آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن نور بک لایت و تصویر تاریک lenovo sl500c

ali8889

کاربر
2010-10-22
447
1,823
تصویر به سختی دیده میشه به صورت سایه مانند ال سی دی و هایولتاژ تعویض کردم فلت هم به نظر سالم میاد روی سوکت اتصال فلت هم با تینر تمیز کردم خروجی هم تصویر دارم

محل اتصال فلت روی برد سمت چپ بالا
photo10.jpg

آخرین ویرایش:

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
باسلام خدمت همکار عزیز
در لپ تاپ ها معمولا این مشکل پیش میاد یا تصویر به کلی میره یا پر پر میزنه یا کم نوره این مشکل از gpu لپ تاپ که با کمی حرارت دادن حل میشه
دور کلی قطعات و سفلون الومنیومی بکش و فقط روی GPU باز بمونه اونو زیر لامپ بزار نزدیکش اما نچسبه GPU که کامل داغ شد بردار
درست میشه من چند بار این کارو کردم درست شده
روش دیگه هم اینه که لپ تاپ چند ساعت روشن باشه
یعنی باطری روش باشه و بزنی به برق تا با حرارت خودش این مشکل حل بشه

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
تصویر به سختی دیده میشه به صورت سایه مانند ال سی دی و هایولتاژ تعویض کردم فلت هم به نظر سالم میاد روی سوکت اتصال فلت هم با تینر تمیز کردم خروجی هم تصویر دارم

محل اتصال فلت روی برد سمت چپ بالا
مشاهده فایل‌پیوست 92464

دوست عزیز لب تاب را با یک فلت نو تست کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
با سلام دوباره بع همکار عزیز
ببین همونطور که گفتم باید حرارت بدی نه با هیتر سعی کن یا از لامپ معمولی 200استفاده کنی یا بذاری خودش کار کنه تا گرم شه بعد یک ساعت ریستات کن
جهت اطلاع
سی پی یو و چیپ از بسیاری ترانزیستور ساخته میشه که در سی پی یو میشه گفت تا 8200 میرسه یا بیشتر که برای احیا دوباره بعضی از این ترانزیستور ها
کافیه قطعه رو به سردی /گرمی بندازی تا بهش شوک وارد بشه و دوباره کار کنه اگه روش اول جواب نداد از روش دوم استفاده کن یعنی بزار خودش گرم شه تا ریستارت کنی
یا بهتر بزنی قطعات رو چک کنه - یکبارم یعی کن از سیف مودی ویندوز رو بیاری بالا ببینی تصویر داره یا نه
انشاالله درست میشه
قربونت بای

آخرین ویرایش:
بالا