آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل با لپ تاپ HP Pavilion dv9000

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
سلام دوست من.
تو DV9000 مشکل گرافیک شایع هست معمولا بایوس نمیپرونه.البته باید یه هیت کوچلو به چیپ گرافیک بدی با فلکس مایع اگه تصویر داد ریبال و...
نکته دوم اینکه dv9000 سری های مختلف داره که به دلیل کانفیگ مختلف بایوس هاشون روی هم جواب نمیده.به نظرم بکاپ رو برگردونید و خیلی کم با فلکس مایع یه هیت روی گرافیک بگیرید! اگر جواب داد ریبال کنید.

با عرض سلام و خسته نباشید
بالاخره بعد از یه مدت وقت گیرآوردم طبق دستور شما یه هیت کوچیک به چیپ گراف دادم و سیستم بالا آمد. دستتون درد نکنه بابت راهنماییتون :eek:ok:
حالا یه سوال فنی. من تجهیزات برا ریبال کردن ندارم، راهه حل دیگه ای نداره تا من راه بندازمش، الان تصویر بعضی مواقع شطرنجی میشه :biggrins:

آخرین ویرایش:

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
درود
فایل EXE که از سایت گرفتید همینجا اپلود کنید تا تست کنیم و نتیجه را اعلام کنیم

با سلام
آقا ما در جواب شما یه لینک دادیم ولی اینجور که پیداست هنوز نشون داده نشده. با این حال سیستم از پروگرم بایوس گذشت
با تشکر

آخرین ویرایش:

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
سلام و صبح بخیر دوستان و اساتید محترم
این لپ تاپ بیمار دیشب 2 تا 3 بار صفحه شطرنجی بالا آورد ولی امروز که تست کردم دیگه اصلا مانیتور رو روشن هم نکرد. فک کنم مریض ما مرد :courage:

آخرین ویرایش:

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
درود بر شما
اگر دیشب صفحه شطرنجی آورد و الان هم دیگه تصویر نمیده، مشکل از چیپ گرافیک هستش...
امکان داره دیشب هوا ی محل کارتون گرمتر بوده و پایه های چیب منبسط شده و اتصال برقرار کرده، ولی الان هوا سردتر شده و پایه های منقبض شده و دیسکانکت شده.
باید ریبالش کنی

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
درود بر شما
اگر دیشب صفحه شطرنجی آورد و الان هم دیگه تصویر نمیده، مشکل از چیپ گرافیک هستش...
امکان داره دیشب هوا ی محل کارتون گرمتر بوده و پایه های چیب منبسط شده و اتصال برقرار کرده، ولی الان هوا سردتر شده و پایه های منقبض شده و دیسکانکت شده.
باید ریبالش کنی

با تشکر از راهنمایی هاتون.
فعلا لپ تاپ رو سرهم کردم تا مشتری تصمیمشو بگیره

Vahid.f312

کاربر
2013-03-14
212
638
با عرض سلام خدمت همه دوستان
من یک لپ تاپ بدستم رسید به اسم dv9000، که سیستم روشن میشد ولی در حالت noboot بود. احتمال دادم از بایوس باشه که پس ازگشتن فقط فایل exe اونو پیدا کردم. ولی بعدش تو این انجمن فایلشو پیدا کردم
خوب مشکلم اینحا بود که روی لپ تاپ نوشته dv9000 و زیر لپتاپ نوشته dv9500، من اول با 9500 پروگرم کردم که سیستم بعد از یوئیچ کردن خودبخود هر 1 ثانیه روشن و خاموش میشد. بعد با 9000 پروگرم کردم سیستم کلا سوئیچ نشد، با بک آپ خودش پروگرم کردم دوباره دچار همون مشکل اول شد.
از دوستان و اساتید محترم اگر کسی میتونه یک کمکی بما بکنه
با تشکر

باسلام
دوست من این مدل لپ تاپ از آیسی بایوس Nand استفاده شده، و خرابیش اغلبا از چیپ گرافیکه، شما آیسی رو پروگرام کنین و بعد برای مشکل No Boot چیپ گرافیک رو ریسولد کنین و نتیجه رو اعلام کنین، یــــــا حق

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
باسلام
دوست من این مدل لپ تاپ از آیسی بایوس Nand استفاده شده، و خرابیش اغلبا از چیپ گرافیکه، شما آیسی رو پروگرام کنین و بعد برای مشکل No Boot چیپ گرافیک رو ریسولد کنین و نتیجه رو اعلام کنین، یــــــا حق

درود
مشکل از چیپ گراف بود که با یک هیت کوچک تصویر بصورت شطرنجی نشان داده میشد. که مشتری علاقه ای به خرج کردن بیشتر نشون نداد ماهم پروژه رو بستیم دادیم بهش.

بالا