آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

همكاري در ساخت دستگاه تعويض چيپ BGA بصورت دست ساز

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام،يه نمونه ي اوليه با گيره ي هيتر درست كردم مثل اين پست.http://www.irantk.ir/irantk30233-2/#post174559فقط يكم شكيل ترش كردم.اميد بخدا كم كم كاملش ميكنم.مرحله ي بعدي كنترل دما و دماسنج هست.
جنس بدنه از جنس ورق هاي كابينت هست.يك قاب كيس رو بردم و گفتم اندازه ي همون برام در بياره.بالاي هيتر كاملا باز هست و چندتا ميله جوش دادم به جاي طوري و گيره.چهار تا پايه ي استيل و قابل تنظيم.يك لوله رو برش دادم و با سه راهي و يه بست يه گيره درست كردم كه خيلي كاربردي هست.
چند تا عكس از زواياي مختلف دستگاه از مراحل ساخت تا مونتاژ كامل پيوست ميكنم دوستان در صورت تمايل دانلود كنند.
با تشكر
يه عكس از نماي كلي :

attachment.php

پیوست‌ها

• 6.4 مگابایت بازدیدها: 228
آخرین ویرایش:

vhw

کاربر
2012-12-20
60
318
درود بر شما دوست عزیز .
در مورد قسمتهای پلاستیکی نگه دارنده هیتر بالایی مراقب باشید چون امکان ذوب شدن اونها در طولانی مدت هست. من هم به زودی ساخت این دستگاه رو شروع میکنم. امیدوارم موفق باشی . با تشکر از تلاش شما.

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
درود بر شما دوست عزیز .
در مورد قسمتهای پلاستیکی نگه دارنده هیتر بالایی مراقب باشید چون امکان ذوب شدن اونها در طولانی مدت هست. من هم به زودی ساخت این دستگاه رو شروع میکنم. امیدوارم موفق باشی . با تشکر از تلاش شما.
سلام.با تشكر از شما.من رابط سه راه لوله اب استفاده كردم تا الان كه حدود 4 ساعتي باهاش كار كردم مشكلي با اين گيره نداشت.بجاي لوله از دسته ي تي فلزي استفاده كردم كه سبك باشه و جنس سه راهي هم اگه اشتباه نكنم از پلي اتيلن هست.ممنون بابت راهنمايي شما

Mousavi mm

کاربر vip
کاربر
2011-02-13
60
160
رد: پاسخ : همكاري در ساخت دستگاه تعويض چيپ BGA بصورت دست ساز

درود بر شما
این سایت و عکس هایی که قرار دادید ایران نیست و فقط زبان فارسی داره.از این نمونه المنت ها به ثورت نیم هلال پیدا کردم که برای کار ما مناسب نیست.من دارم روی المنت دست ساز کار میکنم.وقتی به نتیجه جامع رسیدم عرض میکنم.
یه سنسور هم به شماره mlx90614 پیدا کردم که بصورت مادن قرمز دما رو سنس میکنه.فقط قیمتش یه مقدار بالاست، حدود 80 میگه.

چرا این المنت های هلالی مادون به دردکار ما نمیخوره

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
چرا این المنت های هلالی مادون به دردکار ما نمیخوره

سلام
چون حالت هلالی داره و دما رو در نقطه کانونی متمرکز میکنه.
ولی ما دنبال یه حرارت یکدست هستیم.
بهترین و ارزان ترین المنت در دسترس، المنت لامپی هست که به شکل پرژکتورهای قلمی تولید میشه و قیمتش هم حدود 5تومنه.
تعداد 6عدد 500 وات برای یه هیتر کافیه

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوستان جهت درست کردن bga هم برای پری هیتر و گان بالا از Dark ir استفاده کنیم مانند شرکت jovy systems و ACHI
IR_tecpic2.gif

IR_tecpic1.gif

بالا