آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در ترانزیستور

AB88

کاربر
2010-10-21
54
196
سلام
منظورتون رو دقیقا متوجه نشدم اگر ممکنه واضحتر بفرمایید.
تغییر ولتاژ بیس باعث تغییر جریان کلکتور میشود و این اساس کار تقوئت کننده ترازیستوری (امیتر مشترک) میباشد لذا زمانی که ولتاز ثابتی به بیس اعمال شود جریان کلکتور تقریبا ثابت میماند و تقویت به صورت ثابت یا دی سی انجام میشود.

TABASOOMTZ

کاربر
2013-11-23
117
274
تبریز
البته فکر کنم اشتباه عرض می کنین چون تغییرات جریان تو ی بیس باعث جاری شدن جریان در کلکتور می شه
منظور من اینه که ایا بدون اتصال هیچ گونه منبع ای سی به بیس ایا ترانزیستور عمل تقویت رو انجام می ده؟؟؟
اگه تقویتی انجام می ده چطوری اگه نمی ده پس چرا می گن می ده من که می گم نمی ده !!

AB88

کاربر
2010-10-21
54
196
بله جریان بیس هم (طبق فرمول بتا ضرب در جریان بیس ) باعث کنترل جریان کلکتور میشود زمانی که جریان بیس ثابت باشه در نتیجه یک مقدار ثابت در بتا ضرب شده و یک جریان بتا برابر در کلکتور خواهیم داشت .

آخرین ویرایش:

TABASOOMTZ

کاربر
2013-11-23
117
274
تبریز
بله جریان بیس هم (طبق فرمول بتا ضرب در جریان بیس ) باعث کنترل جریان کلکتور میشود زمانی که جریان بیس ثابت باشه در نتیجه یک مقدار ثابت در بتا ضرب شده و یک جریان بتا برابر در کلکتور خواهیم داشت .
دوست عزیز اینارو می دونم
ایا تقویت بدون جریان ای سی صورت می گیرد؟؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544
چطوری صورت می گیرد؟؟
ما بهره ی تقویت رو در حالت ای سی بیان می کنیم چطوری در حالت دی سی تقویت داریم؟؟
با سلام :
دوست عزیز یا حداقل اموزش مقدماتی الکترونیک را اصولی یاد بگیرید یا دوستانت که راهنمایی تون میکنند را بپذیرید مطمین باشید که تاپیک ها و سوال و جوابها کنترل میشه ...
- مورد تذکری هم براتون دارم اینکه : سوالی را می پرسید ؟ !! وقتی پاسخ را میگیرید انگاه می فرمایید - نقل قول :
{دوست عزیز اینارو می دونم (پست 5) !!} از نحوه سوالات تون چنین استنباط میشه که نه تنها { اینارو بلد نیستین } پاسخ های صحیح را نیز مورد تمرد قرار میدهید - نقل قول : ( البته فکر کنم اشتباه عرض می کنین پست 3) !!!! حتما غیر از شما خیلی از کاربران این تاپیک را می بینند و قضاوت نیز میکنند - باور کنید روشی که در متون بکار میبرید معقولانه نیست !!! سعی کنید با روش اعتدال ومتانت مراعات احترام متقابل تاپیک را ادامه دهید تا احیانا موجب رنجش خاطر و... دوستانت نگردید .
با پوزش از تذکر ...دوستانه و بخاطر خودتون بود .
با تشکر .
موفق باشید .

AB88

کاربر
2010-10-21
54
196
چطوری صورت می گیرد؟؟
طبق شکل زیر زمانی که ولتاژ بیس صفر هست هیچ جریانی از کلکتور به امیتر عبور نمیکنه .
image004.jpg
زمانی که ولتاژ به بیس اعمال میشه جریانی با توجه به مقاومت روی کلکتور از سمت کلکتور به امیتر جاری میشه.
image006.jpg

آخرین ویرایش:

mohamad1357

مدیر بخش DVB-T
مدیر تالار
2013-03-12
2,084
34,869
MASHHAD
چطوری صورت می گیرد؟؟
باسلام
دوست عزیزما متوجه نشدیم که شما چه چیزی رو میخا هید تقویت کنید.
اگه منظورتان تقویت ولتاژ DC هست که گمان نکنم با یک ترانزیستور ساده بتوان ان کاررا انجام داد.
شما نیاز به یک مدار اینورتور دارید.
که بازهم مدار اینورتور با AC کارمیکند.

بالا