آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مودم tp-link مودل td-8811 چراغ adsl ثابت نمیشه

orpine85

کاربر
2012-11-18
93
218
سلام مودم tp-link مدل td-8811 v:5.2 چراغ پاور و لن روشن میشن ولی چراغ adsl هر 2 الی 3 دقیقه ای بعد ازچند بار چشمک زدن خاموش میشه

با یه مودم دیگه امتحان کردم اینطور نمیشه

مودم رو هم از پشت ریست کردم باز هم درست نشده چی کار کنم؟ لطفا راهنمائی کنید

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
سلام
مودم رو مستقیما به پریز متصل کنید

همونطوری که دوستمون گفتم سیم اتصال به پریز تلفن هم تعویض کنید .

اگر باز هم مشکل داشتید مودم رو ببرید ابتدای سیم کشی تلفن منزل اون جا بررسی کنید . ( به این دلیل میگم که ممکنه مودمتون حساس به نویز خط تلفن باشه )

orpine85

کاربر
2012-11-18
93
218
سلام
مودم رو مستقیما به پریز متصل کنید

همونطوری که دوستمون گفتم سیم اتصال به پریز تلفن هم تعویض کنید .

اگر باز هم مشکل داشتید مودم رو ببرید ابتدای سیم کشی تلفن منزل اون جا بررسی کنید . ( به این دلیل میگم که ممکنه مودمتون حساس به نویز خط تلفن باشه )

سلام مودم هم بردم جائی دیگه هم امتحان کردم همین طور بود چراغش ثابت نمیشه
فکر کنم سخت افزاری باشه

orpine85

کاربر
2012-11-18
93
218
یه مودم adsl پورشه داشتم که همین مشکل رو داشت بازش کردم توی مسیر تغذیه یه خازن باد کرده داشت عوض کردم درست شد . یه بررسی بفرمائید .
خازن ها سالمه
این عیب بیشتر از کجاست بیشتر کجاهشو تست کنم؟

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
دوست عزیز این ایراد معمولا به خاطر نویز روی خط تلفن یا مدارت خود مودم بوجود میاد و معمولا یه خازن در مسیر سوکت آداپتور هست ممکنه از نظر ظاهری هم سالم باشه ولی معیوبه اگر خازن سنج دارید تستش کنید اگر نه عوضش کنید ببینید نتیجه چی میشه .در ضمن سوکت اتصال سیم تلفن بر روی برد مودم هم مجددا لحیم کاری کنید .

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
با درود
مشگل ابتدا سخت افزارش را چک کنید .ولتاژ گیری کنید افت ولتاژ ویا فاقد یک ولتاژ خاص را کنترل کنید اگر نوسان داشت ویا کم بود ویا ولتاژی بکل وجود نداشت .بررسی کنید . حتما پشت مدار که به led نمایشگر مرتبط هست کنترل شود وسوکت lan وتلفن هم کنترل شود احتمال قطع بودن هست .احتمال خرابی خازن هست .ولی بیشتر نرم افزار اینگونه مدارها دچار مشگل میشه .اولا نفر مودید وایرلس هست یا مودم کابلی ؟... اگر مودم کابلی باشه مشگل سخت افزاری میتونه باشه .ولی باز هم بیشتر خودتون بررسی کنید .این موارد که عرض شد .ونتیجه را اعلام کنید موفق باشید

آخرین ویرایش:

orpine85

کاربر
2012-11-18
93
218
باز سلام خازنها رو چک کردم سالم بودن بقیه جاهاشو هم تا حدودی چک کردم سالم بوده
احتمال داره بایوس رو اپدیت کنم درست بشه
به جز خازن احتمال میدیداز کجاهاش باشه تا بیشتر چک کنم

بالا