آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم تصویر در مادربورد GIGA 8N775

mjtb_sar

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-21
482
903
خراسان رضوی
با سلام خدمت اساتید عزیز:
یه سیستم برام اومده روشن میشه ولی تصویر نمیده دیباگر گذاشتم NOCODE میزنه کارایی که انجام دادم تعویض گرافیک تعویض رم ،تعویض پاور و تعویض سی پی یو ولی توی سالم بودن سی پی یو دوم شک دارم موقعی که دستگاه رو روشن میکنی هر دوتا سی پی یو که گذاشتم داغ میشدن .در ضمن کلیر سیموس کردم باتری بایوس رو هم عوض کردم روی برد هم هیچ اثری از سوختگی و باد کردن نیست.لطفا راهنمایی کنید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
قبل از سوئیچ کردن مادربرد،همه چیپ ها رو از نظر نرمال بودن حرارت تست کنید و ببینید غیر طبیعی داغ می کنن یا خیر .برد رو از نظر سولفاته شدن پایه های قطعات چک کنید،اگه مورد سولفاته شدن وجود داشت یه هیت روی اون قطعه بگیرید تا برطرف بشه .مادربرد و همه اسلات ها و سوکت CPU رو با تینر فوری شستشو داده و کاملا خشک کنید ،اگه حل نشد موقع سوئیچ کردن روی CPU و چیپ ها فشار بیارید و و ببینید دیباگر کد می دهد یا خیر .در ضمن از قسمت های مختلف ولتاژگیری کنید و اعلام نتیجه بفرمائید

mjtb_sar

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-21
482
903
خراسان رضوی
دوست خوبم
قبل از سوئیچ کردن مادربرد،همه چیپ ها رو از نظر نرمال بودن حرارت تست کنید و ببینید غیر طبیعی داغ می کنن یا خیر .برد رو از نظر سولفاته شدن پایه های قطعات چک کنید،اگه مورد سولفاته شدن وجود داشت یه هیت روی اون قطعه بگیرید تا برطرف بشه .مادربرد و همه اسلات ها و سوکت CPU رو با تینر فوری شستشو داده و کاملا خشک کنید ،اگه حل نشد موقع سوئیچ کردن روی CPU و چیپ ها فشار بیارید و و ببینید دیباگر کد می دهد یا خیر .در ضمن از قسمت های مختلف ولتاژگیری کنید و اعلام نتیجه بفرمائید
با تشکر از راهنمایی شما قبل از سوییچ کردن پل شمالی سرده و بقیه چیپ ها مشکلی نداره فقط پل جنوبی یه مقداری گرمه نه به صورتی که دست رو بسوزونه پل شمالی و جنوبی رو هیت دادم و مادربورد رو با تینر فوری شستشو دادم و کاملا خشک کردم ولی بازم راه نیفتاد.لطفا راهنمایی کنید.ولتاژها رو هم بگیرم همین جا میگزارم

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
کاش هیت دادن رو می ذاشتین برای مرحله آخر .منظور من از هیت دادن به قطعاتی مثل I/O و اونایی بود که پایه ها سولفاته شدنشون مشخصه .بهرحال ولتاژها رو قید بفرمائید تا قدم به قدم بریم جلو .

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
دوست خوبم
کاش هیت دادن رو می ذاشتین برای مرحله آخر .منظور من از هیت دادن به قطعاتی مثل I/O و اونایی بود که پایه ها سولفاته شدنشون مشخصه .بهرحال ولتاژها رو قید بفرمائید تا قدم به قدم بریم جلو .
با سلام . گفتن که پل جنوبی قبل از سوییچ کمی گرم میشه . به نظرم کار تمومه .

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
بله منم پست رو مطالعه و پیگیری می کنم ولی منظورتونو از ( به نظرم کار تمومه ) رو نفهمیدم .کمی گرم شدن پل دلیل حتمی بر خرابی چیپ نیست .

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
بله منم پست رو مطالعه و پیگیری می کنم ولی منظورتونو از ( به نظرم کار تمومه ) رو نفهمیدم .کمی گرم شدن پل دلیل حتمی بر خرابی چیپ نیست .
سلام دوباره . چیپ هنوز مشغول کار نشده داره جریان میکشه . این یکی از خرابیهای چیپه .

saifianc

کاربر
2014-08-05
2
0
41
السلام علیکم
برای من هم چنین مشکلی پیش اومده هر جا بردم نتونستن حل کنند.
تمام قطعات تست شده ٬گرافیک ٬رم ٬پاور ٬سی پی یو ٬ مادر برد
کیس روشن میشه ولی تصویر نمیاد.
لطفا کمک کنید.

فرستاده شده از HUAWEI Y300-0100

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
با سلام

شما اول یه بایوس تست شده روش رایت کن .
اگر جواب نداد i/o رو ریسولد کن . و ببین اطرافش چه ولتاژهایی هست
آیا چراغ کلاک دیباگر روشن هست یا نه ؟ با وجود اینکه cpu گرم میشه یعنی اینکه vcore داره و باید کلاک داشته باشی
ولتاژهای قطعات اطراف چیپ جنوبی رو بنویس ؟
کریستال های i/o و چیپ جنوبی رو عوض کن (روی این کریستال ها چند ولت داری؟)
خازن های اطراف چیپ جنوبی تعویض بشه
ماسفت های چیپ چند ولت دارند ؟
خازن های کنار چیپ شمالی تعویض بشه
اگر جواب نداد . چیپ یا i/o باید تعویض بشه

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام دوباره . چیپ هنوز مشغول کار نشده داره جریان میکشه . این یکی از خرابیهای چیپه .
با سلام، درسته،یکی از نشانه های خرابی چیپه ولی قطعیت نداره،یعنی الزاما چبپ خراب نیست
موفق باشید

بالا