آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: مداری برای درایو پاور ال ای 30وات برای موتور سیکلت

wat

کاربر vip
کاربر
2014-05-10
49
69
سلام دوستان یه مدار دقیق برا پاور ال ای دی 30 وات میخوام که جریان و ولتاژی که از باتری موتور میگیرم رو دقیق کنترل کنه چون قیمت پاور ال ای دی گرونه:92000000: ؟ با سپاس فراوان از پاسخ شما:smile000:

آخرین ویرایش:

kaka937

کاربر
2012-03-28
10
50
ایران
سلام دوست عزیز فک کنم باید یه هیت سینک بزرگی بزاری و یه لنز مناسب که جا دادنشون تو کله چراغ موتور احتمالا سخت باشه اگه درس کردی یه عکس بذار ولی مگه این ال ای دی ها چند ولت ان اگه 12 ولت باشن یعنی 2.5 آمپر جریان میکشن؟؟؟؟؟؟:48000000: باتری موتور چقد میتونه جریان بده؟

wat

کاربر vip
کاربر
2014-05-10
49
69
سلام دوست عزیز فک کنم باید یه هیت سینک بزرگی بزاری و یه لنز مناسب که جا دادنشون تو کله چراغ موتور احتمالا سخت باشه اگه درس کردی یه عکس بذار ولی مگه این ال ای دی ها چند ولت ان اگه 12 ولت باشن یعنی 2.5 آمپر جریان میکشن؟؟؟؟؟؟:48000000: باتری موتور چقد میتونه جریان بده؟

سلام برای کله چراغ موتور نمیخوام دوست عزیز وقتی میریم به تالاب واسه ماهی گیری شبا به نور قوی نیاز داریم یکی از مزایای ال ای هم اینه که پشه ها ازش فرار میکنن.

دوستان لطفا برای این مدار راهنمایی کنیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد مبتدی هستم وگرنه مزاحم نمی شدم.:apologetic:

imen_g_sh

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
سلام دوست خوبمون درست میگه حالا جاشو شما تعیین میکنی که رو موتور باشه یا روی هر چیزی مثل چراغ قوه
شما چه سطح و چه طولی نور لازم داری؟؟؟
شما میتونی از چراغ قوه های پلیس استفاده کنی و بجای باطری برای بالا بردن زمان استفاده با یک رگولاتور 5 ولتی از باطری موتور برق بگیری که برای چند شبانه روزت هم جواب میده
هم شکلیله و هم قالبیت زوم داره و هم بی دردسر تره
اگرم بازم اصرار به همون ال ای دی پاور داری میتونی بازم از رگولاتور استفاده کنی اما یا باید بنزین بسوزونی و موتور روشن باشه یا یه شمع همرات ببری که بتونی برگردی پای موتور :50000000::biggrin0:(باطری موتور 2مدل 4.5 تا 7.5 آمپر در ساعته)

آخرین ویرایش:

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام دوست عزیز ال ای دی پاور 30 وات به ولتاژ 30 تا 35 ولت و جریان حدود 1 امپر نیاز داره
پس شما برای راه اندازی با باتری 12 ولت نیاز به یک افزاینده ولتاژ (dc to dc ) دارید که بتونه یک امپر جریان رو بده .
و بسته به امپر ساعت باتری ودر صورت سالم و فول شارژ بودن ان به گفته دوستان اگه 4.5 تا 7.5 امپر ساعت جریان دهی داشته باشه بدون احتساب تلفات مدار افزاینده به مدت یک تا سه ساعت نور دهی داشته باشید . که بعید میدونم در عمل هم همین زمان باشه .
در صورتی که هنوز میخواید از ال ای دی 30 وات استفاده کنید مدار افزاینده dc تو بازار هست تهیه کنید و اگه لازم شد با یکی دو قطعه اضافی به ولتاژ و جریان اشاره شده برسید .
یه نکته هم این که از فروشگاه مطمئن خرید کنید و ولتاژ و جریان ال ای دی رو از فروشنده بپرسید ممکنه در برخی مارک ها متفاوت باشه .هیت سینک خوب هم فراموش نشه
البته اگه ال ای دی 10 وات یا حتی چند تا یک وات نور مورد نیازتون رو تامین میکنه جهت سهولت در راه اندازی میتونید از اونها استفاده کنید .

wat

کاربر vip
کاربر
2014-05-10
49
69
با سپاس از اطلاعات مفید دوستان با توجه به اینکه ولتاژ کاری 30 وات با لا بوده و باید از افزاینده استفاده بشه ترجیح میدم از پاور ال ای دی 10 وات استفاده کنم که ولتاژش تا جایی که من میدونم 10 الی 10.5 ولت باشه ؟خوب الان باید ولتاژ دوازده ولت رو تبدیل به 10.5 ولت کنم چطوری ممنون میشم توضیح بدین؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kaka937

kaka937

کاربر
2012-03-28
10
50
ایران
سلام با استفاده از lm 317 میتونی ولتاژ رو کنترل کنی و از lm 317 حتی میتونی برای کنترل جریان استفاده کنی باز ه کاری lm 317 برای ولتاژ 1.25 تا 37 ولت هست جریان هم فـــــک کنم 1.5 آمپر باشه که براش از هیت سینک استفاده کن من نمیتونم عکس مداراشو بزارم سرچ کنی پیدا میکنی .حتی میتونی به جای پاور ال ای دی30 وات از سه تا 10 وات موازی استفاده کنی ولی اون موقع lm 317 ها رو موازی با توجه به جریان موررد نیاز با از نوع قابلمه ای استفاده کن شاید .:friendly_wink::friendly_wink:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: wat

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
سلام با استفاده از lm 317 میتونی ولتاژ رو کنترل کنی و از lm 317 حتی میتونی برای کنترل جریان استفاده کنی باز ه کاری lm 317 برای ولتاژ 1.25 تا 37 ولت هست جریان هم فـــــک کنم 1.5 آمپر باشه که براش از هیت سینک استفاده کن من نمیتونم عکس مداراشو بزارم سرچ کنی پیدا میکنی .حتی میتونی به جای پاور ال ای دی30 وات از سه تا 10 وات موازی استفاده کنی ولی اون موقع lm 317 ها رو موازی با توجه به جریان موررد نیاز با از نوع قابلمه ای استفاده کن شاید .:friendly_wink::friendly_wink:

با سلام :
یه زمانی از یک موتور کاوازکی برای کار ابداعی کشاورزی استفاده میکردیم که لازم شد ولتاژ 24 با 4 امپر درست کنیم برای اینکار یک ماگنت دیگری { البته در محل نصب جای کافی داشت - نوع و محل ماگنت موتور شما را نمیدونم } در حول میل و در کنار ماگنت اصلی نصب کردیم و سر و ته این ماگنت را با ماگنت اصلی بطور سری وصل کردیم و هر کدام 12 ولت - در مجموع بعد از یکسوسازی و.... بیش از 24 ولت را گرفتیم و کارمون راه افتاد .
لازم به ذکر هست که حداکثر جریان خروجی ماگنت های موتور سیکلتی تا 4 امپرو فرکانس ان شدیدا وابسته به سرعت موتور { میانگین 100 هرتز } میباشد که اگر مصمم هستین ولتاژ 12 موجود را افزایش دهید با کمبود جریان مواجه می شوید ...
موفق باشید /

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
برای استفاده از led 10w ساده ترین و درست ترین روش استفاده از درایور های dc هست یه درایور 10w که وردیش 12 تا 24 ولت هست و قیمتش هم حدود 6-7 تومن تهیه کنید

بالا