آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: دوستان کسی در مورد برد مدارات pcm4-8 مخابرات اططلاعاتی داره ؟

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
با سلام
اول از همه امیدوارم جای سئوال رو درست انتخاب کرده باشم چون مربوط به شبکه میشود
از دوستان درخواست دارم در صورت داشتن اطلاعات تعمیراتی و روش تست و در کل این بردها رو تعمیر کرده اند تجربیات خود رو به اشتراک بذارند من در زیر چند عکس از برد مدار قرار میدم ممنونم
خدمت دوستان عرض کنم این برد PCM4 & 8 مخابرات هست که تعدادی خراب و یا بعضی از لاینهای اون قطع و یا نویز شدید دارند

پیوست‌ها

• 141.1 کیلوبایت بازدیدها: 91
  • 144.5 کیلوبایت بازدیدها: 99
  • 108.3 کیلوبایت بازدیدها: 93
  • 132 کیلوبایت بازدیدها: 96

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام
اول از همه امیدوارم جای سئوال رو درست انتخاب کرده باشم چون مربوط به شبکه میشود
از دوستان درخواست دارم در صورت داشتن اطلاعات تعمیراتی و روش تست و در کل این بردها رو تعمیر کرده اند تجربیات خود رو به اشتراک بذارند من در زیر چند عکس از برد مدار قرار میدم ممنونم
خدمت دوستان عرض کنم این برد PCM4 & 8 مخابرات هست که تعدادی خراب و یا بعضی از لاینهای اون قطع و یا نویز شدید دارند

دوست عزیز در مورد نویز بسیار شدید شما باید خازنهای شیمیایی ظرفیت بالای مدار را تعویض کنید ولی اگر تمام خازنهای شیمیایی مدار تست شوند بهتر هست در ضمن در مورد قطعی هم شما باید تمام کریستالها و ترانسهای چاپر را نیز تست کنید که اگر ولتاژ های ورودی و خروجی ترانسهای چاپر را اندازه بگیرید کافی هست یعنی فقط در ورودی و خروجی ترانس ولتاژ وجود داشته باشد نشان دهنده سالم بودن ترانس هست البته ولتاژ ورودی از خروجی باید بیشتر باشد در مورد ایسی ها هم خرابی انها بعید هست ولی در عکس 5 عدد اپتوکوپلر می بینم که اگر خراب شود ولتاز خروجی بطور غیرعادی زیاد میشود انها را حتما تست کنید ونتیجه را اعلام کنید

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Masoud_Y

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
درود