آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تبدیل هارد های قدیمی داخلی به هارد های خارجی ( external )

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM
تبدیل هارد های قدیمی داخلی به هارد های خارجی( external ) :

هدف من از این آموزش معرفی روش هایی برای تبدیل هارد های قدیمیتان به هارد هایی به روز و قابل استفاده برای تمامی کامپیوتر ها می باشد .

خیلی از ما ها دارای هارد های قدیمی مثلا با ظرفیت های 40 گیگابایت هستیم و هنگامی که می خواهیم سیستم کامپیوتر خودمون را ارتقائ بدیم ٬ یا این هارد را با قیمتی بسیار ارزان می فروشیم و یا آنها را بدون استفاده در گوشه ای نگه می داریم .

به نظر خود من داشتن هاردی قابل حمل(portable hard ) به عنوان یک حافظه جانبی با ظرفیت 40 و یا حتی 80 گیگا بایت که قابلیت وصل شدن از طریقusb را دارد خیلی بهتر از فروختن آن با قیمتی بسیار ارزان و مشکلاتی که در ادامه در زمینه اطلاعات داخل هاردتان به وجود می آید از قبیل انتقال اطلاعات و .....

پیوست‌ها

• 20.1 کیلوبایت بازدیدها: 423

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM
اولین روش :

انتخاب قاب یا نگه دارنده هارد های خارجی - enclosure
پیش از توضیح این روش به تصویر زیر توجه کنید که به راحتی یک هارد داخلی 80 گیگی شرکت MAXTOR که از نوع IDE می باشد در داخل قاب نگه دارنده هارد خارجی قرار گرفته است .

با توجه به عکس فقط کافیست شما قاب مخصوص هارد های خارجی که دقیقا برایهمین کار طراحی شده اند را تهیه کنید و هارد خودتون را در داخل آن ها قرار دهید .

در واقع این قاب ها نقش یک مبدل را بازی می کنند و هارد های قدیمی داخلی (internal ) شما را به هارد های خارجی( external ) که قابلیت وصل شدن از طریق از طریقUSB را دارند را فراهم می کند .

قیمت این مبدل ها از 10000 هزار تومان تا100000 هزار تومان می باشد که به نظر قیمت 10 تا 20 هزار تومان برای این قاب ها بسیار مناسب می باشد

پیوست‌ها

• 12 کیلوبایت بازدیدها: 420

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM
فقط نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که در هنگام انتخاب قاب باید به این نکته توجه کنید که برخی از این قاب ها مخصوص هارد های ساتا SATA برخی دیگر مخصوص هارد های IDE می باشد .

در ضمن این نوع قاب ها در ابعاد کوچک ( مطابق تصویر زیر ) برای هارد های 2.5 اینچی نیز وجود دارد یعنی هاردهایی که برای لپ تاپ می باشد را می توانید در این نوع قاب ها نیز قرار دهید

. در ضمن من خیلی گشتم تا بتونم سایتی را پیدا کنم که این نوع قاب ها را با قیمت مناسبی به فروش گذاشته باشه که به نظر خودم سایت newegg.com در این زمینه خیلی عالی می باشد .

پیوست‌ها

• 13.3 کیلوبایت بازدیدها: 423

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM
روش دوم : استفاده از مبدل جدید شرکت Thermaltake :

فکر کنم شکل بالا تمامی مطلب و نحوه عملکرد این مبدل را بیان می کند.

شما به راحتی می توانید هارد های 5.2و 3.5 اینچی خودتون را در داخل این مبدل قرار دهید و از طریقUSB هارد خودتون رو به کامپیوتر متصل کنید .
قیمت این مبدل در حدود 30 هزار تومان می باشد و از سرعت بسیار بالایی در انتقال اطلاعات برخوردار می باشد.
ولی این مبدل به نظر من یک نقطه ضعف بسیار بزرگ دارد و آن اینکه فقط هارد های SATA را پشتیبانی می کند و هارد های IDE را پشتیبانی نمی کند .

پیوست‌ها

• 13.7 کیلوبایت بازدیدها: 422

mster0072000

کاربر vip
vip
کاربر
نه بابا این همه هم بسات نمیخواد یه تبدیل کوچولو SATA-IDE-> USB
مزایاش به این قضیه هم اینه که توی جیبم جا میگیره میشه واسه دیویدی رایتر هم ازش استفاده کرد ارزون تر هم هست 10 تومن همش قیمتشه
unnamed.jpg
unnamed2.jpg

اما اون باکسهای بالا زیر 50 نیست

بالا