم من شفاف را هم تار میبینه و لذا تصاویر ارسالی را ستار می بینه

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا