آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

شمامشكل تخلیه شارژ رو چگونه حل میكنید ؟؟ همه بیان تجربه ها رو ارائه بدن

!H@d

کاربر
2009-06-09
5
10
سلام به همه اساتید محترم ...

من زیاد با گوشی ها یی كه تخلیه شارژ دارن میونه خوبی ندارم ...

یعنی راستش رو بخواید تا مشتری میاد و میگه گوشیش تخلیه شارژ داره ... وصلش كنم ببینم تو حالت استندبای جریال بالای 4 صدم میكشه زود بش میگم گوشیتون احتمال خاموشی داره تا زود دك بشه :)

حالا هر گوشی كه میخواد باشه ... چه سونی اریكسون و چه نوكیا و...

خواستم از شما كمك بگیرم ببینم گوشیهای مختلف رو چطوری رفع عیب میكنید ... نوكیا ؟ سونی اریكسون ؟؟

اولین كارهایی رو كه باید روی این گوشی ها انجام بدم به صورت پله به پله بهم بگید ...

از همه شما عزیزان ممنونم ...

اگرم جای بدی این تاپیك رو زدم ببخشید .

banehjok

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2006-10-31
221
555
1.چک کردن باطری

2. باید جریان کشی گوشی رو چک کرد اگر و میزان این جریان بالا باشد که معمولاباعث خرابی و باد کردن باطری میشود شما باید معلوم کنید این اتصالی از کدام قسمت می باشد و آن را رفع کنید و معمولا با یک سرویس احتمال حل شدن وجود دارد و اگر رفع نشد باید قطعه ی معیوب را بیابید

3. شما باید چک کنید که گوشی بدون سیم کارت شارژ خالی میکند یا با سیم اگر در حالت offline مشکلی ندارد میتونه از pf هم باشه

4. آگر گوشی خیلی سریع شارژ میگیره و و خیلی سریع هم خالی میکنه میتونه از آی سی شارژ باشه

مشکل شارژ در گوشی های نوکیا به صورت میانگین کمتر از خرابی بخش شارژ میباشد ولی در گوشی های سونی اریکسون بیشتر خرابی از بخش شارژ و آی سی شارژ میباشد

!H@d

کاربر
2009-06-09
5
10
2. باید جریان کشی گوشی رو چک کرد اگر و میزان این جریان بالا باشد که معمولاباعث خرابی و باد کردن باطری میشود شما باید معلوم کنید این اتصالی از کدام قسمت می باشد و آن را رفع کنید و معمولا همان طور که استاد عزیزمون در پست بالا فرمودند با یک سرویس احتمال حل شدن وجود دارد و اگر رفع نشد باید قطعه ی معیوب را بیابید

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز

ولی این جمله بالا رو که قرمز کردم ؟؟

فکر نکم کسی دیگه ای پست داده باشه ....

banehjok

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2006-10-31
221
555
ببخشيد دوست گرامي اين سوالاتو تو يه سايت ديگه هم پرسيده بودين همونجا هم همين جوابو دادم

اين متن جواب سوالات همون سايته.... از اونجا براتون كپي كردم كه بدونيد اونجا هم بهتون جواب داده شده

ويرايشش هم كردم.. اگه جوابتون باز هم نگرفتين بگين تا بيشتر راهنماييتون كنم

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
با سلام . بنده تجربه زیادی در مورد تعمیر گوشی ندارم . اما یک بار گوشی خودم که e250 سامسونگ بود شارژ خالی میکرد ، یعنی صبح که از شارژ در می آوردم تا شب ، شارژ نداشت . منهم پینهایی که به باطری اتصال میشه رو و خود کانکتور باطری رو تمیز کردم و حالا مدتهاست که خوبه و هر دفعه حدود دو روز شارژ نگه میداره .

khaled2152

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-03-01
217
965
خازنهای خروجی ولتاژاز ای سی retu عوض کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

Ya Xun

کاربر
2010-07-19
96
189
از اونجاییکه من بیشتر سونی کار میکنم و تو مدل های این برند مشکل معمولا با تعویض یا حتی ریبال پاور حل میشه ، همیشه اول از همه داغ کردن ای سی پاور رو پک میکنم
منتها من کار نرم افزار رو به کا سخت افزار ترجیح میدم چون معمولا نیازی به باز کردن گوشی نیست و کلا آدم عصاب راحت تری داره
خوب اینو هم باید گفت که بعضی ز مدل ها ذاتا شر و گر دارن مثل e250 یا z530 ,. . .
یه دفه یه دونه E250 اوردن که مشکل تغذیه داشت ، چی بگم والا به هر نحوی بود شرشو کم کردم و به خودم گفتم دیگه از این مدل قبول نمیکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

grive

کاربر
2010-12-10
4
9
این مطلبو داشتم ولی منبعشو نمیدونم
جريان كشي قبل از زدن كليك پاور:
الف) زير 0.1 آمپر باشد:
در اينصورت ايراد از قطعات ( باتري بك آپ - PF - Ic Bacjlight - و در سوني اريكسون IC USB )

ب) بالاي 0.1 آمپر باشد:
در اين صورت بعد از گذشت زماني حدود 1 دقيقه قسمتي از گوشي گرم ميشود و در اين حالت به دنبال قطعه اي كه داغ كرده ميگرديم و آن را از مدار حذف ميكنيم و دوباره جريان كشي ميكنيم. اگر جريان كشي قطع شد يك قطعه سالم به جاي قطعه اي كه از مدار حذف كرديم ميگذاريم و اگر جريان كشي قطع نشد دوباره همين مرحله را از اول تكرار ميكنيم و قطعه ي ديگري كه داغ كرده را حذف ميكنيم.

جريان كشي بعد از زدن كليد پاور:
الف) صفر باشد:
ايراد از كليد پاور و يا آي سي تغذيه است

ب) 0.01 تا 0.03 آمپر ثابت يا متغير:
عيب نرم افزاري هست.

ج) 0.01 آمپر ثابت باشد:
( اگر با نرم افزار درست نشده بود ) ايراد از كريستال اصلي يا آي سي HAGAR يا RF است.

د) 0.03 تا 0.04 آمپر ثابت:
IC تغذيه

ه) 0.05 تا 0.09 آمپر ثابت يا متغير:

خرابي CPU و IC Flash

ولی تجربیات خودم
توی سونی بیشتر میتونه از پاور و ای سی شارژ باشه
توی نوکیا هم که موارده زیادی ممکنه وجود داشته باشه
البته انجام مراحل بالا کمک بسیار زیادی خواهد کرد

بالا