آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سویچ نشدن مادربوردMSI PM8M3-V H

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
با سلام خدمت دوستان یه مادر بورد MSI PM8M3-V Hهست که سوییچ نمیشه و با اتصال سیم های سبزو مشکی سوییچ میشه نصویر هم نمیده کد رو دیباگر با حالت روشن کردن دستی همFFFFهستش اگه میشه راهنمایی کنید

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلام مرسی از اینکه جواب دادید تازه چک کردم روی پنل پاور ولتاژ0.33میده وریست هم 0هست!!!!!!!!بازم ممنون

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت دوستان یه مادر بورد MSI PM8M3-V Hهست که سوییچ نمیشه و با اتصال سیم های سبزو مشکی سوییچ میشه نصویر هم نمیده کد رو دیباگر با حالت روشن کردن دستی همFFFFهستش اگه میشه راهنمایی کنید

دوست عزیز ابتدا لحیم سردی ایسی I/O را برطرف کنید و اگر مشکل حل نشد ایسی را تعویض کنید در ضمن باطری بکاپ را نیز چک کنید که ولتاژ 3 ولت را داشته باشد و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلام مرسی از اینکه پاسخ دادید حتما امتحان میکنم خبر میدم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: RSMMM

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلام دوستان شرمنده من یه سفر کاری داشتم نرسیدم تست کنم

الان اساتید هرچی گفتن انجام دادمi/o رو تعویض کردم یه مقدار وضعیت بهتر شد روی پنل ولتاژ0.33داریم روی باتری بک آپ هم0.44ولی هنوز هم سوییچ نمیشه و وقتی که یسم سبزو مشکی رو به هم اتصال میدم توی دیباگر چراغ ریست خاموشه ولی باقی روشنن مثل bios.clk

سی پیو هم اصلا گرم نمیشه با این حالت

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: RSMMM

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
سلام دوستان شرمنده من یه سفر کاری داشتم نرسیدم تست کنم

الان اساتید هرچی گفتن انجام دادمi/o رو تعویض کردم یه مقدار وضعیت بهتر شد روی پنل ولتاژ0.33داریم روی باتری بک آپ هم0.44ولی هنوز هم سوییچ نمیشه و وقتی که یسم سبزو مشکی رو به هم اتصال میدم توی دیباگر چراغ ریست خاموشه ولی باقی روشنن مثل bios.clk

سی پیو هم اصلا گرم نمیشه با این حالت

درود
ولتاژ باتری بکاپ اگر کمتر از 3 ولت باشه باید تعویض شود
ولتاژ ای سی I/O هم در هر دو پایه خروجی و ورودی باید 5 و 3.3 ولت داشته باشید
با توجه با خاموش بودن چراغ ریست نشان دهنده اینه که سیستم هنگ نیست و در حال ریست شدن هم نیست
کد FFFF هم داستانش مفصله و شامل موارد ذیل هستش
برای کد FFFF ا باید اول سوکت CPU رو چک کنید که مشکل نداشته باشه بعد باید فت های اطراف V CORE تست شود.
سوم باید مدار PWM راتست کنید
در پایان نکته کلی را در نظر بگیرید که دیباگر فقط تا حدودی میتونه به تعمیرکار کمک کنه و این کدها هیچگاه بطور 100 درصد حکم قطعی نیست

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
با سلام خدمت دوست عزیز.دستور روشن شدن مادربورد با پل جنوبی و i/o است.اگه i/o را عوض کردید و مشکل حل نشده مشکل از ich است.در صورتی میگم که کارهایی که دوستان گفتند انجام داده باسید.احتمالا با سردی لحیم مشکلتون حل بشه.

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
درود
ولتاژ باتری بکاپ اگر کمتر از 3 ولت باشه باید تعویض شود
ولتاژ ای سی I/O هم در هر دو پایه خروجی و ورودی باید 5 و 3.3 ولت داشته باشید
با توجه با خاموش بودن چراغ ریست نشان دهنده اینه که سیستم هنگ نیست و در حال ریست شدن هم نیست
کد FFFF هم داستانش مفصله و شامل موارد ذیل هستش
برای کد FFFF ا باید اول سوکت CPU رو چک کنید که مشکل نداشته باشه بعد باید فت های اطراف V CORE تست شود.
سوم باید مدار PWM راتست کنید
در پایان نکته کلی را در نظر بگیرید که دیباگر فقط تا حدودی میتونه به تعمیرکار کمک کنه و این کدها هیچگاه بطور 100 درصد حکم قطعی نیست

سلام ببخشید من مظورم این بود که بدون باتری ولتاژ سوکت باتری0.33هست و باتری رو هم عوض کردم نو جایگزین کردم و خدمت دوستان هم عرض کردم مادربورد سوییچ نمیشود و باید اول مشکل سوییچ نشدن رو حل کنیم و بعد بریم سراغ بقیه مسایل

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: akbarof
بالا