آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: no boot بودن دستگاه hp-dv6 3142se و پس از 30 ثانیه خاموش میشود

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام این دستگاه مشکل ال سی دی داشت که پس از تعمیر در جای دیگر اکنون دیگر تصویر در مانیتور هم ندارد
فایل بایوس زدم وحالا پس از 30 ثانیه از روشن شدنش خاموش میشود
همه چیز هم مرتب کار میکنه
هم سی پی یو و رم عوض هم کردم
این دستگاه 2 تا باوس داره تو تو قسمت درخواست بایوس از دوستان درخواست کردم تا انجام بدن
اما به نظرتون مشکل چی میتونه باشه ؟

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
دوست عزیز امکان مشکل ترکیبی محتمل هست اینکه می فرمایید تصویر نمیده یعنی ال سی دی خودش تصویر نداره یا اینکه از پورت خروجی تصویر هم چیزی دریافت نمی کنید ؟ در ضمن بفرمایید که مشکل اولیه دقیقا چی بوده ؟

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام
مشکل اولیه به گفته صاحبش ال سی دی دستگاه تصویر نداشته که مشتری توسط مانیتور جدا داشته کار میکرده به راحتی
برای تعمیر پیش کسی دیگه میبره که اونجا هزینه بالا گفتند و اینک از تعمیر دست کشیده
حالا که از طرف گرفته آورده دیگه رو خروچی vga هم تصویر نداریم
گفتم یه بایوس بزنم شاید دوباره رو vga خروجی بیاد تا بعد ببینم مشکل از فلته یا ال سی دی
ممنون

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا کل برد رو با دقت و حوصله چک کنید ببینید قطعه ای نپریده باشد ،دنبال علایم هیت گرفتن باشید،بهرحال تعمیرکار قبلی یه ردی از خودش به جا می ذاره که کجاها رو دستکاری کرده .ولی با علایمی که هست احتمالا مشکل از بایوس باید باشه .فن سیستم رو هم چک کن .البته نمی شه یه طرفه قضاوت کرد .بعضی مشتری ها هم یک کلاغ چهل کلاغ می کنن .

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
ممنون چک کردم چیزی نبوده که نشون بده تعمیریه فقط مشخصه بایوس لحیم کاری شدست
خیلی دنبال بایوسش هستم همونطور که گفتم 2 تا آی سی بایوس داره
اگه بتونم 2 تا رو با هم پروگرام کنم احتمالا× جوابگو باشه

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
سلام ببینید به نظر بنده هرچند دونستن اینکه قطعه تا الان چه سرگذشتی داشته میتونه مفید باشه ولی باید فرض رو بر این بدونیم که قطعه الان به دست ما رسیده و هیچی از گذشته اون نمیدونیم پس باید اصولی و گام به گام بریم جلو حالا دیگه استادان و سروران پیشکسوت مدیران و ... هستند اما به نظر من اینکه می فرمایید روشن میشه اگر مثلا بعد 5 ثانیه خاموش می شد مربوط به PWM ها بود البته در مورد PWMکنترلر فن سی پی یو کمی متفاوت هست (مورد داشتیم که PWM فن خراب بوده و مادربرد شرایط مشابه شما رو داشته که ما چون کنترلر PWM فن رو تو بازار پیدا نکردیم اون رو از مدار خارج و فن رو تغذیه مستقیم دادیم و لپ تاپ رو روشن کردیم) اما با توجه به ولتاژهایی که از مادربرد می گیرید علی الخصوص RSM-RST شمالی و ... اگر همه ولتاژها صحیح هستن اقدام در مورد بایوس اولین و مهمترین کاره - I/O بعدش هرچند که اگر شماتیکش رو داشته باشید تمام قطعات مهم دارای ENABLEو همینطور RSM-RESET هستن که ولتاژ معینی رو بایدسر اون پایه ها ببینی (امیدوارم مفید باشه اگر اساتید نقد کنن استفاده می کنم)

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
ممنون از شما
ببینید من سیستم رو به درستی چک کردم
الان زمانی که روشن میشه چراغ وایرلس روی کیبرد دائم روشنه ولی چراغ caps lock روشن و خاموش نمیشه
این چند روزه که بی دلیل و بدون هیچ کاری دستگاه رو که پاور میکنم یک لحضه چراغ و فن روشن میشه و سریع خاموش و بعد 1 ثانیه مجدد دوباره راه میفته و تا ساعتها همینطور روشن و دور فن هم بالاست
این مورد میتونه کمی به من کمک کنه که بیشتر کدوم سمت رو بگردم
ممنون
و اینکه حتی مجبورم مثل اینکه برم و بایوس رو خریداری کنم
فکر کنم کسی نداشت که تا این مدت خبری نشد

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
هرچند که میدونم شما استاد مایی ولی فکر نمی کنم خود ای سی ها آسیب دیده باشن پروگرامر هم که داری فایل فلش هم که تو اینترنت بگردی حتما جوینده یابنده است اگر هم قالب فایل فلشی که پیدا کردی rom یا hex نبود میتونی با یه کامپایلر قالبش رو عوض کنی بنابراین آی سی ها رو از مدار خارج و دوباره پروگرم کن در ضمن یک بارهم کیبوردت رو از مدار خارج کرده و بعد پاورکن یه چیز دیگه که یادم اومد پنل چراغها و علائم از جنوبی فرمان می گیرن البته اول حتما بایوس رو انجام بده

بالا