آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست مدار گیرنده صوتی تلویزیون

w_mirzaii

کاربر
2013-03-12
121
219
کرمان
با سلام خدمت دوستان عزیز
من به یه مدار رادیو که صدای کانال های تلویزیون رو بگیره نیاز دارم
یادمه قبلا این رادیو رو دست یه نفر دیدم

تشکر.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام خدمت دوستان عزیز<br>
من به یه مدار رادیو که صدای کانال های تلویزیون رو بگیره نیاز دارم ...
با سلام :
برای دریافت صدای کانالهای انالوگ تلویزیونی نیاز به یک گیرنده رادیو FM دارید بخش RF یک رادیو را براتون تقدیم میکنم از شکل کمک بگیرید .
توضیحات کامل و عملی :
[hide] میدانید که گیرنده رادیویی FM شامل فرکانس های 88 الی 108 مگاهرتز میباشد و از طرفی فرکانس کانالهای VHFI { شامل کانالهای 2 و 3 و4 } هم حدود 45 الی 65 مگاهرتز { بستگی به سیستم های فرستنده اینجا هدف از CCIR } میباشد حال اگر سیم پیچ اوسیلاتور را کمی فشرده تر و ظرفیت انرا بیشتر کنیم { فاصله بین دور ها را بهم چسبیده و یا با استفاده از هسته فریت میله ای که بتواند داخل سیم پیچ حرکت کند } خواهیم توانست صدای ارسالی این کانالها را دریافت کنیم برای کیفیت و گیرایی بیشتر سیم پبچ بخش RF انتن را نیز به طریقی که یاد شد باید به ظرفیت ان افزود تا هماهنگی و حساسیت گیرایی بالا رود اما برای کانالهای 5 الی 12 { VHFII } باید بر عکس توضیح بالا انجام دهیم { فاصله بین دورها را از هم باز کنیم تا ظرفیت ان کمتر گردد و باز برای هر دو سیم پیچ بخش OSC / ANT .... با کمی مهارت و حوصله میتوانید به راحتی صدای کانالهای تلویزیونی هر دو باند VHFI/VHFII را دریافت کنید اما برای UHF باید از یک کنورتر UHF>> VHF استفاده گردد که انهم قبل از مدار بخش انتن قرار میگیرد از انجا که اکثرا و معمولا چنین گیرنده های تجارتی رادیو FM از ترانزیستور استفاده کرده لذا مدار بخشی از این قسمت را تقدیم میکنم که سیم پیچ های اشاره شده نیز با کادر قرمز رنگ مشخص شده است استفاده کنید کاملا عملی خواهد بود rf fm radio.PNG.
[/hide]
موفق باشید .

بالا