آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: اتصال کوتاه در قسمت وردی سوکت موبایل دو سیم کارت نوکیا ساده

soltan2020

کاربر
2014-01-09
48
100
با سلام دوستان من یه گوشی نوکیا دو سیم کارت ساده دارم که اشاز طربق منبع تغذیه اشتباهیی 12ولت رو بهش وصل کردم که متاسفانه دیگه روشن نمیشه حالا وقتی از طریق سوکت جا باتریش ورودیشو نیگیرم اتصال کوتاه نیزنه ممنون میشم در حل مشکل راهنماییم کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

aga2000

کاربر
2011-03-15
154
459
باسلام و احترام
دوست گرامی اعلام مدل گوشی جهت راهنمایی بیشتر مفیده
اما قالبا موقع چنین رخدادی ولتاژ بالا بعد از عبور از فیوز و دیود ورودی مستقیما روی آی سی تغذیه(بتی،گازو و ... )رفته و در این حالت آی سی خواهد سوخت و به همین دلیل در دوسر کانکتور باطری هم اتصال کوتاه خواهیم داشت.
در برخی موارد نادر اتصال کوتاه در کانکتور باطری نداریم ولی کانکتورشارژ اتصال کوتاه می شود که در این صورت ابتدا دیود مسیر شارژ که بصورت مکعبی سیاه رنگ واکثرا کنار کانکتور شارژ هست را حذف می کنیم در صورت حل نشدن اتصالی فیوز را بر میداریم و در صورت حل نشدن ایراد از آی سی تغذیه است
در موارد قدیمی مثل گوشی N73 گاهی بین لایه های برد اتصالی بوجود می آید که باید جداگانه مسیر سیم کشی و مسیر قبلی قطع شود.
ممنون

Shahram bakh

کاربر
2022-05-08
1
0
44
با سلام به همکاران عزیز ،یه گوشی نوکیا۱۰۸ دو سیم قبل از پاور جریان کشی داره ولایت صفحه ولایت کیبورد وچراغ قوه روشن میشه وسی پی یو داغ میشه مشکل از کجاست وراه حلش چیه؟گوشی رطوبتی است.ممنون از همکاریتون

بالا