آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل درتغییر مک آدرس کارت شبکه مادربرد مدلAsrock N73V-S

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
با سلام ،
مادربردی دستم رسید با مدل Asrock N73V-S که تصویر نمیداد و روی کد D7 میموند اما از نظر ولتاژی مشکلی نداشت. بعد از پروگرام بایوس مادربرد بوت شد ولی ایرادی میگیره با این مضمون : mac address are invalid in cmos and flash
یه برنامه پیدا کردم تو خود سایت ازراک که تحت داس آدرس مک رو تغییر میده ظاهرا بعضی مدلهای ازراک بعد از پروگرام این مشکل رو دارند اما حجم این نرم افزار 5مگ بود و روی فلاپی جا نمیشد.بالطبع یه فلش رو بوت ساختم و برنامه رو روش ریختم و اجرا کردم ولی جواب نداد. دوستان کسی هست به این مشکل قبلا برخورد کرده باشه؟راهکاری برای تغییر مک بصورت دائمی و یا تغییر دستی فایل بایوس هست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
یا حق...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kh@sh

Vahid.f312

کاربر
2013-03-14
212
638
با سلام ،
مادربردی دستم رسید با مدل Asrock N73V-S که تصویر نمیداد و روی کد D7 میموند اما از نظر ولتاژی مشکلی نداشت. بعد از پروگرام بایوس مادربرد بوت شد ولی ایرادی میگیره با این مضمون : mac address are invalid in cmos and flash
یه برنامه پیدا کردم تو خود سایت ازراک که تحت داس آدرس مک رو تغییر میده ظاهرا بعضی مدلهای ازراک بعد از پروگرام این مشکل رو دارند اما حجم این نرم افزار 5مگ بود و روی فلاپی جا نمیشد.بالطبع یه فلش رو بوت ساختم و برنامه رو روش ریختم و اجرا کردم ولی جواب نداد. دوستان کسی هست به این مشکل قبلا برخورد کرده باشه؟راهکاری برای تغییر مک بصورت دائمی و یا تغییر دستی فایل بایوس هست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
یا حق...

با سلام دوست من، من هم همین مشکل و داشتم که پست هم زدم ولی جوابی از همکارا نگرفتم، در مرحله آخر با همین برنامه ای که خودتون فرمودین از تو سایت ازراک گیرش اوردم و مک آدرس جدید و به صورت دستی بهش دادم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yp1248
بالا