آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: طریقه تبدیل فایل بایوس مادربرد msi با پسوند exe به rom یا پسوندی که برای پروگرامر قابل شناسایی باشد

4rest

کاربر
2013-04-30
64
153
بوشهر
با سلام و درود لطفا راه تبدیل فایل exe بایوس های msi که از سایت خود msi دانلود میشه به rom یا فرمت قابل درک برای پروگرامر رو برامون بزارید ممنون میشم.

فایل های بایوس ورژن های قبلی رو از سایت با پسوند p40. هست رو دانلود کردم و به پروگرامر هم میخوره اما ورژن های جدیدش تو سایت exe هست و طبق گفته سایت باید این فایل روی فلش extract بشه و با فلش بایوس رو پروگرام کنی اما وقتی سیستم تصویر نمیده چطور با فلش پروگرام کنم.

مدل مادربرد msi h61m-p25

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
سلام دوست عزیز شما همون فایل بایوس قدیمی رو دانلود و پروگرم کن اون موقع مادربردت میاد بالا حالا اگر می خوای آخرین ورژن بایوس رو آپدیت کنی روشی رو که خود سایت گفته انجام بده

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
با سلام و درود لطفا راه تبدیل فایل exe بایوس های msi که از سایت خود msi دانلود میشه به rom یا فرمت قابل درک برای پروگرامر رو برامون بزارید ممنون میشم.

فایل های بایوس ورژن های قبلی رو از سایت با پسوند p40. هست رو دانلود کردم و به پروگرامر هم میخوره اما ورژن های جدیدش تو سایت exe هست و طبق گفته سایت باید این فایل روی فلش extract بشه و با فلش بایوس رو پروگرام کنی اما وقتی سیستم تصویر نمیده چطور با فلش پروگرام کنم.

مدل مادربرد msi h61m-p25

درود
نرم افزارهایی هستند که فایلهای EXE را extract میکنن
مانند Universal Extractor
که باید فایل بایوس را از توش کشید بیرون ولی در گاهی فایلها جواگوی شما نیست
بهترین راه این است که از روی یه مادربرد دیگه بکاپ بگیرید بعد بایوس پروگرام بشه
یا طبق گفته جناب Zirnevis عمل کنید
موفق باشید

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
درود
نرم افزارهایی هستند که فایلهای EXE را extract میکنن
مانند Universal Extractor
که باید فایل بایوس را از توش کشید بیرون ولی در گاهی فایلها جواگوی شما نیست
بهترین راه این است که از روی یه مادربرد دیگه بکاپ بگیرید بعد بایوس پروگرام بشه
یا طبق گفته جناب Zirnevis عمل کنید
موفق باشید
سلام من این فایل بایوس رو چک کردم ظاهرا با نرم افزاری پک شده که نمیشه از این روش اکسترکتش کرد

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
البته باید گفت بستگی داره
گاهی وقتی دارن برنامشو مینویسند کل برنامه در یک فایل نوشته شده و compile میشه که کار یه متخصص برنامه نویسه
اما وقتی در چند فایل نوشته میشه بعد پک میشن
که اون حالت هم بستگی به نرم افزار پک کننده اش داره

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
سلام من این فایل بایوس رو چک کردم ظاهرا با نرم افزاری پک شده که نمیشه از این روش اکسترکتش کرد
حق با شماست
این فایل قابل UNpack شدن با روشهای معمولی نیست و ممکنه کار یه متخصص برنامه نویس یا نرم افزار حرفه ای باشه
اما طبق پیشنهاد خود شما باید با یه فایل قدیمی تر پروگرام بشه یا از بکاپ یه دستگاه دیگه پروگرام بشه
بعد که سیستم بالا اومد اپدیتش کرد و یه بکاپ جدید گرفت

بالا