آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نصب شدن ویندوز روی لب تاپ X55M1 Asus و خطای صفحه ی ابی

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
با سلام خدمت اساتید
منم هم مشابه همین مشکل رو در ایسو x551 دارم اما با این تفاوت که موقع لود ارم ویندوز سیستم ریستارت میشه (صفحه ابی نمیاد) و از جایی که خودم فروشنده لپ تاپ هستم از این مدل 2 دونه دیگه داشتم که متاسفانه واسه نصب ویندوز با اونا هم چک کردم و همین مشکل رو داشتم ضمنا هم وندوز 7 و هم 8 رو تست کردم
ممنون میشم از اساتید اگه کسی راه حلی داره کمک کنه
سپاس

SADGH

کاربر vip
کاربر
2007-11-26
15
34
جمع بندی کلی در مورد صفحه ابی با توجه به روبرو شدن بنده در سالهای مختلف چه پی سی وچه لپ تاپ به موارد برخورد کرده ام که برای دوستان قرار میدهم
1= با تعویض رم گاهی اوقات رم سالمه وهیچ نشانه خرابی نداره ولی باعث اختلال در سیستم می شود وسیستم وارد صفحه ابی میشود
2= هارد دچار مشکل شده واجازه نصب داده نمیشه که احتمال بدسکتور وکند شدن موتور ویا ضعیفی هد باعث این مشکل می شود
3= اختلال در درایو دی وی دی رایتر که هر چند مشکل ندارند در ظاهر اما در هنگام نصب ویندوز باعث هنگ سیستم وصفحه اب می شود
4= سی پیو واختلال در پردازش که خیلی نادره باعث صفحه اب میشود هر چند همین سی پیو یا قطعات فوق روی سیستم مشابه ممکنه این اشکال را نداشته باشند من دلیلی علمی این را پیدا نکردم ونمیدانم اگر مهندسین وهمکاران محترم چیری در این مورد میدانند قرار دهند که بیاموزیم
5=خرابی در چیپ گرافیک در لپ تاپ ویا کارت گرافیک در پی سی که این هم به ندرت مشاهده کردم
6= اشکال در قسمت پاور سیستم که این خیلی زیاد داشتم بخصوص اشکال در ولتاژ ونوسان ولتاژ که گاهی بعلت جدا شدن یک پایه قطعه ویا سولفات شدن ویا یک اتصال باعث صفحه ابی شده
7= داغ شدن چیپها بعلت نداشتن خمیرسیلیکون
8=ودر اخر بایوس اختلال در بایوس که این را هم خیلی زیاد داشتم
دوستان شرمنده اگر زیاد نوشتم وچرا کلیه قطعات را نوشتم چون همه اینها را داشتم وخیلی هم اذیت شدم تا توانستم پی ببیرم که مشکل از کدام ناحیه است بخاطر همین کامل نوشتم که شما گام به همه را تست کنید تا دچار مشکل نشویدوهمه قطعات در ارتباط را جدی بگیرید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak

علی توحیدی

کاربر
2014-10-10
2
5
سلام و درود... این نوع لپتاپ برای نصب ویندوز نیاز به آپدیت بایوس داره. آپدیت رو از سایت ایسوس دانلود کنید (آخرین ورژنش تا الان 512 هست) . فایل رو از زیپ در بیارید و روی فلش منتقل کنید و به لپتاپ متصل کنید. وارد بایوس بشید و کزینه ی easy flash رو بزنید و بایوس رو آپدیت کنید. os روی ویندوز 8 تنظیم شده اگر می خواهید 7 نصب کنید باید osرا روی 7 تنظیم کنید. درود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: f@r@z

sabz1

کاربر vip
vip
کاربر
2009-08-31
149
166
منم همین مشکل را دارم جالب
بایوس را به 513 ارتقاع دادم ویندوزxp وwin 7 64 نشد همون صفحه ابی اومد.
در بایوس قسمت advanced قسمت sata configurationرویsata mod را هم تغییر دادم بهidi mod ولی بعد از رستارت دوباره بر میگرده به حالت ستاپ اینم جواب نداد.خوب چون لبتاب گارانتی داره دیگه دستش نمیزنم.
فقط نرم افزار quicktech pro bootable ورژن 5/80هم امتحان کنم به به عجب لبتابی چنتا خطا گرفت از اسوس بعید بود فقط دوستان در مورد خطاهاش اگر مقاله فارسی هست لینکش را بزارید چون زیاد وارد نیستم فقط در همین حد که سخت افزار مشکل داره یا نه استفاده می کنم همه خطا ها را می نویسم:
گزینه 6-test RTC
گزینه 10 - TEST DMA #1
گزینه 11 - TEST DMA #2
کلا 16 گزینه هست بقیه اش درست.
اینم از برسی نا چیز من ،ولی واقعا اسوس چرا لبتابش این طوری شده من که خیلی اسوس را قبول داشتم دو روز عزاداری عمومی(شوخی)::agor::

آخرین ویرایش:

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز نتیجه چی شد ماهم خیلی کنجکاو شدیم

sabz1

کاربر vip
vip
کاربر
2009-08-31
149
166
منم لبتاب را گذاشتم کنار گارانتی جوابگو باشه دیگه البته این خطا ها را هم بررسی نکردم .

بالا