آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم وجود صدا در لپ تاپ ASUS N43

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
سلام به تمامی دوستان و همکاران عزیز یک عدد لپ تاپ با مشخصات فوق به دستم رسیده که مشکل صدا داره کلیه مشکلات نرم افزاری مثل نصب ویندوز و نصب کارت صدا رو چک کردم و مشکل نرم افزاری نبود لپ تاپ رو باز کردم چیپ realtek alc269 هست کمی هم گرم میکنه ولی زیاد نه لطفا راهنمایی بفرمایید خود مشتری هم میگفت که اسپیکر جانبی وصل کرده و بعد این مشکل به وجود اومده
REALTEK-ALC269-font-b-High-b-font-font-b-Definition-b-font-Audio-font-b-Codec.jpg

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
همکار گرامی ، در وحله اول ستاپ را بررسی کنید
سپس اگر اطمینان دارید ایراد سخت افزاری نیست برید سراغ سخت افزار
از جک خروجی اسپیکر شروع کنید ببینید اتصالی و ... نداشته باشد
قطعات smd اطراف جک تا آی سی را بررسی کنید
ولتاژ چیپ صدا را نیز بررسی کنید شماتیک آن را نیز برایتان آپلود کردم و در صورت مشکوک بودن و خرابی تعویض کنید
موفق باشید

پیوست‌ها

• 1.2 مگابایت بازدیدها: 65

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوستان ستاپ مادربرد رو چک کردم همه چیز درست هست قطعات اس ام دی هم چک کردم مشکلی نداشتن کابل یک به یک اسپیکر هم به اف پنل بغل لپ تاپ وصل کردم و از نظر اتصالی هم چک شد باز هم مشکلی نداشت . دوستان عزیز کسی قیمت تقریبی چیپ صدا رو میدونه

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم اگه ممکنه مشکل رو واضح تر بیان کنید ،صدا رو کلا ندارید یا با وصل کردن هدفون صدا میاد؟در Device Manager چیپ کدک صدا شناسائی می شه یا خیر؟جک خروجی صدا رو چک کنید ،احتمال زیاد بعد از وارد و خارج کردن فیش اسپیکر خارجی ،کانکتورهای داخل فیش از هم جدا نشده اند و بحالت متصل باقی مانده اند . موفق باشید .

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
سلام همکار عزیز در قسمت Device Manager کارصدا نصب هست و در قسمت صدای کنار ساعت فرکانس ولوم بالا پایین هم میشه چیپ صدا هم حرارتش نرمال ولی کانکتور های جک هدفن و میکروفن رو در میارم و چک میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به فرمایشات شما در مورد نصب شدن درست کارت صدا،بعیده مشکل از سخت افزارتون باشه.ویندوز رو دوباره نصب کنید .در ضمن با استفاده از دیتاشیتی که استاد امجدی زحمتشو کشیدن،چک کنید روی پایه های خروجی این آی سی صدا دارید یا خیر؟
موفق باشید

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
ویندوز رو عوض کردم نتیجه ای نداشت

بالا