آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تهیه برق خانه

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
راه حل زیاده فقط پول می خواد تا انجامش داد شما اگه پولشو داری من کمک می کنم
دستت درد نکنه عجب راه حل خوبی!!!!
دوست گرامی شما اول بیا بشکاف موضوع رو که سلول خورشیدی چه اندازه ای چه قدرتی میتونه تولید کنه و بعد بگو قیمتش چقدره و بعد بگو برای تهیه مثلا فلان قدر برق نیاز به چند تا و چه مدل از سلول است . چه تجهیزات دیگه ای لازمه !!!! و بعدش بیا بگو که حالا اگه پول داری بیا جلو انجامش بدیم

mohammad6226422

کاربر vip
کاربر
2008-02-26
187
658
36
سلام
وقتتان بخیر
من فکر میکنم با توجه به جالب بودن مطلب و همچنین مبحث استفاده از انرژیهای طبیعی لطفا این بخش را ادامه دهید
من بسیار تمایل دارد بدانم مثلا برای یک منزل که دارای یک یخجال و یک تلوزیون ال سی دی 40 اینچ و 6 عدد لامپ کم مصرف چه نیرویی لازم است تا بتواند حدود 6 ساعت را پاسخ دهد؟
در واقع چه نوع و با چه قدرتی از سلولها لازم میباشد . و چند عدد باطری با چه قدرتی نیاز است؟ تجهیزات و مدارات الکترونیکی برای شارژ و تهیه نیرو و کنترل آن چیست
آیا مداراتی و یا نمونه هایی از این سیستم موجود است
بنده خواهش دارم در این ضمینه راهنمایی بفرمایید و در ضورت امکان مدارات و تجهیزات آن را هم بفرمایید
با تشکر
دوست عزیز حداقل باید20 میلیونی برای این سیستمی که گفتی هزینه کنی

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
واقعا خیلی زیاده
امکان داره لطف کنید قیمت سلولهای خورشیدی را با ولتاژ و قدرتهای متفاوت بفرمایید
در ضمن برای تهیه برق یک سیستم کامپیوتر حدودا چقدر هزینه بر میداره؟
آیا مقالات عملی در این باره سراغ دارید؟

r.m405

کاربر
2012-04-01
11
16
با سلام و تشکر از ایجاد اینچنین تاپیکهایی که در مورد انرژی های نو میباشد
چند سوال داشتم از دوستانی که اطلاعات کافی دارند
1.جنس سلول خورشیدی از چیست که میتواند نور را به برق تبدیل کند
اگر توانستیم روش ساخت سلول را بدانیم میتوانیم با کمک یکدیگر حالا برق کم ولی خودمان درست کنیم بهتر است تا آنکه از وسایل دیگران استفاده کنیم در ضمن ما برای تولید برق منزل نباید به خورشید اکتفا کنیم و از باد هم استفاده کنیم
با تشکر

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
با سلام و تشکر از ایجاد اینچنین تاپیکهایی که در مورد انرژی های نو میباشد
چند سوال داشتم از دوستانی که اطلاعات کافی دارند
1.جنس سلول خورشیدی از چیست که میتواند نور را به برق تبدیل کند
اگر توانستیم روش ساخت سلول را بدانیم میتوانیم با کمک یکدیگر حالا برق کم ولی خودمان درست کنیم بهتر است تا آنکه از وسایل دیگران استفاده کنیم در ضمن ما برای تولید برق منزل نباید به خورشید اکتفا کنیم و از باد هم استفاده کنیم
با تشکر

سلام دوست عزیز

جنسش از سیلیکون است اگه میخای امتحان کنی پوشش بالای 2N3055 رو بردار با رسیدن نور به سیلیکون داخلی ولتاژ 0.7 ولتاژ میده با ولت متر متونی اندازه گیری کنی.

بالا