آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

طراحي گراند بالانس براي فلزياب pi

gore

کاربر
2014-11-01
2
2
با سلام گراند بالانس در فلزیاب بالسی خیلی سخته کلید zeroتنظیم مجدد است و بعضی از مدارات هم اتو تیوئن دارند که همیشه دیسک را نسبت به زمین تنظیم نگه میدارد فقط sd2000انالوگ شرکت مین لب که مدارش موجود است دارای گراند لابانس است که میتواند سفال وخاکستر ذغال راحذف کند و ***** ها هر مدلی که باشند اینکار راانجام نمیدهند حتی لورنس دو تا گراند بالانس دارد هوا و زمین

yosefaa

کاربر
2023-02-10
1
0
26
سلام دوست عزیز
بله برداشت شما کاملا درست است و شماتیکی که کشیدی نیز کاملا صیح است البته قابل ذکر است که این روشی که شما ان را رسم کرده اید تنها روش نیست (( البته من همین یک روش را گفتم ))
چون در حوضه dc کار می کنید چندان فرق نمی کند که چگونه بر سطح dc انتگرال گیر تاثیر بگذارید .
بطور مثال می توانید یک پتانسیومتر به همین شکلی که قراردادید نیز در ورودی قرار دهید باز هم با تغییر سیط ولتاژ ورودی ولتاژ خروجی نیز تغییر می کند
یا می توانید از ترانزیستور فت در ورودی استفاده کنید که این نیز امکان پذیر می باشد
یا از تقارن ولتاژ استفاده کنید به هر حال این را می خواهم بگویم که چون در حوضه dc کا می کنید کار سختی نیست و می توانید با روش های گوناگون این کار را انجام دهید ان بستگی به قدرت تزیه و تحلیل شما دارد که چقدر در بایاس کردن تجهیزات تبهر داشته باشید به همان مثالی که ارسال کردم به دقت نگاه کنید می بینید که 3 گراندبالانس متفاوت را قرار دادم ولی کار هرسه انها یکی است انهم تغییر سطح وبتاژ خروجی انتگرال گیر می باشد
با سپاس Mohammad

این مدل که شما دارین توضیح میدین همون ولوم استانه هست که در فلزیاب های piبطور معمول استفاده میشه ولی گراند بالانس که بخواد اثرات زمینی رو حذف کنه با این توضیحات متفاوت هست ،در گراند بالانس تقریبا حساسیت لوپ به زمین به کمترین حالت ممکن میرسه بسته به نوع تکنولوزی به کار رفته ،ولی در این مدل همون ولوم استانه هست که با کمترین تغییر در فاصله لوپ با زمین یا از بالانس خارج میشه یا مجددا زمین رو سنس میکنه

در اخر مهندس فرمودین میتونین از فت بجای پتانسومتر استفاده کنین ایا شماتیکی از این مدل دارین ،یا طوری طراحی بشه که بجای پتانسومتر با زدن یه دکمه بشه دستگاه رو بالانس کرد یا همون اتو بالانس یا دکمه زیرو

آخرین ویرایش:

hmx

کاربر
2018-11-26
140
190
مطمئنا گنج ها در جاهایی پیدا میشن که الودگی خاک بسیار زیاده و گل پخته وجود داره و دقیقا همینجاست دستگایی ک قبلش خوب تفکیک میکرده دیگه قاطی میکنه و عملا اونجایی ک نیازه نمیشه نتیجه گرفت . گراند دستگاهای انالوگ باید قبل از ای سی نمونه گیر باشه این ای سی رو میتونین از طریق شماتیک هر فلزیابی پیدا کنید و بهش یه ولوم ببندید. یه جا دیده بودم که به ازای طول سیم که وصل میشه خازنی نصب میشه که مقدارش به طول سیم وابسته هست تا افت ولتاژ پیش نیاد .

سلام دوستان عزیز اقا محمد ممنون از راهنماییتان این گراند بالانس نفوذ پالس در زمین را حل نمیکنه ودر زمینهایی که مشکل دارند مثل تپه ها زمین صفر نمیشه وعمق کاوش دستگاه کم میشه وبه عزارتی بیشتر برد دستگاه هدر میره گراند بالانس باید زمین را صفر کنه تا حداکثر برد را در زمین داشت حال برادر عزیز اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید ممنون میشم در اختیار بچه ها قرار دهید باز هم تشکر وسپاس از همکاری وراهنماییتان

دوستان برای کاهش حساسیت لوپ به زمین یا باید حساسیت وبهره دستگاه را در تقویت کننده عملیاتی مثل ۷۴۱یا ۳۱۸ یا۳۵۷ را کم کرد که البته عمق دستگاه کم میشه روش دیگه دور سیم پیچ را فویل پیچید وبه منفی مدار وصل کرد تا اندازه ای موثره یا خاک را حذف کرد که بنده نیز در این مبحث مشکل دارم

بالا