آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: مشابهات فت m3004d

hosein200

کاربر
2010-08-17
123
193
سلام دوستان واساتید
یه کارت گرافیک برام اومده که دو تا از فت ها شورت شده .
شماره فت m3004d هستش ولی هر چی گشتم نتونستم دیتاشیتشو پیدا کنم . ( خیلی از سایت های دستاشیت رو گشتم و تو گوگل هم گشتم)
دوستان یه لطفی بکنین و دیتاشیت این قطعه همراه با مشابهاتشو راهنمایی کنین .
یه سوال هم اینکه برای اینطور قطعات چطور میشه دیتاشیت پیدا کرد (لطفا ماهیگیری رو به جای ماهی دادن یاد بدین :)‌ )
ممنون
عکس فت رو هم پیوست کردم .

پیوست‌ها

• 21.7 کیلوبایت بازدیدها: 132

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544
سلام دوستان واساتید
یه کارت گرافیک برام اومده که دو تا از فت ها شورت شده .
شماره فت m3004d هستش ولی هر چی گشتم نتونستم دیتاشیتشو پیدا کنم . ( خیلی از سایت های دستاشیت رو گشتم و تو گوگل هم گشتم)
دوستان یه لطفی بکنین و دیتاشیت این قطعه همراه با مشابهاتشو راهنمایی کنین .
یه سوال هم اینکه برای اینطور قطعات چطور میشه دیتاشیت پیدا کرد (لطفا ماهیگیری رو به جای ماهی دادن یاد بدین :)‌ )
ممنون
عکس فت رو هم پیوست کردم .
با سلام :
راه دوری نروید از همین لینک های بالای صفحه اصلی انجمن !!! سربرگ دیتا شیت >> تایپ شماره قطعه >> لینک دریافت دیتاشیت !! به همین راحتی .
حال دیتاشیت PDF را دانلود کنید :
در عکس هم فرمول ونحوه محاسبه و بکار گیری انرا مشاهده میکنید .
[hide] مشاهده فایل‌پیوست CM3004-25SA.pdfCM3004.PNG[/hide]
این قطعه - فیت نیست cmos هست و یک رگولاتور 1 امپر دو طرفه . {1Amp DualModeLow-DropoutCMOSRegulator }
میباشد و با توجه به شکل فیزیکیهای متعدد میتوانید از هر رگولاتور CMOS دوال یک امپری جایگزین کنید .
موفق باشید .

hosein200

کاربر
2010-08-17
123
193
با سلام :
راه دوری نروید از همین لینک های بالای صفحه اصلی انجمن !!! سربرگ دیتا شیت >> تایپ شماره قطعه >> لینک دریافت دیتاشیت !! به همین راحتی .
حال دیتاشیت PDF را دانلود کنید :
در عکس هم فرمول ونحوه محاسبه و بکار گیری انرا مشاهده میکنید .
hidden content may not be quoted
این قطعه - فیت نیست cmos هست و یک رگولاتور 1 امپر دو طرفه . {1Amp DualModeLow-DropoutCMOSRegulator }
میباشد و با توجه به شکل فیزیکیهای متعدد میتوانید از هر رگولاتور CMOS دوال یک امپری جایگزین کنید .
موفق باشید .

ممنون از لطفتون
در مورد تست این قطعه هم راهنمایی میکنین ؟
از هر دو پایه in و out به هر ترتیبی توی تست بوق شورت هست .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544
ممنون از لطفتون
در مورد تست این قطعه هم راهنمایی میکنین ؟
از هر دو پایه in و out به هر ترتیبی توی تست بوق شورت هست .
با سلام :
صورت مسله فرق کرد !!!
اینکه میگیم شماره را کامل بزارید !!! بخاطر همیناست !!!!
اگر شمارتون همون هست که گذاشتین !!! { m3004d} خب دیتاشیتش هم همون هست که گذاشتم ولی اگر شماره تون { QM3004D} این هست همین که اقا {reza_476 } گذاشتن موس فیت میباشد حالا دقت کنید و شماره خودتون را کامل بزارید تا راهنمایی کنم .{ احتمالا اقا رضا حرف اول Q را اضافه کرده }
با تشکر .
موفق باشید .

hosein200

کاربر
2010-08-17
123
193
با سلام :
صورت مسله فرق کرد !!!
اینکه میگیم شماره را کامل بزارید !!! بخاطر همیناست !!!!
اگر شمارتون همون هست که گذاشتین !!! { m3004d} خب دیتاشیتش هم همون هست که گذاشتم ولی اگر شماره تون { QM3004D} این هست همین که اقا {reza_476 } گذاشتن موس فیت میباشد حالا دقت کنید و شماره خودتون را کامل بزارید تا راهنمایی کنم .{ احتمالا اقا رضا حرف اول Q را اضافه کرده }
با تشکر .
موفق باشید .

دقیقا شماره m3004d هستش , برای اطمینان توی پست اول عکس قطعه رو هم آپلود کرده بودم که اشتباهی پیش نیاد .
جناب gadraj اگه میشه برای این یه مشابهی که بتونم پیداش کنم (ده بیست تایی مادربرد اوراقی دارم ) معرفی کنین و به حساب ناشی گری بزارین ممنون
برای تستش هم راهنمایی کنین خیلی ممنون میشم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544
دقیقا شماره m3004d هستش , برای اطمینان توی پست اول عکس قطعه رو هم آپلود کرده بودم که اشتباهی پیش نیاد .
جناب gadraj اگه میشه برای این یه مشابهی که بتونم پیداش کنم (ده بیست تایی مادربرد اوراقی دارم ) معرفی کنین و به حساب ناشی گری بزارین ممنون
برای تستش هم راهنمایی کنین خیلی ممنون میشم
با سلام :
حالا حل شد :
خب همینطور که در دیتا شیت هم مشخص شده برای تست >> پایه 2 ورودی هست و 3 خروجی و اگر بقیه پایه ها را باهمدیگر وصل کنید .
[hide] حال یک رگولاتور معمولی سه پایه دارید که اگر به ورودی ان ولتاژی در حدود 3.3 ولت بدهید باید در خروجی ان 2.5 ولت و
اگر به ورودی ان حدود 1.8 ولت اعمال کنید در خروجی باید ولتاژ 1.2 ولت داشته باشید .
مسلما اون پایه هایی که بهم کردین هم خط منفی ورودی وهم خروجی .
و پایه 2ورودی خط + مثبت باتری .
و نیز منفی همون مشترک ها .
و خروجی پایه 3 خواهد بود
این اطلاعاتیست که در دیتا شیتش برای تست اومده . [/hide]
توجه کنید که برای خروجی مشخصی باید از پایه تنظیم {4}ADJ استفاده کنید تا ولتاژ خروجی محاسبه شده ای ثابت در خروجی داشته باشید .
موفق باشید .

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
با سلام

7.png
نوشته اصلی توسط hosein200
ممنون دوست من برای راهنمایی ولی ظاهرا اشتباهی رخ داده چون قطعه ای که میگم m3004d هست و با Qm3004d فرق داره .

معمولا قطعات الکترونیکی را اگر دیتا شیت آنها را دانلود کرده باشی شماره همان است ولی کدهای لاتین آنها با توجه به کارخانه های سازنده مختلف فرق میکنددر اصل شماره آی سی شما 3004D است و یک ترانزیستور ماسفت میباشد

آخرین ویرایش:

sonysony

مدیر تعمیرات تخصصی صوتی و تصویری
مدیر تالار
2012-09-20
1,296
6,975
تهران
همكار گرامي . درود . طبق گفته هاي جناب استاد رجبي . قطعه فوق رگولاتور است .

بالا