آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: طرز کار چسب سیلیکون با مارک Kafuter

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,867
مشهد
سلام دوستان
ممنون میشوم دوستان اگه از این چسب استفاده کرده اند تجربه اشان را در اختیار دیگر دوستان هم بگذارند
حقیقتش هیت سینگ پردازنده یه دستگاهی (گیرنده دیجیتال)از روش افتاده و میخام با این چسب بچسبونمش سر جاش .
اما این چسب خیلی شبیه به خمیر سیلیونه انگار نه انگار چسبه ، الان یک ساعتی هست زدمش به هیت سنک و پردازنده اما هنوز نچسبیده .
برا چسباندن هیت سینک به پردازنده باید از همین چسب سیلیکون مثلا
Kafuter استفاده کنم یا روش دیگری را پیشنهاد میکنید؟باتشکر

آخرین ویرایش:

tahaali9095

مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,867
مشهد
سلام دوستان
ممنون میشوم دوستان اگه از این چسب استفاده کرده اند تجربه اشان را در اختیار دیگر دوستان هم بگذارند
حقیقتش هیت سینگ پردازنده یه دستگاهی (گیرنده دیجیتال)از روش افتاده و میخام با این چسب بچسبونمش سر جاش .
اما این چسب خیلی شبیه به خمیر سیلیونه انگار نه انگار چسبه ، الان یک ساعتی هست زدمش به هیت سنک و پردازنده اما هنوز نچسبیده .
برا چسباندن هیت سینک به پردازنده باید از همین چسب سیلیکون مثلا
Kafuter استفاده کنم یا روش دیگری را پیشنهاد میکنید؟باتشکر
با سلام
جواب سوال بالا:
[hide]بعد از اینکه ماده چسب سیلیکون را به سطح هیت سینک مالیده شد، هیت سینک را بر روی پردازنده مورد نظر گذاشته و فقط کافیست چند ساعتی صبر کنید تا این چسب خودش را گرفته و محکم شود .
البته میتوان با حرارت گرفتن روی هیت سینک، تسریع در امر فوق نمود اما بهتر است صبر کردتا با گذشت زمان حداقل چند ساعتی ، این چسب خودش را محکم بگیرید و کار به خوبی پیش رود چون ممکن است حرارت به پردازنده یا آیسی مورد نظر اسیب وارد کند[/hide]
یاحق

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
سلام

چسب سيليکون خيلي دير خشک ميشه و چند ساعت طول ميکشه تا کاملا خشک بشه ، بهتر هست شب بزنيد و تا صبح بگذاريد تا کاملا خشک بشه .......

يک نکته هم مد نظرتون باشه اگر خمير سيليکون بزنيد از نظر دفع حرارت از چسب سيليکون بهتر عمل ميکنه به شرط اينکه بتونيد هيت سينک رو روي پردازنده مهار کنيد / يا حق

tahaali9095

مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,867
مشهد
يک نکته هم مد نظرتون باشه اگر خمير سيليکون بزنيد از نظر دفع حرارت از چسب سيليکون بهتر عمل ميکنه به شرط اينکه بتونيد هيت سينک رو روي پردازنده مهار کنيد
درود بر شما جناب شاطی زاده
دقیقا نکته استفاده از این نوع چسب برای مواقعی است که نمیشود هیت سینک را مهار کرد بخصوص در مورد هیت سینک پردازنده های گیرنده دیجیتال ، که معمولا توسط این نوع چسب هیت سینک به انها چسبانده میشود​

tahaali9095

مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,867
مشهد
متونید از تنها از خود چسب قطره ای هم استفاده مکنی
اما خب فقط بحث چسباندن به تنهایی نیست بلکه دفع حرارت پردازنده نیز هستش که اگر خوب این حرارت دفع نشود در کارایی دستگاه خللی ایجاد میشود مثلا دستگاه داغ میکنه و مدام خاموش میشه
چسب سیلیکون باز مقداری از قبل چسب و سیلیکون قاطی داره که دقیقا برا همین کار استفاده میشود یعنی چسبش جهت چسباندن و سیلیکونش جهت دفع حرارت پردازنده و تنها نکته استفاده از این چسب اینه که بزاریم بعد از زدن چسب، چند ساعتی خودش را به خوبی گرفته و محکم شود
من از پنج شنبه که چسبو استفاده کردم ، الان که نگاه میکنم هیت سینک محکم خودشو به پردازنده گرفته ، دقایق اولیه که استفاده میکنی فکر میکنی داری صرفا خمیر سیلیکون میزنی نه چسب اما بعد از گذشت چند ساعت خودشو محکم میگیره
به قول جناب شاطی زاده بهتر چسبو شب استفاده کنید که تا صبح خودشو محکم بگیره
یاحق

آخرین ویرایش:

kavosh83

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-27
528
3,592
بهشت خدا در زمین
اما خب فقط بحث چسباندن به تنهایی نیست بلکه دفع حرارت پردازنده نیز هستش که اگر خوب این حرارت دفع نشود در کارایی دستگاه خللی ایجاد میشود مثلا دستگاه داغ میکنه و مدام خاموش میشه
چسب سیلیکون باز مقداری از قبل چسب و سیلیکون قاطی داره که دقیقا برا همین کار استفاده میشود یعنی چسبش جهت چسباندن و سیلیکونش جهت دفع حرارت پردازنده و تنها نکته استفاده از این چسب اینه که بزاریم بعد از زدن چسب، چند ساعتی خودش را به خوبی گرفته و محکم شود
من از پنج شنبه که چسبو استفاده کردم ، الان که نگاه میکنم هیت سینک محکم خودشو به پردازنده گرفته ، دقایق اولیه که استفاده میکنی فکر میکنی داری صرفا خمیر سیلیکون میزنی نه چسب اما بعد از گذشت چند ساعت خودشو محکم میگیره
به قول جناب شاطی زاده بهتر چسبو شب استفاده کنید که تا صبح خودشو محکم بگیره
یاحق

سلام
اگر چسب را بزنید و دستگاه را روشن کنید با حرارت خود آی سی سرعت محکم شدن خیلی بیشتر می شود

m-yaghoobi

کاربر vip
vip
کاربر
2009-07-30
205
1,449
سلام دوست عزیز
معمولا در بیشتر LED ها روی اسی پروسسور هیت سینک ندارند که بنده شخصا بعضی عیوب را با نصب هیت سینگ برطرف کردم ولی نمیتونستم دو یا سه روز منتظر بمانم تا چسبهای سیلیکون خشک شوند بنده بعد از استفاده از چسب سیلیکون مقداری چسب حرارتی یا هر چسبی که سریع بگیرد دو طرف هدسینک میریزم که فقط حکم نگه دارنده هیت سینگ تا خشک شدن چسبهای سیلیکون را دارد

آخرین ویرایش:
بالا