آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

همكاري در ساخت دستگاه تعويض چيپ BGA بصورت دست ساز

smazi

کاربر vip
کاربر
2012-11-25
89
418
درود
با تشكر از دوستان كه در يان بحث شركت ميكنند.
يه لنز سفارش دادم كه بيارن برام، تست كنم ببينم نور رو متمركز ميكنه.
به نظر دوستان اگه اين دستگاه كامل بشه و بدون عيب كار كنه حدود چند ميارزه؟

لطفا عکسی از لنزی را که سفارش داده اید قرار دهید . البته ما هم منتظریم تا برسه به دستتون

ما هنوزم سر اینکه این دستگاه چه امکاناتی داشته باشه و چقدر ساده یا پیچیده باشه بحث نکردیم ( به همین دلیل نمیشه روش قیمت گذاشت :32000000: )
دراین مورد هم دوستان نظرات را ارسال کنند

با تشکر

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
آقا مسعود فعلا درستش بكنيم بعد سر قيمت چونه بزنين :thumbsup:

اینکه نظر میگیرم بخاطر اینه که بدونم کارمون تا چه حد ارزش داره تا وقت صرفش کنیم

smazi

کاربر vip
کاربر
2012-11-25
89
418
اینکه نظر میگیرم بخاطر اینه که بدونم کارمون تا چه حد ارزش داره تا وقت صرفش کنیم

برای من که حتی اگه نتونم خودم در حال حاضر درستش کنم ارزش داره چون اول از همه بعضی چیزهایی که در رابطه با این دستگاه نمیدونم رو میتونم اینجا یاد بگیرم و در وقت مناسب میتونم یک نمونه پیشرفته این دستگاه رو طراحی کنم و بسازم و در طول همین مدت کوتاه با آزمایش هایی که کردم کلی تجربه که به همین راحتیا بدست نمیاد رو یاد گرفتم پس ارزش داره که وقت بزارم براش

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
هر شکستی حامل دریای پیروزی است.

قطع نظر از تجربیات و اطلاعات کلان و ملموسی که از هر شکست حاصل میگردد.

اساسا حتی همین نتیجه هم که روش قبلی ، ناصحیح و بی نتیجه بوده ، توجه انسان را به راههای صحیح معطوف میکند و عمده نو آوریها از این طریق تحصیل شده

فلذا راههای ناصحیح موجب هدایت انسان به راه صحیح و شایسته میشود و نام علمی این شیوه روش سعی و خطاست .

با آرزوی توفیق علاقمندان

آخرین ویرایش:

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
درود
آقای غزال شما در مورد قسمت کنترلر میتونید کمک کنید؟ اگه امکان داره مدار کنترل دما تا رنج 400 درجه رو به صورت pid برامون بذارید.(یعنی اینکه on/off نباشه)

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود
آقای غزال شما در مورد قسمت کنترلر میتونید کمک کنید؟ اگه امکان داره مدار کنترل دما تا رنج 400 درجه رو به صورت pid برامون بذارید.(یعنی اینکه on/off نباشه)

سلام
کنترل دما ساده ترین بخش سیستم است ، اما تکمیل این بخش قبل از رسیدن به مقصود اصلی زحمت بیهوده ای است
ابتدا باید ببینیم قادر به تولید اتومبیل ساده هستیم یا نه و بعدا اتوماتیک کردن د نده کار پیچیده ای نیست و میسازیم
لذا اگر هدف اصلی قابل تحقق نباشه تلاش بدوی جهت اتوماتیک شدن د نده تلاش بیهوده ای خواهد شد

بنابمراتب پس از آنکه ، مقصود اصلی با کنترل دستی حرارت حاصل شد ، کنترل دما بعهده من
چون ساده است و خارج از توان ناچیز ضعفا نیست

سپاس

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
تشکر از همکاری صمیمانه تون
اگه امکان داره من رو راهنمایی کنید: برای اندازه گیری دمای مادربرد در حال تعمیر از چی استفاده کنم?
احتمالا فردا لنز برام میرسه. ولی وسیله ای برای اندازه گیری دمای اون ندارم

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
با اجازه استاد غزال فقط یک سنسور رو معرفی میکنم که شاید برای این کار مناسب باشه
سنسور MLX90614 که یک سنسور IR هست و توانایی کار کردن در محیط 125 درجه و اندازه گیری دمای هدف تا 380 درجه هست .
دو تا مزیت داره برا این کار یکی این سنسور که یکی همون ir بودنش هست که تا جایی که من فهمیدم میتونه تو فاصله حدود 10 سانت نتیجه خوبی بده شایدم بیشتر یعنی دمای خود جیپ رو بده
دوم داشتن خروجی pwm که برای ارتباط راحت تر ! با میکرو و اتوماتیک کردن دستگاه (تا حدودی) با برنامه دادن به میکرو
اساتید میتونن با مطالعه دیتا شیت این سنسور بهتر به کاربرد این سنسور پی ببریم .
قیمت این سنسور رو توی اینترنت پیدا نکردم کسی از قیمتش خبر داره ؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
تشکر از همکاری صمیمانه تون
اگه امکان داره من رو راهنمایی کنید: برای اندازه گیری دمای مادربرد در حال تعمیر از چی استفاده کنم?
احتمالا فردا لنز برام میرسه. ولی وسیله ای برای اندازه گیری دمای اون ندارم

سلام
کار من الکترونیکه و اگر کنترل کننده دود یا گاز یا دما را طراحی کنم باید مدار مربوطه را با دما سنج یا دودسنج دقیق کالیبره کنم فقط آنها قادر به کنترل چیزی نیستند و صرفا شرایط موجود را گزارش میکنند ( مانند دماسنج زیر بغلی پزشک ) ولی مدار الکترونیکی قادر به کنترل و تنظیم دما یا دود و غیره هست و اگه دما از حد معینی بیشتر بشه مثلا کولر را برای بیمار روشن میکنه که تب بیمار بالاتر نره و جیگرش حال بیاد

علیهذا اطلاعات من در خصوص دماسنج ها در حد معمول عوام است و برای تهیه دماسنج در محدوده دمای دلخواه باید به اینترنت و فروشگاه مربوطه مراجعه کنم اما ممکن است دیگر دوستان تجربه و اطلاعاتی داشته باشند که یقینا مطرح میکنند.
چنانکه جناب Majid_ME عزیز اطلاعات خود را مطرح فرمودند

البته بدلیل عقل و منطق فاصله سنسور با منبع حرارتی تابع مقرراتی است و بدلخواه نیست یعنی در فاصله 1 میلیمتر و 10 میلیمتر مقدار متفاوتی گزارش میکند ولی در قاعده علمی مربوطه که به همراه سنسور ارائه میشود دقیقا یک دمای ثابت نتیجه میشود

بعنوان مثال در فاصله 10 میلیمتر باید مقدار دمای اندازه گیری شده دو برابر شود و یا در فرمولی قرار گیرد که توسط مدار الکترونیکی انجام و نتیجه دقیق نهایی بنمایش در می اید

سپاس

آخرین ویرایش:

farzad120

کاربر vip
کاربر
2012-10-17
84
290
شرمنده دوستان من کمتر تو این بحث شرکت کردم ولی انصافا دمه همه تون گرم،خیلی امیدوارم کردید،این همه مهندس با سواد و با استعداد داریم و در حسرت دستگاه موندیم،من رشته م نرم افزار بود ولی الان تو کاره سخت افزارم:32000000: قطعا علم الکترونیک شما بیشتر از منه،بهتر بگم دارم از شما یاد میگیرم ولی تو بحث کلیت دستگاه و کارایی میتونم یه اظهار نظر جزیی بکنم،دوستان عزیزم یه نگاه کوچولو به پری هیت هم داشته باشید،با المنت درست بشه بهتره یا با حرارت بادی(هیتر،هات گان)؟ پری هیت هم جلوی تاب برداشتن و آسیب رسیدن به برد رو میگیره هم کار برداشتن چیپ رو راحت تر هم میکنه(سرعت کار میره بالا) همونطور که میدونید دمایی که قراره از بالا تولید بشه نهایتا باید 300 درجه باشه تا به چیپ آسیب نرسه،اگه دوستی زبان رو مسلط هست یه تحقیقی در مورد گرمای قابل تحمل انواع چیپ ها و برد ها بکنه و در اختیار دوستان بزاره تا علمی تر بشه،چیزی که همکاران به من گفتن بیشتر تجربی بوده ولی ما باید علمی بریم جلو،میگن بردهای Core i در مقابل تعویض چیپ ضعیفن یعنی در صورت تعویض امکان جواب ندادن زیاده و اگر هم جواب بده دیگه نمیشه ازش کار سنگین کشید و در صورت بروز مشکل دیگه غیر قابل برگشت هستش،همونطوری که قبلا گفتم با دستگاه 15 میلیونی BGA تعویض چیپی که جواب بگیره ندیدم (خود صاحب شرکت انجام میداد) حالا بحث کارایی و مدت کارکرد بماند!!! پس با انگیزه رو این پروژه کار کنیم نگران فروش و قیمتشم نباشید،اصولا کم حرف میزنم ولی اگه شروع کنم دیگه ول نمیکنم شرمنده دیگه

بالا