آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل پورت dvi کارت گرافیک و تصویر خروجی

sosp30

کاربر
2009-09-16
2
1
من یه کارت گرافیک xfx 8800gt دارم.
ابتدا dvi یکی از خروجی هاش از کار افتاد و سپس اون یکی پورت خروجیش هم از کار افتاد و من با کمک تبدیل از خروجی آنالوگش الان دارم استفاده میکنم و فقط یکی از خروجی هاش تصویر آنالوگ میده و اون یکی از کار افتاده. یعنی کلا خروجی دیجیتال رو از دست دادم و آنالوگشم یکیش کار میکنه با شرایط زیر.

جدیدا هم رزولیشن بالا 1024*768 رو که میزنم دیگه تصویر نمیده.
امروز که سیستم رو رزولیشن 800*600 روشن کردم یکسری خطوط قرمز رنگ تو صفحه ظاهر شده !!!! و در صفحه بایوس هم کلی نویز مشاهده میشه.
جالب اینجاس که مکان این نویز ها با restart کردن ویندوز تغییر نمیکنه و ثابته.
نویز قرمز رنگ فقط در فسمت هایی که رنگ مشکی یا متمایل به مشکی وجود داره ظاهر میشه.

شما تصاویر مانیتور رو در لینک های زیر میتونید مشاهده کنید
tarfandestan[dot]com/forum/attachments/138649d1408379460-img_20140818_205629.jpg
و
tarfandestan[dot]com/forum/attachments/138650d1408379460-img_20140818_205554.jpg

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
قطعات کارت رو از نظر ضایعه فیزیکی مثل باد کردن خازن ها و تغییر رنگ پشت برد و همچنین شورتی شدن فت ها و حرارت غیر طبیعی قطعات دیگر بررسی و در صورت نیاز رفع کنید .زیر چیپ رو با تینر کاملا شستشو داده و بذارید کامل خشک بشه .بعد از اطمینان از خشک شدن ،موقع بالا اومدن سیستم ،از روی هیت سینک رو چیپ فشار بیارید ببینید تصویر درست می شه یا نه .بعد از درست شدن کارتتون ،پاور سیستمون رو هم چک کنید و همچنین اسلات گرافیک رو تمیز کنید .
موفق باشید .

sosp30

کاربر
2009-09-16
2
1
بی نهایت متشکر از راهنماییت
حتما موارد گفته شده رو چک میکنم و نتیجش رو همینجا میزارم
من قبلا پاورم مشکل دار شده بود دادمش خازن هاش رو عوض کردن. امکان داره باز هم پاورم دچار مشکل شده باشه و این باعث شده باشه که به کارت
رافیک فشار بیارد و یا قطعه ایش بسوزه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
به نظر بنده حقیر ،مهمترین قطعه در کامپیوتر ،پاور اون هست ولی متاسفانه حین اسمبل کردن سیستم ،زیاد بهش اهمیت نمی دن .پاور معیوب و حتی پاور سالمی که نتونه توان لازم برای یه سیستم رو تهیه کنه ،به مرور زمان می تونه باعث بروز خیلی از مشکلات و معایب در مادربرد و قطعات وصل شده به سیستم باشه .امیدوارم در تعمیر کارت گرافیک موفق باشید .البته نظرات و تجربیات اساتید و همکاران رو هم مطالعه و به کار بگیرید .
موفق باشید .

بالا