آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مادربرد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

saeidi_csc

کاربر
2009-04-10
13
38
با سلام خدمت مهندسین ارجمن آقا برای من 2 تا مادربرد آوردن
1. یکیش ایسوس است هنگ میکرد خازن های دور سیپییو باد کرده بود که عوض کردم بد از آن تصویرم نداد ولتاژای سیپییو و رم درسته چرا تصویر نمیده
2. یه مادربرده که به محض سوییچ کردن بوق تک و ممتد میزنه و رم و سیپییو و گرافیک سالمه فقط موقعی که سیپییو ور میداری بوق نمی زنه و به محض انداختن سیپییو روی مین بوق ممتد میزنه

july61981

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-16
340
391
1. یکیش ایسوس است هنگ میکرد خازن های دور سیپییو باد کرده بود که عوض کردم بد از آن تصویرم نداد ولتاژای سیپییو و رم درسته چرا تصویر نمیده
2. یه مادربرده که به محض سوییچ کردن بوق تک و ممتد میزنه و رم و سیپییو و گرافیک سالمه فقط موقعی که سیپییو ور میداری بوق نمی زنه و به محض انداختن سیپییو روی مین بوق ممتد میزنه

1- شما بفرمایید که چگونه ولتاژ cpu , ram رو گرفتی و باید چه مقدار باشند
2- من همچین مشکلی داشتم فقط بایوس رو برای مدتی خالی کنی درست می شه.

darkrose

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-23
247
487
کیش

سلام دوست گرامي
شما براي مادربرد اولي ابتدا بايوس آن را تخليه كنيد اگه توجه كنيد كنا رباطري جايي است كه نوشته chear- cmos جامپر را روي آن قراردهيد وباطري را برعكس كنيد درست مي شودودر صورت درست نشدن بايوس آن را آبديت كنيد.
در مورد برد دوم نيز بايد برد اسلاوهاي رم را با محلول تمييز كننده بردهاي الكترونيكي تمييز كني و مثل برد اولي عمل كني .
موفق باشي

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر

با سلام .در مورد asus این رو بگم که احتمالا شما با هویه مرغوب خازنها را در نیاوردی و pcb مادربرد را خراب کردی. چون مادربرد به صورت چند لایه ای طراحی و ساخته میشود مثلا اگر برای لایه 4 ولتاژ یا سیگنالی از لایه 1 لازم باشد برای آن کار به جایpin از via استفاده حال شاید شما با در آوردن خازن via را هم در آوردید که تقریبا مادربرد قابل تعمیر نخواهد بود(نظر شخصی من) ولی یک راحل میگم شاید 5% جواب بده .

قبل از لحیم کردن خازن جدید . یک رشته سیم بسیار نازک از بغل پایه خازن اضافه کن شاید جواب داد

در مورد مادربرد دوم طبیعی هست که با درآوردن cpu دیگر هیچ اروری شنیده نمیشود چون مادربرد اولین قطعه ای که چک میکند cpu هست و در ff باقی میاند ولی شما اسلات ها را تمیز کن . اگر رم سالم باشد و در همه اسلات ها ارور رم بدهد تغذیه رم قطع است

موفق باشید!

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
دوست من سلام
1: فرمایش آقا مجید کاملا صحیح میباشد.متشکرم.ولی فراموش نکنیم در بعضی مواقع که خازنهای دور cpu باد میکند به پل شمالی نیز آسیب میرساند.باید کنار فتهای اطراف cpu پایه سلف را اندازه گیری کنی تا ببینی ولتاژ داری یا نه.مولتی متر را روی بوق بزار و خازنهای کنار پل شمالی را با بوق تست کن.اگر بوق زد ............ و اگر نزد..........
بگیرو نتیجه رو بگو
2: پشت اسلت رم اصولا یک ماسفت هست که کار تغذیه رم را انجام میدهد.مادربرد را روشن کن و فت را چک کن.باید سه ولتاژ متفاوت داشته باشی.بگیرو اعلام کن تا اصولی بریم سراغ باقی جاها
برکت خداوند بر شما باد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا