آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در تغذیه سگمنت

mountainsoul

کاربر
2012-06-20
19
40
با سلام
اقای gadraj پیرو سوال مطرح شده در بخش مدارات الکترونیک. این مدار کانتر توسط سگمنتی که روش نسب شده به خوبی کار میکنه.ولی زمانی که می خوام سگمنت بزرگتر (سگمنت 9 ولتی )را راه اندازی کنم به این مشکل بر میخورم که همه پایه های سگمنت روشن میشن و با زدن کلید شمارش کانتر روشنایی قسمتهایی که باید خاموش باشن کمی ضعیفتر از بقیه جا روشن میمانن.منبع تغذیه که استفاده میکنم منبع تغذیه ازمایشگاهی است.مدار اصلی توسط رگولاتوری5ولتی که در مدار است تغذیه میشود.
در واقع من از یک منبع تغذیه استفاده میکنم.
با تشکر

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام
سون سگمنتت کاتد مشترک است یا آند مشترک ؟
مدار سون سگمنت کانترت که بخوبی کار میکند اگر کاتد مشترک است باید سگمنت بزرگترت هم کاتد مشترک باشد و بالعکس

mountainsoul

کاربر
2012-06-20
19
40
با سلام
هردوسگمنت آند مشترکه مشکل اینجاست که وقتی میخوام با سگمنت بزرگه و با ولتاژ 9+ کار کنم به این مشکل میخورم.
با سپاس

mountainsoul

کاربر
2012-06-20
19
40
با سلام
توضیح کامل اینکه مدار شمارنده توسط رگولاتور 5ولت تغذیه میشه.در حالت استاندارد مدار که سگمنت کوچک روش نصبه پایه های مشترک 1,2,3,4,توسط یک ترنزیستور PNP تقویت میشه و سگمنت رو راه اندازی میکنه تا اینجا مشکلی نیست ولی وقتی میخوام سگمنت بزرگ رو نصب کنم چون ولتاژ کاری سگمنت بزرگه 9+ میباشد پایه امیتر ترانزیستور ها رو از 5+ جدا کرده و به 9+ وصل میکنم تا سگمنت کار کنه ولی اینجاست که همه پایه های سگمنت به صورت ضعیف که قبلا توضیح دادم روشن میشن.
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام
توضیح کامل اینکه مدار شمارنده توسط رگولاتور 5ولت تغذیه میشه.در حالت استاندارد مدار که سگمنت کوچک روش نصبه پایه های مشترک 1,2,3,4,توسط یک ترنزیستور PNP تقویت میشه و سگمنت رو راه اندازی میکنه تا اینجا مشکلی نیست ولی وقتی میخوام سگمنت بزرگ رو نصب کنم چون ولتاژ کاری سگمنت بزرگه 9+ میباشد پایه امیتر ترانزیستور ها رو از 5+ جدا کرده و به 9+ وصل میکنم تا سگمنت کار کنه ولی اینجاست که همه پایه های سگمنت به صورت ضعیف که قبلا توضیح دادم روشن میشن.
با تشکر

با سلام :
1- ایا گراند {خط منفی } هر دو منبع تغذیه به هم { اتصال } وصل شده ؟؟
2 - شماره سگمنت بزرگتر را بزارید .
3 - در همون بخش سوال اولتون در خواست کردم که عکسی واضح از مدار بزارید تا امکان بررسی و دلیل مشکلتون را بتونیم بررسیکنیم .
موفق باشید .

mountainsoul

کاربر
2012-06-20
19
40
با سلام
از یک منبع تغذیه استفاده میکنم . شماره پشت سگمنت WLG D40011C/D . عکس رو نتونستم وارد کنم لینک شو میدم

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,738
با سلام
مدار را یک بار چک کن ببیناتصالی نداشته باشی

آخرین ویرایش:
بالا