آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ ASUS K52JE

mehran_360

کاربر
2013-01-05
32
37
سلام
لپ تاپ من مدل ASUS K52JE هست
من چند تا مشکل دارم
1- گاهی اوقات وقتی دکمه پاور رو میزنم هیچ اتفاقی نمیافته . و باید این کار رو بارها تکرار کنم تا اتفاقی سیستم روشن بشه
باتری تازه عوض کردم . وقتی باتری رو در میارم و شارژ رو وصل میکنم . چراغ پاور روشن نمیشه و اصلا سیستم روشن نمیشه

2- فلت صفحه نمایش رو یک بار عوض کردم . الان مدتی هست که وقتی لپ تاپ روشن میشه ویندوز بالا میاد ولی تصویر ندارم . باید چندین بار دکمه پاور رو بزنم و روشن و خاموش کنم تا بالاخره تصویر بیاد

لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست و چکار کنم
ممنون

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما همکار گرامی
در وحله اول ولتاژ سویچ پاور را بررسی کنید
در صورت امکان سویچ را تعویض کنید تا ببینیم به کجا میرسیم
باطری بکاپ را هم تخلیه کنید و عوض کنید
I/O را هیت ملایم دهید و در آخر با اسپری خشک شستشو دهید
سپس نتیجه را اعلام کنید
موفق باشید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راهنمائی استاد گرامی آقای امجدی از سلامت سوئیچ پاور با تست بوق کاملا مطمئن شوید .شاید خود سوئیچ کارائیشو از دست داده .فلت ارتباطی از سوئیچ به برد و همچنین فت های سوئیچ رو هم چک کنید .پایه های قطعات رو از نظر سولفاته شدن بررسی کرده و در صورت نیاز رفع نمائید .در حالتی که سیستم بالا میاد و روشن می شه ،آیا با SHUT DOWN به راحتی خاموش می شه یا عمل نمی کنه؟کلیه قطعات اعم از هارد و ODD و قطعات جداشونده رو از سیستم جدا کرده و تست کنید .اسلات های رم رو کاملا تمیز کنید .کلیه اتصالات فلت ها رو بازبینی و محکم کنید .
موفق باشید .

mehran_360

کاربر
2013-01-05
32
37
سلام مجدد و تشکر از راهنمایی شما
من تعمیرکار نیستم و یوزر هستم
لپ تاپ رو یکی دو جا بردم چیزی متوجه نشدن یا شاید هم حوصله نداشتند که این تستها رو انجام بدن
شما کجا رو معرفی میکنید تا مشکل من حل بشه
ممنون

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سوال عجیبی مطرح کردین .خب بستگی داره شما کدوم شهر ایران عزیزمون تشریف داشته باشید .اگه تعمیرکار نیستید و تجربه کار روی لپ تاپ رو ندارید ،جسارتا نباید مشکل رو دو تا کنید .شما محل سکونت خودتون رو اعلام بفرمائید تا هر کدوم از اساتید که نزدیک تر بودند ،نسبت به معرفی برای تعمیر اقدام بفرمایند .
موفق باشید .

mehran_360

کاربر
2013-01-05
32
37
تهران هستم عزیز
هر کدوم از اساتید محترم راهنمایی کنند ممنون میشم

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
از متخصصین همکار در تهران تقاضا دارم به این دوستمون پیام خصوصی دهند و آدرس دهند
ایشان از برادران انجمن هستند لطفا حواشون رو داشته باشید خلاصه ما از یک خانواده هستیم
مهران جان فقط اگر احیانا پیش همکاران انجمن بردید حتما اعلام کنید که عضو و همکار انجمن هستید
مهران جان فقط خواهشا دستکاری نکنید
بنده در تهران نیستم وگرنه افتخارا در خدمتتان بودم
موفق باشید

بالا